Zablokowane funkcje w BIOSie

Chcę zrobić format komputera i przerzucić się z Windows 10 na Windows 7. Niestety w BIOSie mam zablokowane te najważniejsze dla mnie opcje (Launch CSM) przez co nie mogę uruchomić systemu z CD-ROM.
Jak mogę uaktywnić te komendy?

Dane o systemie:
Windows 10 Home x64

Podaj lepiej płytę główną/model laptopa.

Opcje BIOS nie są zależne od systemu operacyjnego, prędzej od producenta płyty głównej/komputera.

Dodatkowo:
BIOSReleaseDate: 01/13/2015
BIOSVendor: American Megatrends Inc.
BIOSVersion: X555LJ.204

Asus nie wydał nawet sterowników dla tego komputera pod Windows 7. Nie polecam downgrade do takiego starego systemu operacyjnego.

Powodem, dla którego chcę zmienić system są automatyczne aktualizacje. Próbowałem się ich pozbyć (ponieważ mi nie odpowiadają), ale z tego co wyczytałem to w wersji Windows 10, którą ja posiadam (Home) nie da się ich wyłączyć.

Tylko jak Win 7 nie będzie miał sterowników to co ci z tego laptopa wtedy?

Sterowniki można zdobyć na stronach producentów zainstalowanych urządzeń . Obraz instalacyjny W7 SP1 PL x64 powinien zostać zmodyfikowany do UEFI (BOOT\EFI) , dołączone powinny zostać powinny niektóre poprawki (aby zapobiec problemowi z WU) , niektóre sterowniki (AHCI) a bezwględnie USB 3.0 .
-Reinstalacja Win 7 niemożliwa - ekran gaśnie (INTEL Z370 to Coffee Lake)
INTEL CORE I5-5200U to Broadwell . Myślę , że na tej platformie da się zainstalować W7 SP1PL x64 jest to tylko kwestia posiadania odpowiedniej wiedzy . Gdyby to trafiło na mnie porażka nie wchodzi w grę !

Możesz się cofnąć jedynie do Windows’a 8.1 i to 64-bitowego. Nie sadzę, byś dla Windows’a 7 znalazł sterowniki.

Oczywiście, że można wyłączyć aktualizacje. Jest to tego pełno aplikacji w sieci.

Jeżeli kupiłeś tego laptopa z już preinstalowanym systemem Windows 10 to może być tak (choć nie musi), że tych opcji zablokowanych w BIOS-sie (a dokładnie UEFI) nie da się odblokować. Producent być może nie przewidział możliwości zainstalowania innego systemu niż Windows 10.

A nawet jak ci się nawet uda zainstalować Windows 7 to tak jak zauważyli koledzy, kwestią będzie to czy znajdziesz sterowniki dla tego lapka działające pod Win 7.

Intel 5 generacji to marne szanse na sterowniki do Windows 7.
Lepiej zostać na 10 i wyłączyć aktualizację i szpiegowanie.

Windows 7 można zainstalować z pendrive przygotowanego z https://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159.html

Podpiszę się pod tym co napisał @KAZDAN63 jak ktoś chce na 99% znajdzie sterowniki pod W7.

Nie sądzę ! Tylko tyle , że ASUS nie zabrał ich w jednym miejscu , ale dla chcącego nie jest to trudność nie do pokonania .

Tak, można się bawić w VID i PID i szukać sterowników. Ale jak nie znajdzie sterowników do dźwięku lub wifi, to system jest nieużywalny.

ale warto spróbować bo windows 10 jest bardzo irytującym i nie intuicyjnym systemem

1 polubienie

Jak się da zainstalować na Coffee Lake (o SKYLAKE i KABYLAKE nie wspominając , bo robiłem to własnymi “rencami”) to tym bardziej na takim “zabytku” jak Broadwell .
Ja im dłużej użytkuję W10 PRO x64 tym coraz bardziej jestem nim poirytowany (choć podobno przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka , a przyzwyczaić nijak się nie mogę) ! W zapasie mam drugi komputer z W7 PRO SP1 PL x64 oraz lustrzaną kopię zapasową na zewnętrznym HDD USB 3.0 z W7 PRO SP1 PL x64 (taka głupia to ja już dawno nie jestem , aby instalować system od nowa oraz zdawać się na łaskę i niełaskę MICROSOFT-u) na którym obecnie mam zainstalowany W10 PRO x64 i jak MICROSOFT spełni swoje zapowiedzi odnośnie UWP i sklepu i/lub będzie chciał 49USD (zapewne +VAT) , to ja z tego “pociągu” wysiadam !!!
DIRECTX12 ? Jak mały byłem tj. mleko jadłem , a chleb piłem to mama straszyła mnie … bobskiem i podobno robiłem się spokojniejszy (nie pamiętam) ! Jak czytam te peany na temat W10 tutejszych jego apologetów , to mam usilne przekonanie graniczące z pewnością , że jestem na poziome argumentacji w przedszkolu !

W10 to system anty-intuicyjny ! Klasyczny przerost formy nad treścią . Przykład jak skomplikować rzeczy z natury proste . MICROSOFT naśladuje APPLE (sprawa kalkulatora) . Dobrze , że działa mi większa część skrótów z W7 do których mam przypisane skróty klawiatury (CTRL+SHIFT + …) bo inaczej to W10 byłby dla mnie już tylko wspomnieniem .