XBOX 360 Arcade- Kilka pytań?

Mam zamiar kupić sobie konsole XBOX 360 i mam kilka pytanek do tych co posiadają tą konsolke i się na niej co nieco znaj.

Nie znam się na tym bo do tej pory grałem na PC ale to już przeszłość.

I TYLKO PROSZĘ O JEDNO aby nie dawać tutaj postów typu ‘‘BIERZ PS3 JEST LEPSZE’’ ‘‘KOCHAM PS3 PS3 RULEZ’’

Zdecydowałem się na XBOX 360 bo ma zdecydowanie większy wybór gier i więcej gier pojawia się na niego.

1.Co do XBOX360 Arcade wszystkie gry będą na nim chodzić pod XBOX 360?

2.Co to jest PAL (często widze to przy grach na XBOX 360 czy to oznacza że jakieś gry które tego nie mają mogę nie chodzić?

3.Jak jest z internetem bo mam w domu router którym dziele neta z moim kompem i laptopem brata czy dało by się podłączyć jeszcze konsole czy trzeba płacić za jakiś specjalny net?

4.Aktualizacje gier i konsoli trzeba mieć internet a jeśli tak to czy są one płatne.

No to mniej więcej tyle.

Inne pytania zadam może bo odpowiedzi na te.

Z góry dzięki

XBOX360 to XBOX360. Nie ma żadnego znaczenia czy to Elite, Arcade czy inna wersja. Różnice są tylko w dodatkach do konsoli a nie w samej architekturze

Region europejski. Tak, gry przeznaczone np. na rynek amerykański działają w systemie NTSC

Bez żadnego problemu i w sposób całkowicie automatyczny podłączysz konsolę do routera a potem do Internetu. Routery DLinka mają nawet taką opcję jak wsparcie dla XBOX360, ale łączyłem się z Internetem przy włączonej tej opcji i wyłączonej bez problemu

Aktualizacje są bezpłatne

Dodam tylko, żeby pograć spokojne w trybie multiplayer trzeba wykupić konto GOLD (abonament).

Na każdym profilu, można próbnie pograć przez 1 miesiąc.

Wiem że może się to trochę wydawać dziwne że pytam już bo XBOX 360 mam zamiar kupić dopiero w marcu.

Ceny XBOX 360 są teraz bardzo przystępne wydziałem ostatnio w reklamie za 599zł.

Ale tak się zapytam choć i tak nic tego nie zmieni że kupie XBOX dopiero w marcu

Czy ceny jeszcze mogą spaść czy to raczej nie możliwe?

Pewnie, że mogą ale mogą także wzrosnąć z uwagi na wahania walut.

A z drugiej strony jeśli Sony w końcu wpadnie na pomysł, żeby obniżyć ceny konsol MS zrobi to samo bo widać że chce zdominować rynek totalnie.

Dobra to ostatnie pytanko czy jak zakupie XBOX 360 ARCADE to czy w tym znajduje się wszystko potrzebne do gry???

I jak jest z zapisanymi grami gdzie się one zapisują.I jaką pojemność dysku XBOX 360 w zestawie ARCADE.

I ile zajmuje taka gra jak np. GTA 4,Fable 2 czy też FIFA 09

jeśli o savy chodzi ta zajmują mało 5mb góra bodajże, a jeśli chcesz instalować grę na dysku to niestety musisz kupić dysk twardy do konsoli, a w wersji arcade jest karta 256MB

Gry zajmują na dysku od 5-7Gb.

W Arcade dysku nie ma, ale karta ww zupełności wystarcza.

Arcade jest w pełni sprawną konsolą. Dysk 20,60,120Gb pozwala w tej chwili na zaisntalowanie gry na dysku i odciążenie przez to napędu optycznego.

No tak ale czyli jak kupie sobie konsole w wersji Arcade i na przykład grę GTA4 to będę mógł grać sobie już od razu czy muszę coś dokupywać.

I jeżeli tak to ile mogę zająć miejsca???

Dark___Jedi napisałeś coś o obciążeniu napędu optycznego możesz m to wyjaśnić???

Widziałem na stronie Saturna i pisało że w Arcade jest 256mb karta pamięci.

Aha i jeszcze jedno czy to wystarczy do ściągania różnych demo gier czy niestety nie??

A jeśli nie to czy można było by tak zrobić o ile się da że ściągam na komputer demo jakieś gry XBOX 360 jeśli się da i nagrać na płytke DVD???

Główną wadą X360 jest ciągle pracujący napęd optyczny, jego szarpanie głowicą i ogólny szum płyty. Jest to dość upierdliwe zwłaszcza wieczorami. Oczywiście nie jest to szum nie do zniesienia, ale jednak jego praca trochę przeszkadza.

