Wywalanie (wyłączanie się) USB

Sprawdzałem już na innej, to samo, teraz używam jakiejś z bezpiecznikiem. Jakaś od Tracera antyprzepęciowa z bezpiecznikiem, który niby reaguje do 1ns. A jak podepnę bezpośrednio pod gniazdko to coś da, czy nie za bardzo?

A co ci da inna listwa skoro bez uziemienia to jest tak samo jakbys podpiął zwykły przedłużacz z wyłącznikiem

1 polubienie

Nie wiem, czy to wrażenie, ale wydaje mi się, że płyta jest lekko krzywa, miałem ja wczoraj wyjętą i nie wyglądała na taką.

Zanim będziemy obstawiać winę płyty głównej, użyj tego narzędzia i zaktualizuj sterowniki: https://www.dobreprogramy.pl/Snappy-Driver,Program,Windows,62229.html
Może USB się uspokoją.

Zauważyłem jeszcze to

Pogięte piny od przedniego panelu audio to nie problem o ile nie stykają się ze sobą.

No nie stykają, ale gdy je wyprostuję to będzie działać przedni panel, czy nici z tego? A tak z ciekawości, powinny być jakieś podkładki między płytą a dystansami w obudowie? Ja mam tylko śrubki wkręcona w dystansy, które trzymają płytę.

Nikt tutaj wróżką nie jest. Możesz próbować, mogą równie całkiem się złamać a mogą się wyprostować a i tak nie będzie działać. A to że ci się wydaje że płyta jest krzywa prawdopodobnie jest spowodowane tym że plecy obudowy są wygięte.

Właśnie jako jedynej nie zmieniałem obudowy bo pomyślałem, że to zbędny wydatek. Jeszcze jedno pytanie, jak w moim poprzednim poście dotyczący dystansów. Dobra, przedni panel działa, ale jest dużo zakłóceń na słuchawkach, z tylnego słuchawki są czyste. Dlaczego tak jest?

@MrLukaszo słabe ekranowanie przewodów panelu przedniego miałem tak kiedyś w taniej obudowie będzie tak siało dopóki obudowy nie wymienisz jesli chcesz możesz sobie dokupić przedłużkę jack żeński - męski i wpiąć się do tylnego panelu możesz też spróbwać oddalić maksymalnie te przewody od panelu przedniego od płyty ale i tak nie za wiele to da

A to, że wywala USB to może być wina obudowy? Mój brat mieszka na stałe w domu rodzinnym i nie ma takich problemów. Jako jedynej nie wymieniłem budy.

Mnie nigdy nic nie wywalało. Nie mam uziemiania u siebie w domu, nie ma u rodziny, ani w pracy itd. i każdy komputer działa prawidłowo.

mamy 2 opcje uziemienie albo zasilacz bez miernika tego nie sprawdzisz dlaczego wywala ale najbardziej prawdopodobna jest opcja z brakiem uziemienia to co ustaliłeś z gom podpinając na krótko komputer do kaloryfera, oczywiście takiego rozwiązania nie powinno się na długo stosować, nie mam kryształowej kuli i jest zbyt wiele niewiadomych żeby określić przez internet czego to jest przyczyna

żadnego przecinka nic nie wiadomo o co chodzi nic żadnego jak to wyglada

Jak normalnie podpinam bez obciążenia to nie wywala, dopiero jak pc pobiera więcej Wattów. Ale jedno mnie martwi, komputer całkowicie odpoęty od sieci, jest tylko podłączone HDMI do karty, które jednocześnie jest podpięte pod monitor, który zaś jest w prądzie.

Musisz kupić zasilacz. 500-600 Wat powinno starczyć. I zaktualizuj sterowniki jak powiedziałem. Sprawdź czy trochę pomogło.

@MrLukaszo w jakim sensie monitor w prądzie rozwiń tą myśl ?

@anon25492837 tak do końca to nie wiadomo czy to zasilacz czy to uziemienie którego nie ma podpiętego a jednak wydatek na zasilacz jest większy niż wynajęcie osiedlowego fachowca do zmostkowania przewodu

Monitor w prądzie to znaczy, że ma zasilania tylko czeka na sygnał.

@MrLukaszo a co ciebie w tym niepokoi ja też mam monitor non stop podpięty ale wyłączam z czuwania przyciskiem na obudowie, a w momencie gdy podpiąłeś obudowę komputera do kaloryfera to przy obciążeniu nie wywalało usb?

Sprawdź również połączenie HDMI-monitor,z tym przewodem też mogą występować problemy.