Zachowanie adminów i mederatorów na forum DP - irytujące

W takich wypadkach nie raz userzy zwracali się do mnie o pomoc w konkretnym zatytułowaniu tematu na PW. Jak ktoś chce, to potrafi.

fiesta…nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią , a wiesz czemu? a co będzie jak wszyscy będą pisać temat poprawnie ? odpowiem Tobie …będziesz niepotrzebny Moderatorze…A teraz do Areha , podoba mi sie ta końcówka wypowiedzi…(Jak ktoś chce, to potrafi.) co by się stało gdyby to mówili admini …zgłoś się do mnie o pomoc w konkretnym zatytułowaniu tematu na PW,a nie straszyć koszem .Myślę że moderatorzy i admini to fachowcy w sprawach komputerowych i powinni pomagać laikom, a nie karcić przy pierwszym spotkaniu. … z poważaniem Marian W.

Dodane 01.03.2011 (Wt) 12:10

aa i jeszcze jedno …do fiesty… (Czy to jest szanujące się forum techniczne, czy piaskownica dla nierozgarniętych bachorów) .Odpowiadam…to jest szanujące się forum techniczne …i dlatego przychodzą tu nierozgarnięte bachory…po pomoc. A z Twojej wypowiedzi wynika co innego …to forum jest tylko dla takich fachowców jak Ty . z poważaniem Marian W.

O to bym sie nie martwił :wink:

Czy nie uważasz, że żeby otrzymać odpowiedź, najpierw należy postawić logiczne i sensowne pytanie ??

A nie wróżenie z fusów i lanie wody po próżnicy ??

Staję ze swoim tomahawkiem po stronie Moderatorów. Niepotrzebnie się w ogóle tłumaczycie. Temat powinien zostać zamknięty, a jak kto do kogo co ma, to jest PW.

Nie bądz taki pewien swego :wink:

Prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku.

witkacz - jeżeli nie podejmie się od razu stanowczych działań, to na Forum będzie syf jak w tej dobrze nam znanej firmie na “A” :wink:

Rozumiem, że chciałbyś uciszyć temat? Jeśli coś jest niewygodne, to najlepiej zamieść pod dywan, ja widzę, że kilka osób jest zainteresowanych tematem i wypowiada się w nim. Ty jednak wolał byś zamknąć usta każdemu, kto nie myśli tak jak ty.

Też się wypowiem. Niektóre posty są rażące nie tylko niechlujną pisownią ale stylem czy nawet nastawieniem macie mi pomóc natychmiast! Są jednak takie, gdzie osoba zadająca pytanie nie do końca wie jakiego rodzaju ma problem i właściwie z czym. Bądźmy szczerzy, tu tak naprawdę na rzeczy zna się niewielka grupka osób, która potrafi odpowiedzieć na proste i bardziej skomplikowane pytanie, oraz może ze 3 osoby, które znają odpowiedź prawie na każde. Bardzo mnie razi gdy właśnie pod postem tej najmniej zorientowanej osoby pojawia się żądanie o zmianę tematu na właściwy, bez cienia sugestii na jaki. Pan moderator każe, a jeśli nikt nie podpowie, a zwykle pod takim postem pojawia się kilka wypowiedzi osób, które próbują się wymądrzać temat ląduje w koszu. Mamy podwójną stratę - nie dość, że osoba często nowa pytająca w sposób najlepszy jak potrafi nie otrzyma odpowiedzi, to jeszcze jest potraktowana jak przestępca. Tylko dlatego, że nie wie tego o co pyta. Zawsze odpowiadam na takie posty, czasem zdążę czasem nie. Ale jestem zdania, że należy naprowadzić taką osobę na właściwy temat a potem wymagać od niej aby zmieniła temat. Przykład

Ktoś pisze - mam problem z procesorem, jak gram 10 min to mi się komp wyłącza albo BSOD wyskakuje. Post niżej oczywiście moderator - zmień temat na zgodny z regulaminem.

W takim wypadku może chodzić o kilkanaście różnych przyczyn od zasilacza, przez awarie chłodzenia, procesora, karty graficznej, zakurzone wnętrze kompa, poprzez sterowniki i ew wirusy. I teraz proszę o sugestię jak nazwać taki post. Bo ja miałbym z tym problem.

@Phenom

Oto mi właśnie chodzi od samego początku :slight_smile:

Jakoś w przeważającej większości wszystkim którzy się tu zarejstrowali zapisy odnośnie tytułowania postów nie przeszkadzają, i większość to akceptuje.

Jak nie pasuje tutejszy regulamin, to też przecież nie ma chyba przymusu, żeby pisać tu na tym forum.

Ja też mam nie raz problem z poprawnym zatytułowaniem postu, nieraz muszę trochę nawet dłużej nad tym się zastanowić, ale w końcu się udaje, i też nieraz moderatorzy zwrócą mi uwagę no i co z tego, staram się poprawić tytuł, a nie robić z tego jakiś pretesji, jakieś afery.

Jeżeli macie z tym problem, to tak jak napisał Areh , można się zwrocić o pomoc przez PW do moderatorów.

