XP - stacja dysków - ta sama ikona przy każdej grze

Po zainstalowaniu gry Colin McRae DIRT pojawił się dziwny problem. Kiedy wkładam do stacji dysków płytę z jakąkolwiek inną grą to w Mój Komputer przy stacji dysków widnieje ikona właśnie z DIRT’a. Co zrobić?

Gra oryginalna?

Używałeś Daemona?

Wszystkie gry oryginalne, instalowane z oryginalnych płyt.

Jednak nie dzieje się tak przy każdej włożonej grze. Przy niektórych wcale nie ma ikony (tzn. jest ta od stacji dysków, która powinna być kiedy płyty nie ma w napędzie).

Wiem, że jest jakiś program od Microsoftu do naprawy autorun. Może to by pomogło? Ale nie potrafię go znaleźć.

windows-opcja-autoodtwarzania-przestala-dzialac-t477801.html

O, mój temat. Niestety odnośnik do programu nie działa. Wywala mnie na główną stronę Microsoft Download Center. Byłbym wdzięczny jakbyś podał nowy link. Chyba, że zrezygnowali z tego programu bo nie potrafię go wyszukać na ich stronie.

Akurat mam ten program na dysku.

Pobierz stąd: Klik

Niestety program nic nie wykrywa. Zauważyłem, że ogólnie te ikony świrują. Przed chwilą większość gier wczytywała swoje ikony, ale jedna z kolei wczytała ikonę… Steama. A kiedy włożyłem do napędu płytę DIRTa to znowu zaczęła się ona wczytywać w innych grach. Może po prostu częste zmienianie płyt tak powoduje? Prawda jest taka, że dzisiaj wszystkie gry instalowałem na nowo po formacie, który robiłem jakiś czas temu.

We właściwościach ekranu ustaw jakość kolorów na 16bit, a następnie z powrotem na 32bit.

Start -> Uruchom… -> wpisz regedit.

Przejdź do HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer i usuń stamtąd całą gałąź mountpoints2.

Następnie:

a) Wyloguj i zaloguj się ponownie na swoje konto albo,

b) Przejdź do menadżera zadań, zakończ, a następnie uruchom ponownie proces explorer.exe.

Ok, usunąłem. Po ponownym uruchomieniu w tym kluczu odnowiły się identyczne wpisy. Teoretycznie nic to nie dało, ale po wielu próbach odkryłem jak to działa. Problem dotyczy generalnie czterech gier, a nie wszystkich. I można by rzec, że w zasadzie dwóch gier bo są to Colin McRae DIRT i DIRT 2, jak i GTA IV i GTA EFLC. Po włożeniu którejkolwiek z tych gier i włożeniu po niej innej z tych gier, to ikona z tej włożonej jako pierwszej zostaje przypisana do tej drugiej i do kolejnej. Wcześniej nie pomogło albo mi się wydawało, ale teraz wystarczy, że uruchomię na nowo system i działa. Ale oczywiście na nowo się tak zrobi jak włożę jedną po drugiej. Ale nie przeszkadza mi to jak wiem, że wystarczy uruchomić system. W końcu rzadko gram w kilka gier jedną po drugiej :slight_smile:

Nie wiem tylko skąd wtedy się wzięła ikonka Steama, no i raz w Age Of Mythology nie miałem żadnej ikonki, a normalnie jest. Ale mniejsza z tym xD