XP. Błąd Przy instalacji

Witam Ludziska !

Od razu przejdę do rzeczy.

A więc. Muszę na nowo wgrać Xp home Edition. Wkładam płytę, resetuje komputer i jest czarny ekran, aby kontynuować kliknij dowolny klawisz (czy jakoś tak).

Okej, klikam go, ładują mi się pliki. Np. Jądro systemu. PO tym oknie instalacyjnym, wyskakuje! " Ekran śmierci" Jest na pisane że komputer uległ Awarii i musi zostać zamknięty. I to przy instalacji Windows. Wyłączam go, i dalej odpalam instalacje. I znów ! i tak ciągle. Po tym ekranie pokazuje się ten niebieski ekran z błędami. 1,104530,7777445,Microsoft_chroni_przed_niebieskim_ekranem.html

Co mam robić ?

Mam nadzieję że mi pomożecie, z góry dziękuje !

PS: Nie robiłem żądnego formatu, jak coś. I nie jestem Pro Informatykiem, więc Proszę na mnie nie najeżdżać. !

Cześć

Na ekranie widzisz BSOD z takim samym błędem jak na zdjęciu powyżej?

Tak, zgadza się. !

Analiza bluescreenów:

Re: Komputer sie wyłacza (zapoznaj się z wiadomością napisaną przez przez adam9870 » 09 sierpnia 2012 23:19:12)

Re: Blue screen na Windows 7 64 bit (zapoznaj się z wiadomością napisaną przez przez adam9870 » 12 czerwca 2012 20:32:51)

Czyli na początek poproszę o zrzuty pamięci

Dwie metody do wyboru w celu odczytu

Pierwsza metoda: WinDbg (zapoznaj się z wiadomością napisaną przez przez Robinhio » 04 grudnia 2006 20:56:00)

Druga metoda: BlueScreenView (zapoznaj się z wiadomością napisaną przez przez deFco247 » 21 stycznia 2010 16:55:07)

zyziu19 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Taki błąd może zostać spowodowany wieloma czynnikami. Sugerowałbbym oddać komputer do serwisu w celu przeprowadzenia gruntownej diagnostyki, ponieważ to może być wszystko - począwszy od dysku, przez RAM, CPU i samą płytę główną.

Chyba, że masz dostęp do zamiennych części, to możesz samemu podostwiać po kolei i sprawdzić.

Nie, nie mam dostępu. Chciał bym tylko wgrać nowy system na stary, a tu tyle roboty.

Czyli nie da się tego naprawić ? Trzeba wysłać komputer do serwisu ?

Da się, czemu ma się nie dać? Oddaj do serwisu i bez problemu naprawią… Zresztą warto pójść i się zapytać, może serwis pójdzie na taki układ, że sprawdzą co jest grane i Ci powiedzą Ci co jest nie tak i ile naprawa będzie kosztować, a ty się zgodzisz, lub nie…

Mam już gościa, który to na prawi za drobną opłatą, ale myślałem że coś jeszcze tutaj wyskrobie.

Dzięki za podpowiedzi !

Da się wyskrobać, ale po pierwsze trzeba mieć dostęp do części, po drugie trzeba fizycznie siąść przy kompie i samemu pokombinować, bo ja niestety wróżką nie jestem i nie widzę jaki kod choćby nawet jest jest tego bsoda, tak więc ciężko mi co koleiek podpowiedzieć poza serwisem/ściągnięciem informatyka do domu… Bsody mają taki paskudny minus, że nawet mogą wyskakiwać z zupełnie innego powodu, niż mogłoby się wydawać. Ja np. raz miałem taki przypadek, że bsod wskazywał walnięty dysk twardy, a wystarczyło wymienić kabel sygnałowy, a drugi miałem taki, że bsod wskazywał na problem komunikacji dysku z kontrolerem, a okazało się, że zawalone były styki na zasilaniu od mobo, tak więc tutaj to nie jest tak jak np. z cieknącym kranem, że napiszę Ci konkretnie. że wystarczy rozkręcić i wymienić uszczelkę, albo owinąć pakułami, czy tam wymienić zawor od kurka, skręcić porządnie i nie będzie cieknąć…

Po pierwsze popraw temat bo wyląduje w śmietniku.

Po drugie.

Zrób tak jak podał adam9870 w poprzednim poście. Tylko nie zaznaczaj, jak w screenie opcji automatycznie uruchom ponownie.

Blues screen pojawi się i zatrzyma na ekranie.

Wtedy go wkleisz i zobaczymy co się da zrobić.

Jeśli napisałeś, że zrobiłeś to co ci kazał adam i dalej to samo, to znaczy, że odpalasz windę.

Jeśli tak zobacz w podglądzie zdarzeń czy nie ma błędów.

Tu nie trzeba żadnego fachowca, ani serwisu. To możesz zrobić sam, jak będziemy mieli co powoduje błędy, postaramy się pomóc.

A serwis to już ostateczność.