I bardzo dobrze, moderatorzy pilnują regulaminu tego forum, inaczej gdyby przymykali oczy, to niedługo powstałby tu jeden wielki bałagan.

gavron - nie siej propagandy i się nie doszukuj spisków. Uwagi zwracane użytkownikom przez moderatorów nie są złośliwością i mają swoje merytoryczne podłoże. Zwraca się uwagę tylko tym, którzy łamią Regulamin lub robią bałagan na Forum, a nie każdemu. Czy ten temat jest dla mnie niewygodny? Ani trochę. Gdyby był, to bym siedział cicho. Rozpoczynanie tematu o irytującym zachowaniu adminów i moderatorów jest jak dla mnie nie na miejscu; to takie użalanie się. Ktoś tych moderatorów wybrał i stwierdził, że są to użytkownicy, którzy będą potrafili zaprowadzić porządek na Forum, działając zgodnie z zamysłem twórców Forum. Jeżeli nikt z nich za nadgorliwość nie wyleciał, to znaczy, że dobrze wywiązują się ze swych zadań. Jak pisałem wcześniej, zwrócenie uwagi przez moderatora to nie złośliwość, a jak się nie wie, o co chodzi, to się pisze PW.

I tu właśnie jest okazja, by kliknąć przycisk PW, dostępny pod awatarem każdego użytkownika/moderatora. Nie wierzę, byś spotkał się z odpowiedzią typu “radź se sam albo śmietnik”.

@Phenom, to nie jest forum dla idiotów.

Zgadzam się, nie każdy zna się na komputerach, nie każdy potrafi zawsze precyzyjnie nazwać temat po imieniu

…ale na Boga, nie zwalnia to z myślenia i odrobiny staranności !

To user przychodzi tu by uzyskać pomoc i to w jego interesie jest by przedstawić swój problem w sposób czytelny i zrozumiały.

Nie jest rolą moderatora wyręczanie go w tym, czy też tłumaczenie postów na język polski.

Poza tym, jak już Areh napisał, od tego jest PW. Nie wiem? -Pytam.

Czy w “realu” też zwalał byś na swojego rozmówcę winę za swoje niechlujstwo i za to ze nie chce Ci się gadać lub coś tam bełkoczesz pod nosem?

Podawane są linki do tematów z instrukcjami jak prawidłowo zadawać pytania na forum, no chyba że temat został założony przez usera z dłuższym stażem (co zobowiązuje) to wtedy nie ma wyproś temat od razu zalicza bliski kontakt z cyberprzestrzenią :wink:

Nie każdy potrafi poprawnie sformułować swoje pytanie. Mnie chodzi o osoby nowe. I nie oszukujmy się ponownie, większość ludzi ma problemy z samodzielnym myśleniem. Może nie nazwałbym ich idiotami, ale na pewno sprytnymi inaczej. Przejrzyj wątki, nie odnosisz takiego wrażenia?

Czasem nie potrafi. Tylko ja to widzę? Wątpię :wink:

Zajrzyj do śmietnika, znajdziesz tam kilkanaście takich wątków, oczywiście nie ma tam “radź se sam”, ale alternatywa ta sama. Sprowadzenie problemu do zwracania uwagi na tych, którzy są upierdliwi i atakują PW bardzo źle mi się kojarzy. Kojarzy mi się wręcz z olewaniem obowiązków i zajmowanie się tylko tymi, którzy krzyczą najgłośniej.

Tu zaglądają osoby, które nawet nie wiedzą co to PW :smiley: Spróbuj zaprzeczyć.

Owszem, ale nie zawsze. Zapraszam do działu Śmietnik :wink:

Dziękuję, nie mam zamiaru się tym babrać, wystarczy mi codzienna lektura postów w otwartych działach na forum :wink:

@Ostatni Mohikanin

Jak widzisz, temat został podchwycony i ludzie rozmawiają, czy widzisz w tym coś złego? Gdyby temat był kompletnie “z nosa” wyjęty, to nie było by trzech stron postów, jak widać nie wszyscy są tego samego zdania i bardzo dobrze, oto właśnie tu chodzi, wymiana zdań to podstawa. Tylko nie zapędzaj się do cenzurowania, bo obawiam się, że nie jesteś do tego stworzony.

Moim zdaniem lepsza w moderacji nadgorliwość niż zaniedbanie. Tematów i postów mniej, ale za to konkretnych. Po wejściu na Forum stoi jak wół link do Regulaminu, równie widoczny przycisk “szukaj”, a po wejściu w dany dział, (prawie) pierwsze, co widzimy to “Poradnik używania forum. Zakładanie, edycja tematu”. Ale jak się komuś czytać nie chce, to niech nie ma pretensji, że ma zwracaną uwagę. A już najbardziej niewinni są ci, którzy temat zaczynają od “Sorry, wiem, że to nie ten dział, ale mam taki problem…”

Ja mam dziwne wrażenie, że nie czytasz tego, co piszemy, albo nie chcesz tego zrozumieć.

A po czym wyciągasz takie wnioski.

@gavron

Coś czuje, że zaczynasz szukać problemów tam gdzie ich nie ma. Jakim problemem jest poprawienie źle zatytułowanego postu?

Jak nawet nie można sobie z tym poradzić samemu, to jaki jest problem o zwrócenie się o pomoc przez PW do moderatora?

Wydaje mi się że żaden.

Moderatorzy mają poprawiać tematy, pisownię, gramatykę, odpowiadać na posty, przyjechać do domu jak się nie da rozwiązać problemu na forum… :stuck_out_tongue:

Ja bym chciał, żeby jeszcze kawę mi przynosili. Nie oszukujmy się ale to czepialstwo wynika z coraz większego lenistwa i braku logicznego myślenia wielu niestety. Wysilcie się chociaż czasem, przyda się w późniejszym życiu.

Pierwszy temat z brzegu szukam-firmware-t437862.html . “Szukam firmware”. Ale do czego nie łaska napisać. W temacie jest napisane ale dlaczego nie w tytule? Atrament się skończył w klawiaturze? Za chwilę będzie zdziwienie dlaczego moderatorzy znowu się czepiają. A wystarczyło dopisać w temacie do czego konkretnie. i nie wygląda na kogoś co nie wie kompletnie o co chodzi.