Zachowanie adminów i mederatorów na forum DP - irytujące

Po lekturze niektórych postów.

Pisałem o czepialstwie moderatorów. Niech chociaż jakieś forum zachowa wysoki poziom.

Niezrozumiałe jest dla mnie to, że ktoś czuje się urażony komentarzem moderacji dotyczącym tytułu lub treści wiadomości. Jak można takie zachowanie uznać za czepialskie czy chamskie, skoro ma ono na celu POMÓC autorowi wątku?! Na setny temat “Pomocy!!!1!1!111one” nikt nie zerknie. Na pytanie, które jest niezrozumiałe nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć. Do komunikacji z osobą, która nie potrafi wyjaśnić o co jej chodzi, inni się zniechęcą. To w interesie pytającego jest, by być zrozumianym - nie w interesie odpowiadającego popisać się wiedzą.

Jak można nie mieć do siebie, swoich problemów i swojego czasu szacunku? Zakładacie tematy po to, żeby inni je zignorowali? Prosicie o pomoc w nadziei, że nikt nie odpowie? Bo inaczej niechlujnie założonych tematów nie można wytłumaczyć. Szkodzicie sobie, a kiedy ktoś zwraca Wam uwagę, że strzelacie sobie w stopę - gryziecie.

Przekaz mam nadzieję, że jest czytelny: serce na forum nam krwawi, kiedy sami sobie szkodzicie. Stąd takie a nie inne komentarze moderacji. Doceńcie to, że chce się komuś wytykać Wasze błędy. W przeciwnym wypadku forum byłoby pełne pytań bez odpowiedzi.

Oto jeden z nowszych tematów na Forum: “jakiś wirus pomocy”. I pierwszy post w tymże temacie: “witam mój problem jest poważny gdyż wirus który wlazł mi na komputer blokuje uruchamianie się avasta i robi różne rzeczy sam np nieustannie pisze literę ńńń itp blokuje otwieranie okienek co mam robić proszęo szybką pomoc”, będący jednocześnie jednym z dłuższych antyinterpunkcyjnych bełkotów na tym Forum. Autor tematu jest tu nowy, racja, ale czy to zwalnia go z przestrzegania Regulaminu? Już tego dobrze nie pamiętam, ale coś mi świta, że podczas rejestracji należy zaakceptować Regulamin. Akceptacja bez czytania? W rzeczywistym życiu też tak?

Ryan , rozczuliłeś mnie :wink:

Ale nic dodać, nic ująć …

fiesta , wspomniał już o tym wcześniej, ale nikt nie rozwinął tej myśli. To nie jest tak, że budzę się rano, otwieram forum, przeglądam działy i wrzucam standardową regułkę do każdego źle nazwanego tematu. Zdecydowana większość interwencji moderatorów odbywa się na prośbę innych użytkowników. I nie mam tutaj na myśli jakichś nowych userów, przeważnie są to osoby obecne na forum od bardzo dawna, z dużą ilością postów, które pomogły w niejednym temacie. Jeżeli takich użytkowników zniechęcimy do czytania forum to nie bardzo widzę sens tej całej ‘zabawy’.

P.S.

Ktoś wspomniał, o rzekomym niskim poziomie intelektualnym jaki często towarzyszy zakładanym tematom. Nie chcę na ten temat polemizować, ale nawet jeżeli tak jest, czy to oznacza, że cała reszta powinna równać w dół? Jeżeli tak to ja serdecznie podziękuję, taką sytuację mamy obecnie w szkołach i na uczelniach wyższych, gdzie obserwujemy systematyczny spadek poziomu nauczania, bo niejednokrotnie łatwiej po prostu obniżyć poziom…

To nie tak. Nie chodzi o niski poziom intelektualny tylko o niski poziom wiedzy na temat komputerów, internetu i pojęć, które dla prawie każdego usera z większą ilością postów są oczywiste. Zupełnie jak w dziale MacOS. Ich wiedza też pozostawia wiele do życzenia, przekonałem się o tym empirycznie. Niektórzy ludzie nie łapią pewnych rzeczy albo brakuje im wiedzy aby nazwać temat konkretnie. I cały czas piszę o osobach nowych, których pierwszy temat ląduje w koszu (wczoraj znalazłem ich tylko na pierwszej stronie śmietnika przynajmniej kilka).

A tacy co raportują posty, to inna bajka. Raporty na tego typu posty radziłbym ignorować, bo jeśli ktoś nie chce pomóc a przeszkadza mu, że autor nie umie nazwać tematu konkretnie powinien sobie darować dalsze przeglądanie forum i udzielanie się na nim, skoro nie chce pomagać.

Ja proponuję raportować posty osób które wprowadzają w błąd. Tych jest mnóstwo. W moim ulubionym dziale grafika co jakiś czas zdolniacha proponuje rozwiązania z kosmosu, nie mające się nijak to tematu, albo wręcz pisze bzdury. Skupmy się na nich a nowym dajmy szansę. Każdy się kiedyś uczył, nawet ty i ja.

Phenom , wybacz ale skoro temat brzmi:

a po mojej prośbie (wraz ze wskazówkami) zostaje zmieniony na:

to chyba świadczy o tym że do userki nic nie dociera.

Wybacz ale czegoś takiego ani ja ani inni nie będą tolerować i takie tematy będą natychmiast lądowały w koszu.

Znikomy zasób słownictwa informatycznego w tym konkretnym przypadku nie ma nic do rzeczy.

