XBOX 360 czy Nintendo Wii?

Ostatnio wyszły na rynek konsole Next Gen.Jestem ciekaw Waszych opinii co do nich. Wybrałem tylko Wii i X`a ponieważ PS3 jest w zupełnie innym przedziale cenowym. A więc: Gdy byście mieli kase to co byście kupili?? I dlaczego:D Osobiście wole x tylko że HD full kosztuje ok. 4000(dobre hd full:P)

XBOX360 Premium jest mocniejszy i gry wychodzą bardziej PC-owe i solidnie wykonane, można odpalić gierki z pierwszej konsoli XBOX.

TV lub monitor najlepiej LCD i to panoramiczny lub projektor który wyświetla ekran od 30 cali do 300 cali.

Rozdzielczość musi być natywna czyli 720p to 1280x720 lub full HD 1080i, 1080p to 1920x1080.

Inne rozdzielczości są skalowane np: 1366x768.

Na zwykłym tradycyjnym TV 4:3 CRT też konsola chodzi. :mrgreen:

No niby chodzi ale grafika nie jest zadowalająca…

miałem okazje popykać w kilka gier demo na xbox’ie i mi się bardzo spodobała ta konsolka:D jak będzie tańsza to ją sobie sprawię:D

Na dziś dzień zdecydowanie bym wziął X360.

Przynajmniej z tego co podałeś… bo kasa na PS3 jest odłożona tylko czeka na lepsze czasy (czyt. kiedy będzie więcej gier)

A recenzje wii możesz przeczytać w najnowszym PSXEXTREME (sorry za reklame ;] ) więc polecam się zapoznać.

X360 wdg. mnie jednak lepszy od Wii.

No ale najlepiej zrobisz jak dokładnie przeanalizujesz które gry Ci bardziej odpowiadają i wtedy dopiero dokonaj zakupu.

Bo mi najbardziej odpowiadają gry, które powstają właśnie na PS3 i dlatego mój wybór padł na tą konsole :wink:

wy chyba WII w akcji nie widzieiście.zobaczcie sobie call of duty 3 na niej mi opadła szczena.ale wole PS3 warta jest kazdych pieniedzy

3000 za konsole??? bez przesady, człowieku ps3 to jest totalny niewypał poczytaj sobie co on prezentuje i porównaj z wii albo xem, zobacz sobie też recenzje gier na ps3

spoko ja wiem swoje ty wiesz swoje

PS3 ma grafe gorsza niż XBOX 360 (chodzi o wiekszość gier a nie 1), jedyn plusem PS3 jest to że dobrze się gra w online, czytałęm recenzje PS3vs XBOX 360 to kolesie powiedzieli że lepiej jest kupic XBOX’a. co to Wii jest najtańsza z tych porśród konsol (nie mowie o kieszonkowych), jak czytałem też info to po nowym roku Wii ma kosztować 200$ więc jak to że Polska jest biedna i w niej jest wszystko drogie to nie powinna kosztować więcej niż 800zł, narazie najwięcej na świecie ludzie kupują Wii (jest jakos lepsze od XBOX’a) dla mnie gry beda wychodzic na te konsole ale jakos dlugo XBOX nie wytrzyma, z tym co mozna teraz zobaczyc co ludzie kupuja i przykładowo gra R* GTA4 ma wyjść ponoć jeszcze na Wii, oprócz PS3, a i narazie jest tlyko 1 kolor Wii, ale po nowym roku ma być ich ok 8 róznych

ja bym brał Wii gdyż jest tanie no i wele możliwości ma, ale kupowałbym po nowym roku jak będzie dostepnych 8 kolorków i spadnie cena tego urządzonka

Ludzie co Wy piszecie…

Na PS3 powstają dopiero pierwsze tytuły… jeśli chcecie naprawdę porównywać to porównajcie te tytuły z grami które zostały wydane zaraz po premierze X360. Zobaczycie jaki potencjał jest w PS3 i że grafa na PS3 na pewno nie jest gorsza.

3000 za konsole: pozwole sobie przypomnieć że konsole poszły jak woda i gdy będzie nowa partia również pójdą jak woda.

A oficjalnie konsole w sklepie w USA można nabyć za 1800zł. więc nie przesadzajmy.

