X-KOM - ile można czekać na realizację zamówienia?

A no faktycznie ch**e zaniżyli :smiley: z 5 do 2
Ale google htc vive kosztuą 6k a w x kom za 6.500 i nie dość że przepłacasz tyle co prawie ten kraken cały kosztuje to x-kom zaniżyło gwarancje do 1 roku xD

Co do krakena to podobnie robił właśnie x-kom z seasonicami.

Często jak składam komuś sprzęt to rozbijam gear na 2 sklepy bo choć byś sie zes*** to nie kupisz wszystkiego godnie w 1 sklepie.

To teraz Cruciale MX500.

(ps. 72 miesiące to 6 lat)

zerknij sobie na tego vive jak x-kom skończy konserwacje :rofl:

To co robisz nazywa się fachowo: whataboutism.

A o VIVE można zapytać u źródła:

Hej @x-kom.pl, dlaczego dajecie 12 miesięcy gwarancji na:
https://www.x-kom.pl/p/491270-gogle-vr-htc-vive-pro-eye.html
skoro producent daje 2 lata:

No i nikt normalny nie kupi skoro może nabyć w drugim sklepie na 24 miesiące mając do tego pół tysiaka w kieszeni. Nawet pal licho to że zaniżył gwarancje(na mniej korzystniejszych warunkach Produkt a akcesorium) pół koła przepłacać no lulz…

A w ogóle w Polsce można na tyle?

Można. Czas gwarancyjny to dobra wola producenta. Jeżeli jednak sam producent nie poda czasu jej trwania to ustawowo przyjmuje się czas jej trwania do dwóch lat. Oczywiście producent może sam zdecydować czy może ją wydłużyć czy obniżyć. Obniżając gwarancję ustawową niższą o 2 lata producent robi sobie oczywiście kiepski PR i wystawia kiepskie świadectwo jakości swojemu produktowi. Dlatego większości spotykana forma gwarancji to 2 lata lub więcej.

Rozumiem. Tylko jaki jest powód, że sklep skraca gwarancję producenta? Też kupiłem ostatnio szlifierkę z “okrojoną” gwarancją.

Gwarancja sklepu a producenta to dwie różne rzeczy. Sklep nie ma prawa skracać gwarancji producenta. Sklep może dać swoją gwarancję 12 miesięcy a gwarancja producenta może być nawet 3 letnia. Oznacza to, że przez 12 miesięcy możesz w razie awarii reklamować sprzęt w sklepie który kupiłeś w ramach gwarancji. Po tym okresie jeżeli sprzęt ulegnie awarii musisz reklamować już u producenta. Zwykle w pudełku z nowym sprzętem masz ulotkę na której jest informacja na jaki czas producent udziela gwarancji. Jeżeli takiej ulotki nie ma to ustawowo gwarancja producenta trwa dwa lata. Dlatego ważne przy zakupie jest zachowanie paragonu/faktury. Bo jeżeli w opakowaniu nie ma ulotki informującej o czasie gwarancji producenta to jest on liczony od daty kupna produktu. A tylko faktura, paragon będzie dowodem, że sprzęt się kupiło w skazanym terminie.

A potem bujaj się nie wiadomo gdzie z uszkodzonym sprzętem (w x-kom wymieniają od ręki), albo przetrzymywaniem przez długie tygodnie. Dziękuję.
Ja nie wszystko kupuję w x-kom, ale nigdy nie miałem problemów czy to z wymianą, czy to z gwarancją tego, co zakupiłem u nich. Nawet w przypadku braku paragonu, po dwóch latach, uznali od ręki, pan poszedł na zaplecze i przyniósł nówkę sztukę z następną gwarancją.
Nie twierdzę, że zawsze tak jest, że nie zdarzają się błędy, piszę tylko o swoich doświadczeniach.

Natomiast co do net-s… niestety, ale jest bardzo dużo negatywnych opinii, nie wiem, jak można go komukolwiek polecać.

I na przykład tu:
https://forum.pclab.pl/topic/1201920-sklep-net-s-uwaga-na-antykonsumenckie-praktyki/
https://portal-konsumenta.pl/opinie-o/net-s-chmielowscy

Napisałeś post w piątek. Stawiam, że w poniedziałek ktoś z x-kom dostanie bojowe zadanie żeby zająć się tą sprawą :wink:

Też odradzam sklep Net-S. Długo wykłócałem się o zwrot pieniędzy.

Nie dużo lepszy jest x-kom - sprzedają rzeczy, których faktycznie nie mają.

Ja nie wiem ale ja kupiłem teraz niedawno kartę sd i miałem ją już u siebie na trzeci dzień .
Podobnie z mikrofonem Novox NC-1

Każda, zwłaszcza ogólnopolska firma, ma swoje plusy i minusy, swoje dobre zachowania i złe zachowania. Ja kupowałem w wielu firmach, takich jak Netservice (poprzenik net-s), Grall, Esc, Net-s, Morele, Proline, x-kom, Komputronik, Dren, Nexus, Optimus, Info-Partner, Vobis i w wielu, wielu innych, bo przez 30 lat nazbierało się tego trochę, może nawet kilkadziesiąt.
Nie ma w 100% dobrze działającej firmy.
Ale z moich doświadczeń najgorzej wypadły firmy: Komputronik, Nerservice i Net-s, natomiast najlepiej Esc i x-kom.
Niemniej każdy ma pewnie własne doświadczenia z różnych firm i będzie jakąś polecał, bądź odradzał tę, na której się sparzył.

