YouTube morduje uBlock Origin?

Dobry. Od paru dni korzystając z Youtube, doświadczam co jakiś czas ładowania się ogromnej ilości skryptów. uBlock Origin, z którego korzystam, pokazuje kilka tysięcy zablokowanych elementów przy ładowaniu się strony i buforowaniu filmu. Filtry aktualne, przeglądarka to najnowsza Opera. Ma ktoś pomysł, co zrobić z takim problemem albo takowy napotkał?

Tysięcy?
Podaj linka do YT gdzie to występuje

Problem jest kompletnie losowy, link nie ma znaczenia.

no ja mam np. 22 zablokowane
Może masz za dużo list ?

Tylko preinstalowane listy wraz z dodatkiem, nic dodatkowego nie włączałem.

1 polubienie

U mnie 17 zablokowanych. Włączone wszystko co popadnie, ale… w połączeniu z uMatriksem i wbudowanymi filtrami Brave.

Miewam to samo, ale po obejrzeniu kilku filmów lub jakimś jednym dłuższym. Jakoś to nie wpływa na działanie serwisu czy komputera, wiec olewam.

Masz zepsutego ublocka :stuck_out_tongue_winking_eye:

Firefox developer aurora cośtam (■■■ jak w ogóle można wymyślić tak durną nazwę przeglądarce w wersji beta) i najnowszy ublock - zero problemów.

Nano też katuje YouTube podobno. Testowałeś z Adguard?

Niestety, YouTube staje się nieużywalny, a filmy się nie buforują, cała strona się dławi wręcz.

Może za mało pamięci RAM?

Z połową wolnej pamięci? Bez przesady. Ma jeszcze te 4 GB luzu, chyba, że ładowanie setek skryptów to zjada.

Sprawdzałeś czy ta liczba w ogóle się pokrywa z tym co jest blokowane? Może po prostu wtyczka ma jakiegoś buga i nie zeruje się licznik jak należy tylko dopisywane są kolejne wystąpienia - sam tego nie sprawdzałem. Moja luba na noc puszcza sobie tam jakiś live z muzyką i czasami stream się urywa i trzeba odświeżyć stronę, ale nie wiem czy to jest przyczyną, bo na Open FM liczba też czasami wariuje.

Jak mówiłem, łącznie z tym serwis staje się nieużywalny, więc raczej wtyczka nie ma buga i pokazuje prawdziwe dane. Na dodatek nie mogę tego zreprodukować, ale upewnię się, gdy to znowu wystąpi.

Sprawdzę też AdGuarda, może jednak to wina samej wtyczki.

Z tym buforowaniem YT to jest faktycznie masakra. Mam neta 300Mb/s, 16GB RAM, a czasem nic nie idzie obejrzeć bo doładowuje film co kilka sekund. Jeśli chodzi o skrypty to takiego cyrku (tysiące zablokowanych) nie widziałem, ale ja też korzystam z uMatrix jak @anon41799040 i on mi większość odsiewa.

Po obejrzeniu jednego wideo 9 minut ponad 50. jeśli oglądam coś co ma więcej niż godzinę to 100-200 jest normą. Standardowe listy w ublock origin.

1 polubienie

Firefox beta to Firefox beta.

Wersja developer = ciemny motyw, też bazuje na becie.

Aurory nie ma od kliku lat.

Zmieniłem na AdGuarda i problemów tego kalibru nie zauważam. Jednakże parę razy się zdarzyło (na AdGuardzie), że na kilka sekund wyskakiwał błąd w odtwarzaczu YT, po czym nagle, jak gdyby nigdy nic, film się włączał. Też dziwne zachowanie.

Sprawdzę jeszcze uMatrix polecany wyżej. Błędu na uBlock nie udało mi się nadal odtworzyć, ale nie mam parcia, żeby akurat uBlocka używać. Nie mam sentymentu do niego. :wink:

No nic, dzięki za odpowiedzi i w razie nowych problemów będę pisał znowu. :slight_smile:

Dobierz sobie filtry według uznania i na komputerze/laptopie nie bierz optymalizacja filtrów pod urządzenia mobilne oraz czytaj oznaczenia przy filtrach (tagi) i nie uaktywniaj tych co mają problematic lub obsolete lub oba te tagi. Może kwestia włączenia dodatkowych filtrów wyeliminuje wspomniany problem na AG.

1 polubienie

Jeszcze nie wykluczone że zbugowane wydanie Opery.