XBox, Pc...itp

Powiedzcie mi jedno, bo zawsze mnie to zastanawiało, biorąc pod uwage xbox’a i pc’eta , na xboxa wychodzą coraz to nowsze gry, lepsza grafuika, czysta, przejżysta ipt, poprostu lepsza i lepsza, bez rzadnych konfiguracji w sprzęcie ( dodawanie ram jak przy kompie itp ) , no to dlaczego na pc gdy wychodzi nowa gra , musi mieć tak kolosalne wymagania? niektore gry to już 2,4 GHz procek minimum, nie wspominając o pamięci ram, grafice itp itd, dlaczego to tak sie dzieje ? :> nutruje mnie to pytanie, aż wkoncu znalazłem czas żeby sie zapytać :stuck_out_tongue: więc? może zna ktoś odpowiedź? :slight_smile:

Może dlatgo że komputer nie jest tylko i wyłącznie do gier. Myśle też że wymagania są po to robione żeby kasa sie kreciła wokół cześci PC

Złączono Posta : 24.08.2006 (Czw) 21:23

hmmm ostatni też mnie taka myśl wzięłą żeby sobie kupić xboxa gierki na allegro sa wmiare przystepna cene :slight_smile:

prosta odpowiedź.

w grach na konsole to twórcy dostosowywują gry by działały optymalnie.

czemu? gdyż użytkownicy nie mają możliwości rozbudowy konsol.

w grach na PC, to posiadacze komputerów dostosowywują się do wymagań gier.

xbox to super sprawa wkladasz plytke z gra i grasz :slight_smile: nie martwiac sie czy masz odpowiedni procesor lub tez czy twoja karta grafiki da rade

konsole na allegro mozna kupic juz za 500 zl kto mi sperzeda kompa na ktorym bede mogl grac w najnowsze gry za tyle kasy ?? :stuck_out_tongue:

pozatym dysk w konsoli ktory mozna wymienic na wiekszy moze sluzyc do przechowywania gier, filmow, muzyki czy tez zdjec

Wydaje mi się żę gry na konsole są tworzone na PCcie,bo jak?Na PC mamy internet,programy,GG itd.

Myśle też że żadna gra na Xboxa niedorówna np. Oblivionowi na Max detalach…Xbox i PS2 mają słabsze osiągi niż PC lecz w czasie ich premiery są lepsze.

Pewnie taki cykl będzie się powtażał. Wkrutce PC przegoni Ps3 i Xbox 360, a za kilka lat znowu wyjdzie nowa generacja konsol (PS4 i Xbox720) i tak w kułko :wink:

Na specjalnych devkitach dostarczanych producentom przez twórce konsoli - i to za duże bańki.

UrBaN zbytnio Cię nie rozumiem. PC jeszcze nie dorównał PS2 a PS3 to jest masakra (kto widział trailer MGS4 ten wie o czym pieje - co prawda to tylko trailer, ale konami zawsze dotrzymywało obietnic… )

PS3 już nie będzie zwykłą konsolą do gier.

Obecnie rozbudowa sieci, twardy dysk, montowane kontrolery, sieciówki (BTW. ma być preinstalowany linux) po prostu będą czynić sprzęt do zabawy, a kiedy trzeba bez problemu połączymy się z netem lub napiszemy pracę w wordzie.

Po prostu PC nie doścignie konsol - a gdy to się stanie wyjdzie już PS4 czy kolejny X i N i znowu PC zostanie daleko w tyle.

Taka potęga konsol.

jak to nie dorównał? PS2 to już dawno przegonił :slight_smile:

Jakoś nie widziałem na PC gry która by wyglądała i płynnie chodziła jak Tekken 5, Gran Turismo 4, PES też się gorzej prezentuje niż na konsoli (wiekowej bądź co bądź).

I wiele gier znajdziemy które przebijają pozycje na PC - a i zauważmy w jakiej cenie. PS2 teraz nabędziemy za 300 - 400zł.

A PC aby pociągło jako taką grę trzeba wydać kilka razy tyle.

o gustach sie nie dyskutuje :slight_smile: spory PC vs konsola trwaly od bodajze od czasu kiedy pojawily sie pierwsze karty voodoo i grafika na PC dorownywala lub przewyzszala ta z PSXa

pozostaje kwestia grywalnosci :slight_smile: i tego jakie gatunki gier sie lubi :slight_smile: konsola to napewno prostota obslugi i to ze niemusimy sie martwic o rozbudowe sprzetu

Ale musimy się martwić że za 6 - 8 lat czeka nas wydatek na kolejną konsole :mrgreen:

ehh ból konsolowca ;]

To pomyśl ile razy PeCetowiec musi ztuningować kompa za te 6-8 lat :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

No i tu właśnie przychodzi ten wesoły moment kiedy nie myślimy przy kupnie następnej konsoli i wiemy że mamy lepiej :stuck_out_tongue:

I tu właśnie jest ta przewaga konsol(i tak wole PC :stuck_out_tongue: ), bo komu się chce co rok tuningować sprzęt jeżeli kupujesz konsole i tylko gry kupujesz,zero zmartwień.Komu? Nam, pc’towcom :wink: .

A to dobre :mrgreen: :mrgreen: .

Nie zrozumieliście mnie.

W kwestii graficznej obecnie PC generuje już taką grafikę (też lepszą) niż PS2

Chodzi mi o gry: bo niektórych gatunków (np. wyścigi, bijatyki) PC po prostu nie ma.

UPDATE: dobrze że nikt nie zauważył ;]

A konsole fppsów :wink:

zawsze mnie śmieszyły spory konsolowców z PeCeciarzami :slight_smile:

to samo dosłownie co kiedyś Amiga vs PC albo Atari vs Commodore hehehe :o :o :o :o :o :o

a jak zawsze chodziło tylko i wyłacznie o gry głównie :-)))))))))))

Są dobre FPS na konsole :mrgreen:

Nigdy sporów nie było. Każdy prezentuje swoje opinie i tak to wygląda :stuck_out_tongue:

To tak samo jak spór o wyższość aut japońskich nad niemieckimi ;]

simian raticus ,kolejny archeolog…

A na pc bijatyki :wink:

:lol: daj przykład dobrej bijatyki która powstała po 2004r ;]

Nie chodzi tu o bijatyki typu: idę gdzieś i nawalam a bijatyki w stylu tekken, vf, doa.

Co do sporu PC vs Konsola to sobie porównajcie np. dobry PC vs XBOX 360… PC narazie max 2 rdzenie i max 64 bit’y, xbx 360 3 rdzenie po 3.2 GHz każdy(!) 128bit <-- Specyfikacja xbx 360

Nie ma porównania.

W kwestii gier konsole mają ogromną przewagę nad PC.