Wywalanie (wyłączanie się) USB

A właśnie, weźmy pod uwagę to co pisze @sensu, on nie ma w ogóle uziemionych komputerów, które używa a nie spotkał się z takim problemem. Ja już mam na drugim PC to samo, mój brat, pomimo, że ma w tym samym pokoju komputer nie doświadcza tego, może to być wina słabo ekranowanej obudowy? - Logic A11, stara jak świat, pomyślałem, że nie będę wymieniał, gdyż to zbędny wydatek.

Zamieńcie się myszką i klawiaturą.
Zobaczymy kto teraz będzie miał problem.

jeśli wezmiemy pod uwage to co pisze @sensu , to możesz podmienić zasilacz na próbę ale musi być taki sam lub lepszy wtedy jeśli na drugim zacznie działać pod obciążeniem to masz możliwe rozwiązanie problemu

dobry pomysł jesli problem sie przeniesie to wtedy wiadomo będzie że to ta klawa bądź mycha powoduje problem chociaż nigdy się z czymś takim nie spotkałem :smiley:

A dlaczego myślisz, że to wina klawki/myszki?

Szkoda, że nie napisałem tego wcześniej, ale teraz sobie to przypomniałem:

Dawno temu miałem myszkę firmy Trust za około 15 zł kupioną awaryjnie, ponieważ zniszczyła mi się moja w miarę dobra myszka, a nie miałem dużo pieniędzy na zakup nowej.
Przypominam sobie, że zdarzyło się czasem, że przestawała reagować na ruchy na około 5 sekund, a później jakby nic się nie stało dalej działała. Nie było to często, może 1 raz albo ze 2 na dzień. Akurat wtedy używałem ją głównie do gier i sądziłem, że to przez lagi :grinning: Tylko nie mogłem zrozumieć czemu mogę nadal “chodzić” klawiaturą, ale wtedy jakoś na to nie wpadłem, że to wina myszki.
Ogólnie miałem ją krótko, bo po miesiącu odpadła rolka (ale jakość…) i zmieniłem na inną, taką wypasioną za 40 zł :grinning:, której używam do dzisiaj i nigdy mi się nie rozłączyła.

Stąd przypuszczam, że u Ciebie też może być wina myszki (lub klawiatury).

Już się poprawiłem, że kiedyś myszka mi “wywalała”, ale to było dawno i na tyle krótko, że zapomniałem o tym wcześniej.
Wina ewidentnie była myszki, a nie zasilacza, płyty głównej czy braku uziemienia w instalacji.

Ale mi gaśnie podświetlenie na myszce i jest dźwięk windowsa o odłączonym urządzeniu, gdy coś pod listwe podpinam.

Masz inne listwy do sprawdzenia? Czy masz jakieś zasilacze w domu, żeby przebadać czy to nie zasilacz?

Nie pamiętam jak to było z podświetleniem, ale dźwięki odłączenia i podłączenia urządzenia mogłem mieć wyłączone.

U Ciebie najprostszym sposobem na sprawdzenie jest podmiana myszki klawiatury.

czy jak robisz coś wymagającego na komputerze nie podpinając nic do tej listwy którą masz pod niego to dzieje się coś z komputerem miga podswietlenie myszki czy coś ? a co tam wpinasz jeśli można spytać

Być może zasilacz nie filtruje zakłóceń w sieci elektrycznej, co wiąże się z niewielkim spadkiem napięcia na portach USB, a myszka jest na to wyczulona.

Nic nie miga jest spokój, radio, które jest włącznik ma przesunięty na on i lampa, która też już jest od razu włączona.

może tak być tak jak napisał @sensu że zasilacz sobie nie daje rady ze spadkami napięcia własnie przypomniała mi się sytuacja jak kiedyś gdy jeszcze nie za bardzo byłem w tym wszystkim obeznany spaliłem lampką laser w radiu bo włączałem ją i pykało w głosnikach i sie wypykało że chinol ostatecznie miał sprawne tylko radio i magnetofon

No dobra, ale na poprzednim zasilaczu była identyczna sytuacja.
@sensu, na poprzednim komputerze wywalało klawiaturę, teraz leci myszka.

Nie wiem.

Czemu nie chcesz zamienić myszki i klawiatury w komputerach, żeby się coś wyjaśniło?

Może jutro jak znowu będę w domu, bo za chwilę wyjeżdżam. Jeszcze sprawdziłem bez obciążenia lampę i radio, nic nie wywaliło, może masz rację z tym obciążeniem i zasilacz nie wyrabia podczas takiego oddawania mocy. No ale przecież nie było by tego samu na poprzednim zasilaczu. A może być jakaś konsekwencja właśnie tego niskiego napięcia na USB?

a jaką masz tą lampkę? na ledy czy zwykła z żarnikiem

Z żarówką.

a weź wkręć żarówkę ledową energooszczędną i sprawdź czy coś się zmieniło