Poza tym nikt nie kupi tak wypasionego kompa (przypomne że PS3 ma dysk twardy, możliwość podpięcia do sieci i zainstalowanego linuxa - kwestią czasu jest gdy ktoś odpali windowsa, w zasadzie już to zrobiono) z takimi grami…

A w dodatku porównajcie lineup PS2 i tytuły po roku, po dwóch latach końcowe tytuły które na nią powstały… z PS3 będzie to samo!

Developerzy po prostu muszą opanować konsole.

Super że ludzie decydując się na zakup konsoli patrzą na jej kolor :lol: vide wspomnienie kolegi powyżej

Sorry że tak chaotycznie to napisane ale inaczej w tej chwili nie potrafie :mrgreen:

ja tam nie patrze tylko na kolor, a co do mojej i twojej wypowiedzi każdy ma swoje zdanie i trzeba się z tym liczyć

nadeszły czasy, gdzie ścieżki konsol się rozchodzą: PS3, Xbox360 - wspaniała grafika, Wii - świetna rozrywka i maksymalne czerpanie przyjemności z gry.

najlepiej to mieć i Wii, i jedną z konsol PS3/Xbox360.

Znalazłem bardzo ciekawy licznik http://www.nexgenwars.com Podobno w Japoni czy w Chinach strzelano do siebie jak wyszedł xbox360 a ps3 leży na półkach i zbiera kurz…

Filmy z gier na XBOX360 TU

Xbox360 ma Gears of War. Dla tej jednej gry opłaca się go kupić.

PS3 też będzie miało mase gier dla których będzie warto ją kupić. Myślę tylko iż trzeba się jednak wstrzymać z zakupem ok. roku aby konsola pokazała na co ją naprawdę stać a lista tytułów zdecydowanie się powiększyła.

Z tego co pamiętam z relacji z premier obydwu konsol to PS3 rozszedł się od razu a X360 leżał i leżał w sklepach i tak sobie leży prawie do dziś :mrgreen:

Obydwie Firmy miały na starcie wiele problemów z dostarczeniem konsol na rynek.

Myślisz że z gier na PS3 czy X nie czerpie się przyjemności?

Jak to ktoś trafnie kiedyś określił Wii jest tylko modą na którą rzucili się ludzie… moda minie i ludzie dojdą do wniosku że jednak zawalili sprawe…

Owszem dla tych co lubią gry od N to będzie trafny wybór. Ale dla tych co lubią pograc w świetne graficznie i wymagające tytuły to był strzał do bani.

Dodam tylko iż PS3 ma wiele z możliwości Wii choćby SIXAXIS też ma czynniki ruchu :slight_smile:

pod warunkiem ze lubisz takie gierki no i co z tego ze x360 ma Gears of War i coś tam jeszcze za to fani x-a nigdy nie zagraja w Gran Turismo 5 :slight_smile: które wyjdzie na PS3

ale mają PGR i Forze :stuck_out_tongue: to działa w obie strony jak już gdzieś pisałem :wink:

wii czy x??wszystko zależy od ciebie. Jak jestes w stanie wydac kase na tv hd i ważne są dla ciebie głównie wrażenia estetyczne to bierz x360(nie oznacza to oczywiscie ze jedyna zaleta xa jest grafa :mrgreen: )Jesliu grafa nie jest dla ciebie najwazniejsza to zastanow sie nad wii. ja biore wii za jakies pol roku bo mam ochote pomachac pilotem :smiley: poza tym komp po modernizacji(a takiej ostatnio dokonales w swoim pc-cie) moze wyswietlic tez porzadna grafe. jeszcze jedno-nie wydaje mi sie zeby pop;ularnosc wii byla

“modą” i ze po jakims czasie ludziom znudzi sie machanie pilotem. ds sie nie znudzil do dzisiaj a ma grafe znacznie gorsza od psp. Przypuszczam ze rywalizacje znow wygra najslabsza technicznie konsola-tym razem bedzie to produkt nintendo.

PS:legvan, sam znalazles ten licznik?? :smiley:

Dla mnie liczy się tylko Gears of War, oraz w przyszłości Halo 3. W samochodówki nie gram, a żadne śmiesz japońskie gy mnie nie interesują.