Za duże użycie ramu

Proszę, masz tu logi FRST.txt (31,1 KB) Addition.txt (47,7 KB)

1 polubienie

U mnie podczas pracy przeglądarki potrafią zjeść całą wolną pamięć. Polecam rozszerzenie Auto Tab Discard. Jeżeli zostawia się otwartych wiele kart, to ten dodatek potrafi je wyładować z pamięci. Dla mnie bardzo przydatne, bo w związku z pracą mam uruchomiony Chrome oraz FF i wszystko z wieloma zakładkami i często kilkoma oknami. Osobiście wolę jak rozszerzenie mi wyładuje kartę z pamięci, ale zakładka pozostaje (klik w zakładkę i ładuje się ponownie).


Dzięki, przyda się :slight_smile:

17 posts were split to a new topic: [Wydzielone z] Za duże zużycie ramu

@KingTutaijn A Wejdź w zakładki Narzędzia / Menadżer zadań i sprawdź ile co ram ci zużywa.

A post was merged into an existing topic: [Wydzielone z] Za duże zużycie ramu

Witaj @KingTutaijn

Wykonaj skanowanie

Pobierz MalwareBytes MBAM

Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.

Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.

Po uruchomieniu rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Witaj Juliusz, cieszę się że przyszedłeś mi pomóc. Wykonałem skan tak jak powiedziałeś, potencjalne zagrożenia które zostały przez niego wykryte poddałem kwarantannie. Nie jestem pewny co rozumiesz przez plik wynikowy ale wysyłam ci podsumowanie które wyciągnąłem ze skanu skan malwerebytes 10.10.2020.txt (3,3 KB)

Miłego dnia
Pozdrawiam

Niezbyt rozumiem co masz na myśli, w menedżerze zadań nie mam zakładki narzędzia

Chodziło mi o ten z poziomu przeglądarki

Prosze

No i bardzo mało ram ci przeglądarka zużywa… Nie wiem czemu na nią tak narzekasz

Problemem jest nie sama przeglądarka a ilośc stron i jakość tych stron często są przeładowane skryptami nie pisanymi ręcznie i nie zoptymalizowane zwykle przez jakieś programy które wciskają w tle w kodzie sporo wodotrysków.

Niektóra strona może podnieść zużycie ram po 60 a niektóre nawet o 600 zwłasza jak zaje** reklamami i jeszcze film oglądasz na niej.

Jak dla mnie zużycie jest w normie.
Jeśli jednak chcesz otwierać mnóstwo stron mieć jakiś program w tyle jeszcze uruchomiony i z grą to faktycznie 8GB ram może być za mało i 16GB w takim wypadku było bo dobrym wyjściem aby dokupić sobie kość.


1.2GB do nawet 2GB jest całkowicie normalne.

Może czas wymienić “AdBlock” by BetaFish inc. na uBlock Origin.

Faktycznie adblocka tam ma
Adblock sie sprzedał nie blokuje polowe reklam za hajs od reklamodawców i zamiast zapobiegać telemetri sam ją generuje i odsprzedaje reklamodawcom też…

Dziękuję @KingTutaijn

Zrób kolejny skan

  1. Pobierz ADWCleaner
  2. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  3. Wklej plik wynikowy.
  4. Zrób nowy skan FRST i wstaw logi do wglądu
1 polubienie

Uwaga, znów się czepiam!
Czy jak napełnisz butelkę wodą to butelka jest zużyta?
Nie można mówić o zużyciu ramu w sensie wykorzystania lub użycia!

Co do tematu, system używa tyle ile potrzebuje, nie widzę aby używał podejrzanie dużo, po zrzutach które autor wkleja, nie ma co szukać dziury w całym.

Ja zamieniłem Ublocka na Adquarda dawno temu, Ublock był żenująco nieskuteczny.

Proponuję “Wykorzystanie pamięci” :smile:

Jak zainstalowałeś ten, to się wcale nie dziwię:


https://github.com/uBlock-LLC/uBlock#installation

To jest przestarzała wersja po tym jak gorhill oddał kod w cudze ręce; ‘twórca’ “chrisaljoudi” sobie nie poradził z aktualizacją, nawet nie pomogło przejęcie przez BetaFish Inc. (“AdBlock”).


Jak chodzi o czytanie WP, to po prostu brak chętnych na regularne blokowanie reklam co 3 dni jak WP doda nową metodę na przywrócenie reklam.

7 posts were merged into an existing topic: [Wydzielone z] Za duże zużycie ramu