Zacinający się obraz filmów online na Ubuntu

Filmiki tną się cały czas,aż szkoda oglądać. (youtube, megavideo itp)

Info:

Ubuntu 9.04 Gnome

Dysk 80GB

512 MB RAM

Procesor Intel® Celeron® CPU 2.20GHz

Można jakąś usługę włączyć/wyłączyć żeby po ludzku filmiki chodziły?

jakbyś poszukal, to byś znalazł min. mój temat- kiedyś założyłem taki sam.

Flash Player przycina się na Ubuntu, ponieważ nie jest zoptymalizowany, jest słabo zrobioniy i to dlatego filmy przymulają.

Też znalazłem te inforamcje odnośnie tego, że jest z tym problem, ale chodzi mi o rozwiazanie, czy jest jakieś w ogóle?

Jaka karta graficzna?

U mnie na zintegrowanym intelu i włączonym compizie flash chodzi bardzo ładnie.

GeForce2 MX/MX 400

Po pierwsze to ogólnie nie masz za ciekawej karty graficznej.

Polecam Ci 2 rozwiązania.

Stosuj razem lub oddzielnie.

  1. Zainstaluj przeglądarkę arora.

  2. Zainstaluj lżejsze środowisko graficzne. W przypadku ubuntu polecam LXDE, bo XFCE mają i tak zaśmiecone.

Na początek spróbuj samą Arorę, powinieneś zauważyć sporą różnicę.

W Arorze filmiki na youtube jest nawet róźnica, ale nie wszystkie.

Problem jest również z filmikami na megavideo: wyskakuje wiadomość o ściągnięciu starszej wersji flash playera, więc ściągam ale i nadal nie działają. I nadal wyskakuje wiadomość o ściągnięciu starszej wersji.

Pomyślę nad lżejszą dystrybucją, ale opartą na Ubuntu oczywiście.

Nie mówię o dystrybucji lżejszej, ale o lżejszym środowisku graficznym/samym menedzerze okien.

Przy instalcji LXDE jest możliwość straty ustawień,programów itd?

Nie, przy tej karcie też miałem problemy z flashem.

heheh chyba kartagraf. nie ma tutaj większego znaczenia (ja mam GF 9600 i mi się cięły filmy)

Ok te środowsika odpadają.

Jakiś lekki system gdzie nie będzie tego typu problemów z moim kompem?

hmm lekki jest zazwyczaj trudniejszy ponieważ w takim Ubuntu masz wszystko zainstalowane a w “lekkim” systemie musisz wszystko sam instalować od początku co niekiedy sprawia problemy. Mimo tego, że nie jest to system lekki potestuj Mandrive, ale polecam w tej chwili poczekać aż wyjdzie wersja finalna ( narazie najnowsza wersja jest RC)-myślę że na mandrivie nie będzie problemu.

Debian z Xfce lub Lxde, nawet z Gnome jest lżejszy od Ubuntu ale sterowniki zamknięte do grafy będziesz musiał ręcznie instalować :slight_smile:

Z lżejszych to jeszcze Arch Linux nieco trudniejszy w instalacji ale wszystko masz ładnie opisane w tym wątku arch-linux-instalacja-wstepna-konfiguracja-t345406.html

Pozdrawiam!

Kupa prawda.

Mam Ubuntu, Chrome i Flasha 10 i nic nie przycina.

To zależy od karty graficznej.

Pod Ubuntu 9.10 arora dobrze sobie radzi: płynnie odtwarza filmy z youtube i megavideo. Więc nie jest źle. :slight_smile:

Dodane 13.11.2009 (Pt) 12:02

Lepszym rozwiązaniem jest Wyłączenie Efektów wizualnych. I bez problemu w FF chodzą filmiki z youtube.