Xbox 360 SLIM czy PS3 SLIM

Witam, mam pytanie, co lepiej kupić.

XBOX 360 SLIM czy PS3 SLIM.

Myślałem osobiście nad XBOX 360 SLIM ARCADE 4gb…

Jestem zdecydowany na konsolę, lecz nie wiem która lepsza. (Również liczy się cena, bo nie mam zamiaru wydawać więcej niż 1200zł)

Mam również pytanie odnośnie dysków w konsolach. Po co one są (np. w xboxie, skoro nie mogę wgrać tam gier). —> Jeśli się mylę to sorry.

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

Tu masz podobny temat jaka-konsola-jest-lepsza-t402350.html

Możesz wgrać gry na dysk Xboksa 360. Ale uwaga - dysk, a nie tego wbudowanego pendrive jak w wersji 4 GB (bo nie jest on traktowany jako dysk tak naprawdę). Do uruchomienia gry potrzebujesz płyty, ale potem śmiga z dysku, więc jest ciszej (stare X360 miały głośne napędy). Do wersji 4 GB nie da się chyba dokupić jeszcze dysku, a jak będzie, to pewnie w jakiejś potwornej cenie.

Poza tym dysk jest potrzebny do trzymania na nim danych multimedialnych (filmy, muzyka, zdjęcia i takie tam) i np. pobranych gier z Xbox Live Arcade. Niektóre gry (np. Halo: Reach) wymagają dysku w konsoli (i nie działają zatem na wersji 4 GB - było o tym głośno jakiś czas temu, może już poprawiono).

PS3 ma przewagę nad Xboksem w postaci napędu Blu-Ray. Poza tym są dość podobne - możesz zasugerować się grami wydawanymi tylko na konkretną konsolę (tzw. exclusivy), np. PS3 ma ciekawego Heavy Rain. PS3 ma darmowy multiplayer w internecie. Xbox 360 ma Live, który jest uznawany za lepszy, ale abonament umożliwiający grę po sieci jest płatny. X360 ma też dość dobry zbiór gier Xbox Live Arcade (mniejsze mini-gry) oraz np. integrację z Windows Media Center. PS3 ma przeglądarkę internetową (dość mierną, ale jest). I tak dalej, można wymieniać.

Zdecydować musisz sam, zaraz się zlecą fanboye każdej z konsol i będą próbowali cię nawracać na którąś ze stron :wink:

Możesz przejrzeć jeszcze np. ten temat: sony-playstation-hdd-120gb-slim-czy-xbox-360-t389278.html, jest tam sporo zwolenników PS3.

Bzdura :slight_smile:

Kieruj się tym w co chcesz grać a nie która jest lepsza bo niby w czym lepsza??

Konsola jest do gier i w tej dziedzinie obydwie się doskonale spisują.

Nieścisłość, mój błąd, ale nie bzdura. Halo: Reach w co-opie wymagał dysku w Xboksie 360, więc nie można grać na nowych Arcade. A przynajmniej taka sytuacja występowała, np.: http://www.gamikaze.pl/Xbox/Aktualnosci … Reach.aspx. Nie wiem czy nadal istnieje ten problem, nie grałem w Reach :wink:

PS3 SLIM jest bardziej opłacalnym wyborem,oczywiście warto się kierować jakie gry tobie bardziej odpowiadają,bo ze starszych tytułów jest dużo takich które są na PS3 a nie ma ich na Xbox360 i na odwrót,według mnie lepszym wyborem jest PS3 ponieważ posiada lepszą grafikę,ma czytnik Blu-ray i według mnie ma dużo lepsze Pady.

Kolejna bzdura :slight_smile:

Rozumiem że miałeś porównanie grając w te same gry na tym samym monitorze na dwóch rożnych konsolach że tutaj tak bzdur-ujesz,chociaż pokaż swoje argumenty,bo powiedzieć bzdura to każdy laik może.

methyl, taki staż na forum a robisz OT…

Co do tematu to ja także wybrałbym ps3, bo jakoś mam lepszy stosunek do SONY niż Microsfotu :slight_smile:

W wielu porównaniach grafika różni się bardzo nieznacząco, czasem na korzyść Xboksa, czasem PS3.

Ze swojej strony polecę PS3 mimo, że mam Xboksa, ze względu na Blu-ray i lepsze exclusivy.

Ze względu na różne gry najlepiej mieć Xklocka, PS3 i porządnego Pieca. A pod względem technologicznym najgorzej wypada Sony PS3.

Czyli pod jakim względem tak dokładniej?