Zacinanie sie gier na windows 7 na kompie a na lapku nie

Witam mam problem z grami na windows 7 na komputerze fpsy w counter strike spadają nawet do 40 a na laptopie cały czas 100 :open_mouth:

Komputer :

Windows 7 ultimate 32 bit

Intel pentium d cpu 915 2.80 ghz

msi g41m p26

4 gb ram ddr3

Nvidia ge force gt 520 2 gb 64 bit

Laptop DELL Studio

intel pentium T4300 2.10 ghz

3 gb ram ddr2

karta ATI Mobility Radeon HD 4500 Series 512 mb 64 bit

Więc mam takie pytanie dlaczego mimo iż parametry są pogobne to na laptopie gry nie zamulają a na komputerze tak ? dodam ze windows 7 na kompie chodzi mniej płynniej niz na laptopie

Cześć

Próbowałeś zainstalować starsze bądź nowsze sterowniki do karty graficznej? Zaktualizowałeś DirectX?

Directx w dxdiag pisze directx 11 sterowniki probowałem najnowsze i te starsze i nic :frowning: windows też chodzi wolniej nic na laptopie

Cześć

Zaktualizuj DirectX, jeżeli jeszcze tego nie robiłeś:

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html

Dodatkowo spróbuj:

  • [*:1x80id1d]Uporządkować autostart,

ale chciałbym dodać ze ten windows zamula już od swieżego systemu + jak doinstaluje steama teamspeaka 3 to juzż tragedia a na lapku szybciutko się włącza mimo że windows ma tam ponad pół roku , dodam też że na google chrome gdy dodaje zakładke ta animacja się scina

a temp w hw monitor są takie

Mainboard

TMPIN0 value 50 min 46 max 60

TMPIN1 value 45 min 44 max 49

TMPIN 2 value 33 min 32 max 33

Dodane 16.01.2013 (Śr) 14:50

a karta graf aktualnie ma 39 stopni

Cześć

Napisz jeszcze tak z ciekawości jaki masz zasilacz w komputerze.

Widzisz różnice pomiędzy 100, 40 FPS?

Roździelczości ustawione tak samo? Detale też?

Zasilacz to Tracer 520 W dodam że takie zacinanie komputera było juz przy jego zakupie ale był wtedy zasilacz akyga 400 w wymieniłem na tracer 520 ( z niewiedzy żaluje że nie zapytałem na forum co do zasilacza ) no ale nic to nie zmieniło więc to raczej nie zasialcz wcześniej mialem dysk ata 160 gb żadnych błędów programy nie wykrywały ale po wymianie dysku na 80 gb problem troche się zmniejszył ale nadal występuje mało wydajnosciowa praca z komputerem

Cześć

Moim zdaniem wymieniłeś jeden słaby zasilacz na następny. Sprawdź to co podałem wyżej i odnieś się do pytania JARObb.

jakbym nie widzial to bym nie pisal inacvzej jest miec 40 fps a 100 fpsy ktore spadają do 40 druga sprawa to te wolne działanie systemu

No to poprosimy o logi z OTL’a, albo format.

kurde czytaj ze zrozumieniem na ŚWIEŻYM systemie zamula

Dodane 16.01.2013 (Śr) 15:25

to format nic nieda

A na jakich sterownikach od płyty głównej jedziesz od chipsetu i pozostałe. To co windows7 miał i ściągnął sam a próbowałeś na tych ze strony producenta płyty głównej. Na jakich kontrolerach dysku system chodzi; AHCI czy IDE. Jakie temperatury sprawdzić np. HWMonitor oraz SMART dysku np. z programu HDTune zakładka Health. Dobrze by było wypróbować działanie na markowym zasilaczu i od niego by można było zacząć sprawdzanie.

to tak sterowniki do chipsetu , neta i dzwieku instalowalem z plyty do grafiki sciągnołem z neta dysk jest podpięty taśmą , temperatura dysku wynosi 38 stopni ( komputer chodzi cały dzień ssy zrobione na windows xp poniewaz nie ma tutaj takich zamulen i spadkow fps jak na windowsie 7

http://iv.pl/images/23504265856436445868.jpg

mam jeszcze jeden dysk 160 gb ata ale z nim mam problem ponieważ gdy mam na nim windowsa to komputer tak muli że nie da się nic zrobic tapeta na windows xp zmienia się do 30 sec :open_mouth:

Dysk ma bad sektory i jak znajdują się na partycji systemowej to nie dziwota ze masz przymulenia. Dodatkowo są błędy komunikacji dysk a płyta główna. Jak masz dysk na taśmę i jedno gniazdo ide na płycie głównej a napęd masz podłączony do jednej taśmy z dyskiem. To użycie znanego programu MHDD nie jest zalecane na jednym kontrolerze jednej taśmie dysku i napędu . Ogólnie trzeba przeprowadzić zerowanie i Remap dysku. Seagete ma program do swoich dysków i można zrobić zerowanie i próbę naprawy przez uruchomienie długiego testu. I po naprawie sprawdzić czy bady zniknęły przy C5 czy C6 wartość RAW (DATA) będzie zero. A błędy przy C7 sugerują wymianę kabla sygnałowego i sprawdzać czy wartość nie zwiększa się. Zalecane użycie programu SEATOOLS z DOS a przed naprawami dane z naprawianego dysku przenieść na inny.

napęd mam podłączony pod kabel sata

Dodane 16.01.2013 (Śr) 21:44

to co pokolei mam zrobić ?

Dodane 16.01.2013 (Śr) 21:45

ale co dysk moze odpowiadac za zacinanie sie animacji przy dodawaniu kart na chromie lub ruszaniu okienek podczas ogladania filmow yt?

Odinstaluj i zainstaluj aktualne sterowniki do karty graficznej.

to nic nie daje pisałem że już tego probowałem , jak wczesniej dysk moze powodować zaciecia animacji kart na google chrome i pytanie jak wyzerowac ten dysk ?

System jest zainstalowany na dysku a jak on jest uszkodzony jego powierzchnia i bady znajdują się na partycji systemowej to problem z działaniem systemu i wszystkich programów jest jak najbardziej prawdopodobny. Nie miałeś do czynienia z porysowaną płytą i problemy z jej odczytem. Ta zależność też dotyczy dysku i problemy z odczytem co na nim się znajduje z działaniem systemu nie wykluczając jeśli pliki systemowe znajdują się na uszkodzonych sektorach. Dodatkowo błędy komunikacji C7 mogą też dotyczyć wadliwego działania elektroniki dysku. Starałem się wytłumaczyć to jak najlepiej ale jak Cię nie przekonuje to zrobisz jak uważasz. W necie można znaleźć tutoriale programu MHDD czy też poszukać opisu do SeaTools. Drugi dysk z tego co piszesz prawdopodobnie jest w gorszym stanie.

Pobierz SeaTools DOS http://www.seagate.com/files/www-content/support-content/downloads/seatools/_shared/downloads/SeaToolsDOS223ALL.ISO (nagraj na płytę i uruchom z niej komputer).Instrukcja

Po uruchomieniu komputera z płyty wybierz Advanced Features następnie Full Erase (zerowanie usunie wszystko z dysku).