Xp się nie uruchamia - wyczerpane wszystkie możliwości

Witam wszystkich chcących pomóc,

Kolega dał mi laptopa do naprawy, ale wyczerpały mi się już opcje i nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Dodam, że na partycji systemowej znajduje się praca semestralna do uratowania.

System nie uruchamia się- po pasku ładowania systemu jest czarny ekran i nic więcej

tryb awaryjny się nie uruchamia - również czarno

tryb awaryjny z wierszem poleceń - na milisekundę wyskakuje niebieski ekran i restart

ostatnia znana konf. - nie działa

płyta z windowsem xp + po załadowaniu sterowników trzeba czekać ok 15-20 minut na pojawienie się kolejnych kroków, gdzie wybiera się partycję do instalacji itd.

Dałem R w celu wejścia w konsolę, ale prosi o hasło administratora (ani ja ani kolega go nie znamy/on nie zna albo nie pamięta) #-o

dodam, że przy starci systemu wyskakuje na chwile komunikat nieprawidłowy boot.ini

wyczerpały mi się opcje… pozostaje rozebranie laptopa i podłączenie dysku pod PC+próba zgrania tego co trzeba ? wolałbym się nie brać za rozkręcanie lapka - w tym się nie czuję zbyt mocny :expressionless:

Poczytaj i zastosuj:

odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Tak rgabrysiak ma racje. Proponuje zainstalować Ubuntu10.04. Instaluj się na ostatniej partycji i,suwakiem ‘’ przydzielamy ilość GB z danej partycji,np.: 10 GB. Jak się zainstaluje, szukamy pliku, który chcemy odzyskać.

Spróbuj jakiś linux liveCD i podłącz pamięć na USB i przekopiuj dane. Po przekopiowaniu można instalować na nowo, wg mnie tak łatwiej niżeli bawić się w odzyskiwanie.

No dobra, powiedzmy, że kwestię ratowania plików miałbym załatwioną,

ale…

czy naprawdę nie da się uratować systemu ? czy jest jakaś możliwość żeby komp po BSOD nie restartował się od razu ? (wiem, że taką opcję włącza się w systemie, no ale system nie startuje)

w biosie takiej opcji nie ma

Jeśli nie masz możliwości skorzystania z konsoli odzyskiwania systemu to chyba niewiele da się już zrobić. A próbowałeś pominąć podawanie hasła w konsoli odzyskiwania, zostawiając je puste?

Jest możliwość odzyskania tego systemu, jak spod konsoli się nie da to zacznij instalacje systemu i pewnie doda do menu wyboru.

Jeżeli to problem z boot.ini, to gdy uruchomisz konsolę odzyskiwania to rozwiążesz problem. Jeżeli nie pamiętasz, abyś zakładał hasło administratora, to możliwe że nie zakładałeś hasła administratora i w tej sytuacji - tak jak kolega mówi - naciskasz Enter, czyli nie podajesz hasła, miejsce na hasło pozostawiasz puste.

Zobacz podobny temat: problem-windows-professional-system-sie-nie-uruchamia-t490468.html?hilit=%C5%BCart#p3089842

Albo z poziomu Windows XP albo Ubuntu odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html spróbuj utworzyć/edytować ręcznie plik boot.ini.

Informacje na temat boot.ini:

Po uruchomieniu komputera wyświetlane są komunikaty o błędzie „Nieprawidłowy plik Boot.ini„ lub „Nie można uruchomić systemu Windows” http://support.microsoft.com/kb/330184/pl

Jak edytować plik Boot.ini w systemie Windows XP http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

Krótko o pliku boot.ini edycja i przykłady http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1263411.html

formatowanie-dysku-systemem-t484000.html#p3049844

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.

Witam wszystkich,

o dziwo kolega znał hasło administratora i wszedłem do konsoli odzyskiwania

bootcfg /rebuild

później dałem fixboot

chciałem jeszcze dać fixmbr ale wyskoczyło, że mogę utracić wszystkie partycje i dałem na NIE, bo wygooglałem, że faktycznie ludzie tracili wszystkie dane a to byłaby porażka

Niestety - podczas próby uruchamiania systemu, kiedy jest pasek ładowania windows, widać przez milisekundę BSOD i restart. Odbudowa boot.ini nie pomogła ;/

teraz naprawdę nie wiem jak odratować system… :expressionless: #-o

To spróbuj tego co pisałem wyżej, jest o dużo łatwiej i mniej nerwów człowiek straci.

Reinstalacja XP bez utraty danych instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Albo wykonanie kopii zapasowej danych odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html i instalacja systemu na czysto, z formatem.

Tak czy inaczej dobrze, żebyś wykonał kopię zapasową danych. Uwierz, że to nic skomplikowanego, a widzę, że zależy Ci na danych.

Mając kopię zapasową mógłbyś nawet spróbować testowo zainstalować Ubuntu, a potem Windows.

Może dysk pada?

  • MHDD

http://www.fixitpc.pl/topic/8179-mhdd-% … pendrivea/

http://www.fixitpc.pl/topic/7334-film-i … -do-skanu/

  • Konsola odzyskiwania i chkdsk

Używanie chkdsk: system-nie-moze-sformatowac-jednej-partycji-dysku-t492282.html?hilit=chkdsk

Na przyszłość gdy wszystko będzie w porządku pamiętaj o wykonywaniu kopii zapasowych. Do wyboru narzędzie wbudowane w system Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP: http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … 11269.html Ja proponuję Paragon Backup & Recovery 2012 Free: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html (instrukcja w pliku PDF: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon, program do odczytu instrukcji Adobe Reader http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub Foxit Reader http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musismy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musismy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominasz do czasu awarii.