XP - stacja dysków - ta sama ikona przy każdej grze

(lostek815) #1

Po zainstalowaniu gry Colin McRae DIRT pojawił się dziwny problem. Kiedy wkładam do stacji dysków płytę z jakąkolwiek inną grą to w Mój Komputer przy stacji dysków widnieje ikona właśnie z DIRT'a. Co zrobić?

(Damian Grzeli) #2

Gra oryginalna?

Używałeś Daemona?

(lostek815) #3

Wszystkie gry oryginalne, instalowane z oryginalnych płyt.

Jednak nie dzieje się tak przy każdej włożonej grze. Przy niektórych wcale nie ma ikony (tzn. jest ta od stacji dysków, która powinna być kiedy płyty nie ma w napędzie).

Wiem, że jest jakiś program od Microsoftu do naprawy autorun. Może to by pomogło? Ale nie potrafię go znaleźć.

(Atis) #4

windows-opcja-autoodtwarzania-przestala-dzialac-t477801.html

(lostek815) #5

O, mój temat. Niestety odnośnik do programu nie działa. Wywala mnie na główną stronę Microsoft Download Center. Byłbym wdzięczny jakbyś podał nowy link. Chyba, że zrezygnowali z tego programu bo nie potrafię go wyszukać na ich stronie.

(Atis) #6

Akurat mam ten program na dysku.

Pobierz stąd: Klik

(lostek815) #7

Niestety program nic nie wykrywa. Zauważyłem, że ogólnie te ikony świrują. Przed chwilą większość gier wczytywała swoje ikony, ale jedna z kolei wczytała ikonę... Steama. A kiedy włożyłem do napędu płytę DIRTa to znowu zaczęła się ona wczytywać w innych grach. Może po prostu częste zmienianie płyt tak powoduje? Prawda jest taka, że dzisiaj wszystkie gry instalowałem na nowo po formacie, który robiłem jakiś czas temu.

(deFco247) #8

We właściwościach ekranu ustaw jakość kolorów na 16bit, a następnie z powrotem na 32bit.

Start -> Uruchom... -> wpisz regedit.

Przejdź do HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer i usuń stamtąd całą gałąź mountpoints2.

Następnie:

a) Wyloguj i zaloguj się ponownie na swoje konto albo,

b) Przejdź do menadżera zadań, zakończ, a następnie uruchom ponownie proces explorer.exe.

(lostek815) #9

Ok, usunąłem. Po ponownym uruchomieniu w tym kluczu odnowiły się identyczne wpisy. Teoretycznie nic to nie dało, ale po wielu próbach odkryłem jak to działa. Problem dotyczy generalnie czterech gier, a nie wszystkich. I można by rzec, że w zasadzie dwóch gier bo są to Colin McRae DIRT i DIRT 2, jak i GTA IV i GTA EFLC. Po włożeniu którejkolwiek z tych gier i włożeniu po niej innej z tych gier, to ikona z tej włożonej jako pierwszej zostaje przypisana do tej drugiej i do kolejnej. Wcześniej nie pomogło albo mi się wydawało, ale teraz wystarczy, że uruchomię na nowo system i działa. Ale oczywiście na nowo się tak zrobi jak włożę jedną po drugiej. Ale nie przeszkadza mi to jak wiem, że wystarczy uruchomić system. W końcu rzadko gram w kilka gier jedną po drugiej :slight_smile:

Nie wiem tylko skąd wtedy się wzięła ikonka Steama, no i raz w Age Of Mythology nie miałem żadnej ikonki, a normalnie jest. Ale mniejsza z tym xD