Po instalacji na dysku (płyta cały czas w napędzie - celem weryfikacji) przestaje pracować napęd bo czyta wszystko z dysku. Dodatkowo poprawia się troszkę szybkość wczytywania gier - ale bez przesady.

Tak jak pisałem sama Arcade w zupełności wystarcza do grania w każdą grę pod X-a. Konsolę można kupić z dyskiem, można tylko wersję Arcade i dokupić za jakiś czas dysk np. 120Gb bo mniejszy wg mnie mija się z powołaniem.

Karta w Arcade 256 starcza na nowego dashboarda i wiele savów z gier. Nie ściągniesz tylko grywalnych dem z Live bo się nie zmieści na karcie.

Dema tylko z internetu prosto na konsole na kartę lub dysk.

Ja mam w tej chwili Arcade ale proponowałbym wersję z dyskiem. U mnie dysk także się pojawi, ale z czasem.

nic nie musisz dokopywać po prostu gra będzie odpalana z płyty jak byś sobie dokupił dysk (ewt. konsole z dyskiem) mógłbyś wtedy zainstalować grę na dysk aby odciążyć napęd (gra bedzie odpalana z dysku i płyta nie będzie sie cały czas krecic w napędzie, zalety:konsola ciszej chodzi, szybciej się gry lądują oraz płyty sie nie rysują)

tak wersja Arcade ma tylko kartę pamięci do zapisywania stanów gry.

Na kartę pamięci nie zapiszesz żadnego dema(za mało miejsca) ale możesz sobie ściągnąć demo na pc wypalić na płytek i wtedy testować gre

Niby jak ma to zrobić?

No to tak tu masz linki do ściągnięcia dem

http://xboxm.pl/Dema-na-Xboxand39a-360-vt8563.html

JAK NAGRAC:

Na płycie musisz mieć kolejno foldery Content/0000000000000000 następnie do foldera z zerami musisz wrzucić foldery o takich nazwach “4B4E87F7”(to jest demo) możesz wrzucić tam tyle dem ile sie zmieści na płyte nastepnie nagrywasz i wrzucasz plytke do konsoli :slight_smile: potem w dziale “biblioteka gier” (jesli dobrze pamietam) będziesz miał na liscie te dema ktore sa na płytce :slight_smile:

jbc. pw :slight_smile:

Ale konsola czyta przecież płyty DL, a na dodatek musi być przerobiona

Edit:

Sprawdziłem i rzeczywiście można nagrać na DVD i grać na nieprzerobionej konsoli.

Dosyć upierdliwe jest nagrywanie, ale się da.

http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.ph … sc&start=0

Konsola nie musi być przerobiona :wink:

Obojętnie na jaką płytę nagrasz, możne być to CD o ile demo się na niej zmieści.

Może i upierdliwe ale ja tam wolę ściągnąć na pc i nagrać na płytkę niż zostawić konsolę na noc :slight_smile:

W sumie to jest jedyna droga do pogrania w demo dla osób które maja wersje arcade bez dysku.

Masz rację, przy Arcade to najlepsze wyjście…

Mylisz się. Prince of Persia Classic zajmuje 50 MB i nie ma żadnego problemu z zapisem takiego dema na karcie pamięci tak samo jak wiele innych prostych gier

Super teraz to na pewno kupie sobie konsole.

Aha mam jeszcze parę pytanek.

1.Czy te nowe konsole arcade posiadają nowe ulepszone chłodzenie że konsola nie łapie rodów.

2.Czy przez to że gra będzie uruchamiana z płytki ciąglę będzie huczał napęd.

3.Czy można dzięki konsoli można oglądać filmy lub słuchać muzyki (wiem że arcade nie ma dysku ale czy będzie można zrobić taki myk z nagraniem na płytkę jak z demami?)

4.Czy to że gra będzie uruchamiana z płytki to nie skróci żywotu konsoli lub płyty?

5.Czy bez dysku będe mógł wgrać nowy interfejs konsoli ten a avatarami czy nie? Czy wtedy starczy miejsca na karcie pamięci na savy gier czy wtedy będzie lipa.Bardzo prosił bym kogoś kto posiada konsole arcade i wgrał nowy interfejs to ile miejsca mu zostało.

Wszystkie konsole sprzedawane od marca lub kwietnia (nie pamiętam dokładnie) to nowe wersje

Ciągle nie, ale co pewien czas konsola doczytuje z płytki

Bez problemu

Możesz sobie zgrać np. na pendrive i z niego uruchomić muzykę czy filmy

Tak jak każdy napęd optyczny - jego żywotność jest określona na ok. 100000 godzin pracy

Oczywiście

Nowy dashboard nie jest wgrywany na kartę pamięci

Napęd optyczny czyli płyta czy konsola czy też stacja dysków?