W cytowanym przez ciebie temacie pojawia się tekst

Zwróć uwagę “w ogóle karty nie czyta”. Widzisz dobrą wolę autorki, która ma minimalne pojęcie, temat zmieniła. Gdyby miała więcej wiedzy nazwałaby go “Brak sterowników do karty muzycznej Intel 82801GB ICH7 pod Win7”. Masz jej dobrą wolę i informację, że nie zna się zupełnie. Innym userom temat nie przeszkodził w próbie pomocy. I właśnie o takich tematach piszę. Nie wiem czy wiesz, na innych forach moderatorzy czasem sami korygują nazwę tematu, poważnie :slight_smile:

Phenom , wiesz dobrze o co mi chodzi, po pierwsze krzyk, po drugie pomocy itd.

Dziwne jakoś w treści posta dało się wyartykułować swój problem, a temacie już nie ??

@Phenom

Ok tu byłbym skłonny ci przyznać rację, bo jeżeli widzę np. pierwszy post osoby która dopiero co się zarejestrowała na forum, i mimo niepoprawnie zatytułowanego postu, mówi o konkretnym problemie, to ok na to można jeszcze ewentualnie przymknąć oko, najwyżej w ramach PS. zwrócić grzecznie tej osobie uwagę aby poprawiła tytuł postu. Ale jeżeli, taka osoba w kolejnych już postach popełnia ten sam błąd w postaci źle zatytułowanego postu, no to wybacz, ale brak reakcji ze strony userów którzy zgłaszają do moderacji taki problem, lub samych moderatorów, tylko będzie zachęcać coraz większą liczbę piszących tu osób bo bałaganiarstwa.

No wybacz ale jak widzę pierwszy post nowego użytkownika, który zaczyna się tytułem "Problem! !!

Hej,

To ja to opiszę z punktu widzenia użytkownika z pięcioletnim stażem. Przyznaję się - gdy przeglądam aktywne wątki, zdarza mi się zaraportować wątki - czasem częściej, czasami rzadziej. Ale nie ma praktycznie tygodnia, w którym bym czegoś nie zaraportował. Dlaczego? Kilka powodów:

:arrow: krew mnie zalewa, gdy widzę pisanie bez polskich znaków. Nie mówię o braku pojedynczych literek, bo takie mogą zdarzyć się każdemu. Chodzi o nagminne pisanie bez znaków diakrytycznych, które razi w oczy. Przecież alt nie boli, a dodatkowo niektóre słowa w zależności od końcówki mogą kierować w zupełnie inne zakątki rozwiązań,

:arrow: tematy postów są nie tylko ważne dla osób, które pomagają, ale i dla tych, które szukają rozwiązania. Niech ktoś spróbuje wyszukiwać posty dotyczące danego problemu, gdy wszystkie nazywają się: Pomocy wirus! !!

Takie posty jak najbardziej należy raportować, najlepiej z krótkim uzasadnieniem, bo nie każdy moderator musi być specjalistą w każdym z forumowych działów.

Witam skorzystam z okazji, że temat dotyczy moderatorów.

Otrzymałem PW od moderatora, odpisałem na nie chcąc doprecyzować temat, którego wiadomość dotyczyła. Wysłałem odpowiedź, niestety wiadomość pozostaje w folderze " Do wysłania" czy to oznacza, że nie ma możliwości skontaktowania się z moderatorem, który do mnie napisał?

I będzie w tym folderze do czasu aż moderator przeczyta PW :wink: .

Zgadzam się z Phenom - em, wolał bym , aby część idiotycznych odpowiedzi, lub totalnie wprowadzających w błąd było eliminowanych. Dajmy szanse nowym użytkownikom, nie walcie ich regulaminem tak bezosobowo.(mówię tu o normalnych użytkownikach, nie o idiotach). Po za tym sam czuję się tu trochę “nowy” :wink:

Trzeba zauważyć, że jak nie pasuje ci to że moderatorzy piszą w tematach, w których ktoś nacisnął pewniej trójkącik to co by było gdyby tego nie było, i sami użytkownicy mieli się o to upominać ??, wg mnie powinno to być zaostrzone, właśnie o usuwanie wypowiedzi nic nie wnoszących do tematu, czy też właśnie wprowadzających w błąd. Jednak to co jest powinno zostać również.

Swego czasu najlepszą odpowiedzią na wszelkie problemy była wymiana zasilacza. Komuś nie działa program czy się zawiesza, to miał wymieniać zasilacz. Przecież to jakaś głupizna była.

Tak to jest gdy laik przeczyta poradę osoby, z dość dużą ilością postów, i później gdzie się da wałkuje to samo. Ostatnio nagminnie user_profile spami we wszystkim co się da, udając wielkiego znawcę, tak samo weźmy chodźby poradę redghosta co do korzystania z hjt.de. Ogólnie w dziale bezpieczeństwo odpowiedzi w tematach powinny być ograniczone do pewnej ilości osób, przecież porady laików akurat w tym wypadku mogą uszkodzić system, natomiast porady typu wymień to i to narażają na zbędne wydatki użytkownika zastosującego się do takiej porady ;/

Gdybym ja tu został moderatorem to dopiero byście narzekali :stuck_out_tongue:

Co niektórzy piszą gorzej od translatora.

A zabawne są czasem zdania typu: Przepraszam za błędy ale się spieszyłem