Ja kupiłem Nintendo Switch Pro Controller u innego sprzedawcy i z paczkomatu odbierałem już na drugi dzień. Więc co to zmienia? Może mają i wzloty tyle, że stanowczo mają za dużo upadków (nie tylko ja na nich narzekam).
Gdy próbowałem to samo uczynić w x-kom to rano następnego dnia zaskoczył mnie mail informujący mnie, że pada nie mają i magę czekać albo zwrócą pieniądze.
U mnie sytuacja wystąpiła dwa razy i nigdy więcej u nich nie nic kupię.

Każdy sklep będzie miał jakieś wpadki chodzi o to żeby nie było ich tak dużo i tak często bo wiadomo że lepiej kupić w sklepie gdzie to ryzyko nie występuje częściej… można to porównać do sytuacji z policją
Gdzie jedne policjant olewa sprawe w jakimś tam wydziale i psuje opinie policji na cały kraj i odrazu całą policja zła. Tak samo jest w sklepie ktoś dał D*** i tyle… Ale jeśli sytuacja sie nie zmienia co pokazuje sytuacja w x-kom że problem że sprzedawaniem towaru którego się nie ma i usilne wciskanie zamiennika gorszego sortu i do tego ma ostry marketing który odbija się wysoką ceną niż u innych sklepów.

Jak sam pisałem nie da sie kupić dobrego komputera w 1 sklepie lub jest to ciężkie bo w każdym znajdzie sie jakiś wał typu zaniżona gwarancja lub poje*** ceny oraz brak towaru bo ludzie wykupili - nic dziwnego skoro cena była normalna i gwarancja nie zaniżona.
.
I ja sam często jak składam kompa to rozbijam zakup na 2 sklepy Bo choć byś sie ze… to nie da rady zrobić dobrych zakupów ograniczając sie do 1 sklepu.

Ale faworyzowanie Sklepu x-kom ponad wszystkie pozostałe to jest dla mnie szczyt hipokryzji…
i hasła typu kupuj tylko i wyłącznie w x-kom to jest ślepo oddany fanboy któremu x-kom wyprał mózg swoimi reklamami (lub z jego mózgiem już dawno temu było coś nie tak.) Albo jest jego pracownikiem/trollem marketingowym jak pancigaming który siedzi na niewidocznym - jeszcze nie widziałem żeby polecił inny sklep niż x-kom.

Jak toś o coś pyta to zawsze wyskakuje z linkami do x-komu i pomimo chorych cen czy braku towaru mam wrażenie że wciska zwykle sprzęt z gorszego sortu który nie chce sie sprzedawać.

Ale chodźcie i wmawiajcie mi że to ja jestem ten zły bo oferuje lepszy sprzęt w podobnych cenach u konkurencji. Sugerując zakup w jednym z 4-5 sklepów a nie ciągle x-kom x-kom x-kom x-kom x-kom x-kom x-kom x-kom x-kom a jak już wszystko kupisz w x-kom to nie zapomnij polecić znajomym x-kom

Ja jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy kupuję najczęściej w trzech sklepach: morele, x-kom, komputronik. W Morele i x-kom kupuję tańsze rzeczy (tak do 1500zł) wszystko co powyżej tej kwoty zamawiam w komputroniku choć wiem że jest drożej. Dlaczego? Komputronik mam pod blokiem. Więc jeżeli zamawiam sprzęt powiedzmy za 3k to nie opłacam go z góry tylko zamawiam do komputronika i idę go obejrzeć zanim za niego zapłacę. W morelach i x-kom nie byłoby to możliwe. Bo przed otworzeniem paczki musiałbym i tak zapłacić wcześniej kurierowi. A punktów w moim mieście te sklepy nie mają.
Choć w przyszłym roku mam zamiar składać desktopa i być może pierwszy raz zamówię go w x-kom lub w morele. Nie wiem który sklep na razie wybiorę.

No widzisz a ja ostatnio nie kupiłem w żadnym bo ceny kart graficznych był tak chore i nie były dostępne w Polsce i byłem zmuszony zakupić za granicą i teraz jak patrze po sklepach to ta grafika dopiero teraz po półtorej roku od mojego zakupu widziałem raz w 1 sklepie moją grafikę w miarę zbliżonej cenie choć nadal zawyżonej.

Ja bym się bał kupować drogą kartę graficzną w sklepie za granicy. Obawiałbym się że dłuższa podróż takiej karty równa się większa szansa na jej uszkodzenie podczas transportu. Co potem też wiązałoby się z dłuższym czasem reklamacji. Wolałbym znaleźć coś na własnym podwórku niż szukać gdzieś poza granicami.

Ty się byś się bał, on zaryzykował i jest zadowolony - gdzie racja. Gdzieś pomiędzy. Nie ma jedynej słusznej opcji. Sam kupuję po przeróżnych sklepach (poza Net-S i x-kom jak dotąd nie zawiódł mnie żaden). Ale gdy przyszło mi kupić monitor (i to jak dla mnie drogi) to już nie chciałem ryzykować i wybrałem Komputronik z opcją odbioru osobistego (cena podobna co u konkurencji)
Tak ufam sklepom internetowym ale nie bez granic.
Ty masz obawy o to czy dotrze do Ciebie cała karta graficzna w oryginalnym fabrycznym opakowaniu, a co mają powiedzieć ludzie co zamawiają w sieci złożenie blaszaka - to dopiero hardcore.