Zaczynam się bać wchodzić na dobreprogramy.pl ;-)

1 i 2… i niech wali się świat :wink:

Co wyniknie z połączenia 1 i 2 czyli polityki i Covidu?

Pozdrawiam!

Covipolid :wink:

i jeszcze sport!

Cosportowipolit ?

Ja słyszałem taką opinię, że jak chcesz w jakimś środowisku żyć dobrze to nie rozmawiaj o sporcie i polityce - ponieważ to są rzeczy wywołujące skrajne emocje oraz walkę o własne przekonania.

Zawsze ktoś ma odmienne poglądy i przekonując do swoich stajemy się jego wrogiem, zniechęcamy go do np współpracy ze sobą, utrudniamy w ten sposób swoje funkcjonowanie. Czy to podejście zawsze się sprawdza, nie mam pojęcia. Pewnie nie.

Czy należy już do polityki i sportu dodać szczepionki? Wywołują równie skrajne emocje.

To dość mocno powiązane z polityką :wink:

Co wyniknie z połączenia 1 i 2 czyli polityki i Covidu?

Wojna domowa.

Zresztą Covid to właśnie polityka. Względnie groźna grypa (5 milionów w dwa lata to nie najgorszy wynik ;]), której używa się do transformacji ustrojowej zachodniego świata.

Pamiętajcie, że do punktu 1 i 2 można jeszcze podłączyć teorie spiskowe

Skrajne emocje, to wywołuje religijna golizna w oczach dzieciaka. Przecież pamiętam, jak byłem zaszokowany, gdy mama zaprowadziła mnie w jeszcze pięćdziesiątych latach do kościoła na wschodzie Polski. Kopuła, to kopia z kaplicy sykstyńskiej i te obrazy oplecionych gołych ciał - to robiło wrażenie. Wychodzi na to, że jeszcze nie dorośliśmy do swobody obyczajowej sprzed średniowiecza, które jednak zachowało się w silnych akcentach religijnych obrazów.
Cóż - temat jak poemat. Wystarczy wymieszanie świętości z golizną i nie dziwi nic. To też polityka i zaraza.

Nominuje ten komentarz do nagrody Statuetki Złotego Debilka w kategorii najbardziej idiotyczny komentarz opisujący urojenia ignorantów :wink:

1 polubienie

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Ostatniego zdania nie popieram ale ogólnie w punkt.
Niektóre kraje (irlandia, holandia, izrael itp) wyszczepione w okolicach 90% - Izrael nawet czwartego boosta już daje a wciąż w tych krajach masa ludzi zarażonych, wprowadza się lockdowny itp. Widać że ani szczepienia ani lockdowny nie działają.

Bo to nie chodzi o czyjekolwiek zdrowie tylko w optymistycznej wersji gigantyczny biznes fajzera i całej tej hołoty. W pesymistycznej o chińską kopię systemu pieczętującą władzę już na zawsze przy takiej technologii jak obecnie (cyfrowy pieniądz z datą ważności, system punktów obywatela, eksperymenty medyczne na dowolonie wybranej grupie etnicznej bez żadnych konsekwencji prawnych itd.). To wszystko jest w zasięgu ręki…

Najlepsze jest to (co powinno fanom szczepień dać do myślenia ale niestety nie daje), że przez dwa lata pandemii szczepią tą samą nieskuteczną szczepionką zamiast opracowywać nową skuteczniejszą. Przez dwa lata sprzedają wciąż ten sam nieskuteczny produkt. Kto tego nie widzi jest naprawdę ślepy.

W drodze jest kilka szczepionek wektorowych, ale są na etapie badań klinicznych (również i trzeciej fazy, ale żadna nie została dopuszczona warunkowo jak wszystkie obecnie sprzedawane). Może będą bezpieczniejsze i skuteczniejsze… Pamiętam jak wszystkie miały zapewniać ponad 90% skuteczności, a wynalazek J&J miał być nawet jednodawkowy. Wszystkie miały chronić przed infekcją. Okazuje się, że na Deltę i Omikrona skuteczność oceniana jest na 60-70%, w ogóle nie chronią przed zarażeniem się, a jedynie ciężkim przebiegiem (jeśli wierzyć statystykom to te są miażdżące na korzyść szczepionek mRNA). I to nawet nie w mojej grupie wiekowej tylko starców i obłożnie chorych. Wisienką na torcie jest podejście polityków wszystkich krajów, którzy mają zupełnie gdzieś jakiekolwiek obostrzenia związane z maskami i odstępami. Taki to groźny wirus… Logiczne jest więc, że to nie o czyjekolwiek zdrowie chodzi.

Po tym, co napisałeś, jedyne co widać, to matematyczny analfabetyzm… Opinia „szczepienia ani lockdowny nie działają”, wydana na podstawie krajów z wyszczepialnością >90% świadczy dokładnie o tym. Gdybyśmy mieli okazję się spotkać, to używając szklanych dzbanków i kolorowych kulek, organoleptycznie pokazałbym (na tych kulkach) elementarne błędy w rozumowaniu statystycznym… Takie na poziomie podstawówki :frowning:

Masz szanse na Nagrodę Nobla z Fizyki za prace na temat skupiania ciemnej masy wokół Ego.
Z wirusologii już pewnie dostałeś, wraz z @sidkwa.

No pewnie że tak! To logiczne! 90% wyszczepienia (bydła, skoro używamy słowa wyszczepić) sprawia, że liczba zgonów jest porównywalna tam gdzie te procenty oscylują wokół 40. Czego nie rozumiecie? W Teksasie i na Florydzie też sami debile, trzeba im koniecznie powiedzieć że wkrótce wszyscy umrą jak nie zakupią 280 milionów dawek jak Australia i nie zaczną zamykać ludzi w płatnych więzieniach za bycie, no jak już Januszek nam oznajmił, debilem.

Ja chyba wiem, skąd czerpiesz wiedzę: