Zagadka :)

:lol:

  1. ja bym zrobil tak: na fotelu posadzilbym faceta, laska idzie do niego na kolana, a babcie zostawilbym bo nawet tornado babci od ziemi nie oderwie… a w mocherze nawet nie poczuje silnego wiatru :smiley: ew. do bagaznika…

Ford , to jest wiadome, że w przyrodzie nic nie ginie.

chodzi o to, by wskazać błąd tu:

ale zagadka

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 22:53

a gdzie 1zł?

zgubił :stuck_out_tongue:

btw. między naszymi postami jest 7min czasu, to w tym czasie przypominałem sobie zagadkę, napisałem, przeczytałem sobię i wysłałem.

bez sensu… to nie jest rozwiazanie tylko wlasnie luzna odpowiedz na luzne pytanie bo to kwestia tego co ktos chce zrobic a nie jedynego slusznego wyjscia :confused: jakby facet zostal z laska na przystanku to by musial zginac, skad wiesz ze kazdy kto by jechal samochodem przed tornadem chcialby zginac ?

Niech ktoś da jakąś porządną zagadkę, taką żeby mózg się trochę wysilił :slight_smile:

Raz kiedyś trzeba pomyśleć :mrgreen:

p.s. słyszeliście o paradoksie kłamcy? zagadka bez rozwiązania… sprzeczność:

Pewien Niemiec (narodowosc nie ma znaczenia, to przyklad) powiedział, że wszyscy Niemcy kłamią. Skłamał czy powiedział prawde? :stuck_out_tongue: paradoks

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 23:08

albo zagadka na serio (z rozwiazaniem), banał ale skoro nikt nie ma nic innego… :stuck_out_tongue:

Paweł dostał na drugie śniadanie dwa jabłka, ale jedno jest większe od drugiego. Musi się tym śniadaniem podzielić z bratem, żeby każdy zjadł tyle samo. Jak?

Podzielić oba jabłka na równe połówki i dać mu po 1 z każdego jabłka :slight_smile:

mowilam że proste :slight_smile: a co myslisz o paradoksie klamcy?

wszyscy kłamia tak myśle ja

To jest dobre :slight_smile:

Bo jeżeli wszyscy niemcy kłamią to on mówi prawdę, a nie może mówić prawdy jeżeli jest niemcem :slight_smile:

mi się wydaje że kłamał: jeżeli kłamał że wszyscy kłamią to wszyscy mówili prawdę (ale to się nie zgadza bo on kłamał), a jeżeli mówił prawde że wszyscy kłamią, to z nim włącznie wszyscy kłamali, czyli nie mógł powiedzieć prawdy bo on też się zaliczał do tych co kłamią?

ale co wy rozstrzygacie? :o

to jest paradoks i tyle.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_k%C5%82amcy

Znalazłem książeczkę “zagadki logiczne” którą kiedyś sobie kupiłem :mrgreen:

Zadam jedną, z 1 gwiazdką czyli najprostsza kategoria :slight_smile:

Był sobie kiedyś pewien młody książę. Pewnego dnia po zakończeniu roku szkolnego przyniósł na świadectwie 1 ocenę celująca i 1 wyróżniającą (nie wiem jaka to :roll: ), o reszcie nie wiadomo. Odgadnij, z jakiego przedmiotu książę otrzymał ocenę celującą a z jakiego wyróżniającą:

  1. Jeżeli oceną cel. nagrodzono osiągnięcia ksiącia w zakresie rycerskiego postępowania to osenę wyr. otrzymał z umiejętności jazdy konnej

2.Jeżeli dostał cel. z jazdy konnej to wyr. z szermierki

  1. jeżeli dostał wyr. z jazdy konnej to cel. dostał z szermierki

  2. Jeżeli dostał cel. z szermierki to wyr. nagrodzono jego umiejętność rycerskiego postępowania

  3. Jeżeli dostał wyr. z rycerskiego postępowania to jazdę konną zaliczył na cel.

Proste ale przynajmniej ruszycie głową :stuck_out_tongue:

Ja nic nie rozstrzygam, to było tylko takie podsumowanie :slight_smile:

Odpowiedź: 4

Nie mogę się powstrzymać:

Kierowca fiata ma brata.

Brat kierowcy fiata nie ma brata.

Kim jest kierowca fiata dla brata?

Odpowiedź jutro o północy jak nikt nie zgadnie, ale to kiedyś było, więc prawdopodobnie dacie sobie rade.

Pzdr.

mASTEr

może trzymajmy się jednej zagadki…

kto odgadnie, zadaje następną lub oddaje.

mASTEr` , siostrą…

rozwiązujemy zagadkę Mass Destruction.

osobiście nie bardzo mam pojęcie. można oczywiście strzelać, ale to chyba mija się z celem. może jakaś malutka podpowiedź? :slight_smile:

kierowcą fiata?

Niestety filipku, kolega freedom odgadł :wink:

Pzdr.

mASTEr

i chyba innej możliwości nie ma.

Na moje oko powinno być więcej danych 8)


Krótka zagadka nad którą sie nie uporałem

“Jeśli dziś jest 0 stopni celcjusza na dworze, a jutro ma być 2x zimniej, to jaka będzie jutro temperatura?” :stuck_out_tongue:

~-9 stopni celcjusza? :?: