Zachowanie adminów i mederatorów na forum DP - irytujące

Zauważyłem ostatnio dziwną tendencje adminów, do poprawiania prawie każdego posta, wystarczy, że temat mu nie przypasował i już łaskawie poucza piszącego. Czy admini czują się niedowartościowani? Mają jakieś problemy? Rozumiem, że tematy kompletnie idiotyczne, albo kompletnie niezgodne z regulaminem są usuwanie, ale są pewne granice! Sytuacja dochodzi do absurdu, co raz więcej widzę “odpisów” adminów/moderatorów" Jeśli jest jakiś wątek i ludzie w nim dyskutują na temat, to znaczy, że tytuł posta i treść zrozumieli!Dlaczego więc admin/moderator go nie zrozumiał? Nie ulepszajcie proszę życia użytkownikom na siłę, nie jesteśmy stadem baranów, które nie jest w stanie przeczytać i zrozumieć posta!A może problem jest gdzie indziej? Może niektórzy moderatorzy chcą po prostu “poczuć się” i czepiają się każdej, najdrobniejszej pierdoły.

Pozdrawiam

g.

gavron , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Od razu lepiej się poczułem.

To forum jest w czołówce wszystkich polskich, pomyśl sobie czy ludzie chcieliby czytać posty pisane przez zgraje analfabetów. Czy też potrzeby wchodzenia w każdy temat nie wiedząc co w nim jest bo nupkowi, który go założył nie chciało się nazwać go poprawnie. Wszystko sprowadza się do przejrzystości. I to również na twoją korzyść :stuck_out_tongue:

I niech się czepiają. Jak się czyta posty co niektórych, to mam wrażenie, że w Polsce rozpoczął się wysyp analfabetów. Poza tym lenistwo, brak polskich znaków, bo się nie chce klawiatury ustawić jak ma się np. angielski system. Pisanie posta bez znaków interpunkcyjnych. Rozpoczynanie zdań z małej litery. Nazywanie posta w dziale “Poszukiwanie oprogramowania” poszukuję programu, w dziale “Problemy”, problem itp. A już wybitnym kwiatkiem jest pisanie : “Kąputer”. Straszne…To nie admini stali się upierdliwi tylko użytkownicy chyba do szkoły przestali chodzić. I nazywanie poprawnie tematów naprawdę ułatwia życie użytkownikom, którzy szukają konkretnego zagadnienia w wyszukiwarce i znajdą naprawdę temat, o który im chodzi.

Admini na forum, bardzo mówi o problemie, czy też problemach widzianych przez ciebie na tym forum :}

wEś pod ówage to ze takie wypofieci mogom byc irytujonce dla innych uszytkofnikuw

“Jak się czyta posty co niektórych, to mam wrażenie, że w Polsce rozpoczął się wysyp analfabetów.”

Masz racje.

“Poza tym lenistwo, brak polskich znaków, bo się nie chce klawiatury ustawić jak ma się np. angielski system. Pisanie posta bez znaków interpunkcyjnych. Rozpoczynanie zdań z małej litery.”

Całkowicie się zgadzam, w takich sytuacjach, wywalić post nawet bez ostrzeżenia.

“Nazywanie posta w dziale “Poszukiwanie oprogramowania” poszukuję programu, w dziale “Problemy”, problem itp. A już wybitnym kwiatkiem jest pisanie : “Kąputer”. Straszne…”

Oczywiście masz racje, tylko że ja nie o takich przypadkach mówię, mi chodzi o takie jak tytuł tego wątku, “admini na forum” - co złego było w tym tytule? Dlaczego muszę jak idiocie wpisać “czepliwość adminów na forum DB, denerwujące poprawki, które nie mają podstaw” Traktujmy się jak ludzie inteligentni a chamstwo i idiotów po prosu ignorujmy przez usuwanie ich postów.

“użytkownicy chyba do szkoły przestali chodzić.”

Nie przestali, to szkoła obniżyła drastycznie poziom i wymagania, a traktowanie ich w taki sposób, jeszcze bardziej im szkodzi, niech uczą się czytać ze zrozumieniem.

“I nazywanie poprawnie tematów naprawdę ułatwia życie użytkownikom, którzy szukają konkretnego zagadnienia w wyszukiwarce i znajdą naprawdę temat, o który im chodzi.”

Zgoda, ale nie róbmy z tego absurdu.

Aby wyszukiwarka mogła działać poprawnie, należy takich błahostek przestrzegać. Jeśli chcesz dowodu wejdź sobie na serwis bez moderatorów w którym każdy pisze co chce i jak chce. Zadawane są miliony tych samych pytań zazwyczaj z tym samym tytułem >> zapytaj.com.pl (antyreklama, ale niestety takie są realia). Miałbyś namiastkę tego co stało by się z serwisem większym od tego.

Przecież zakładając konto na tym forum, mam nadzieję, że zapoznałeś sie z regulaminem - a tam jest punkt odnośnie tytułowania postów.

Więc o co masz tak naprawdę pretensje?

Czy aż tak trudno nie raz poprawić tytuł posta? Wydaje mi się że nie.

To nie absurd, tylko konieczność. Poza tym ktoś to musi robić i na kimś to musi, niestety, się skupić.

Taka już rola Adminów.

Ja osobiście nie widzę problemu. Wystarczy pisać poprawnie, grzecznie i na temat a żaden Admin się nie wtrąci.

gavron , to co dla Ciebie jest irytujące, dla innych jest podstawą korzystania z tego forum. Naprawdę myślisz że ja i reszta ekipy nie mamy nic innego do roboty tylko latanie po forum i szukanie tematu do którego można by się przyczepić ??

Zresztą większość naszych interwencji jest skutkiem raportów wysyłanych przez samych użytkowników. Więc nie tylko nam, ekipie to przeszkadza …

Jeśli jest to warunkiem wyszukiwarki, to jest to dla mnie wytłumaczenie, rozumiem, że aby wyszukiwarka działała jak trzeba, tematy muszą być w niej jakoś indeksowanie.

No dobra, jeśli tak to działa, to chyba nie ma innego wyjścia.

Tu naprawdę tak jak już napisano chodzi głównie o wyszukiwarkę. Wolisz żeby Ci znalazło np. 5 tematów z konkretnie problemem jaki masz, czy 105 z czego 100 nie będzie miało nic wspólnego z tym czego szukasz?

Lepiej żeby Moderatorzy działali trochę zbyt ostro, niż popuszczali wodze fantazji niektórym użytkownikom - a tej wielu userom nie brakuje :wink: Dwa razy zwrócono mi uwagę na tym Forum; obydwa razy dotyczyły grafiki w podpisie (że za duża); oba upomnienia były słuszne. I w pewnym sensie pouczające, bo teraz, zanim cokolwiek tu napiszę, dodam jaki obrazek czy co innego wykombinuję - pomyślę dwa razy, czy aby Regulamin Forum nie zostanie w jakiś sposób naruszony.

Wszelkie niejasności czy pretensje/reklamacje użytkownik Forum powinien konsultować z Moderatorem poprzez PW, a nie poprzez tworzenie tematów, w których ujawnia swoją frustrację i niezadowolenie.

Co to tych wypowiedzi jest jedno ALE .

Zauważyłem , że sporo postów pisanych jest przez userów z prawie zerowym pojęciem o komputerach i dla nich prawidłowe zatytułowanie posta stanowi spory problem .

Dla niektórych uszkodzenie karty graficznej to TYLKO brak obrazu i nie wie taki o co w tym chodzi i dla tego taki post z takim tytułem na forum.

Uszanujcie także ludzi co o kompie wiedzą tylko gdzie ma “guzik do włączenia” .

Pozdrawiam Gruby

Tak sobie czytam wypowiedzi …i zgadzam się z gavronem , rozumiem o co mu chodzi …po drugie bardzo mądrze napisał gruby1974. A teraz trochę od siebie, jeśli ja pisze jakiś post i admin mi pisze ze mam poprawić temat na konkretny mówiący o problemie to znaczy że admin wie co mnie boli …i zamiast straszyć mnie koszem , powinien sam zmienić temat na konkretny i odpowiedzieć na mój problem . To tyle mojego zdania , pozdrawiam Marian W.

Przepraszam że zadam pytanie:

Czy to jest szanujące się forum techniczne, czy piaskownica dla nierozgarniętych bachorów ??

Bo jeśli to drugie to owszem zgadzam się z powyższym :stuck_out_tongue:

Nie popadaj w skrajności, albo białe, albo czarne? Jest jeszcze cała gama kolorów w palecie barw.

Mi podoba się pomysł sugestii tematu, jeśli moderator/admin są tacy mądrzy, to niech od razu zaproponują poprawny temat.

Jeżeli ja kogoś wyręczę, to on niczego się nie nauczy i dalej będzie powielał swoje błędy. Bo po co ma się wysilać, skoro przyjdzie mod czy admin i mnie poprawi ??

No tak, ale są ludzie, którzy naprawdę nie mają pojęcia jak opisać problem. Tu racji trochę ma MarianW.

Czasami jest tak, że ludzie mają problem i nie bardzo wiedzą jak w ogóle do niego podejść, szukają po omacku a jak zobaczą w odpowiedzi suchy tekst moderatora “zmień temat, zastosuj się do regulaminu” to od razu uciekają, bo myślą, że coś złego zrobili. Nie mówię tu oczywiście o skrajnych przypadkach i je pomińmy.

Rozumiem nawał roboty, który macie, ale nie można być bezdusznym automatem, trochę wyrozumiałości, admin/moderator, musi umieć rozpoznać człowieka :wink: