Zakaz linkowania do swoich stron - opinie

Przed chwilą dostałem upomnienie od 2 modów naraz, że nie wolno linkować do swoich stron, w moim przypadku dałem linka do jakiejś porady, która jest u mnie na stronce.

Kiedyś tego przecież nie było, po za tym co w tym jest nie tak?

Niewiem, czy sobie zdajecie z tego sprawę, ale tymi sposobami tracicie userów forum, bo tu już prawie nic nie wolno.

Może temat poleci do kosza, a ja dostanę warna, ale trudno jak nawet spytać się nie można.

Co userzy forum o tym sądzą? Ktoś prowadzi swoją stronę, a na niej ma kupę porad i komu by się chciało to wszystko kopiować (przepisać), jeżeli nie wolno linka wstawić.

Pozdrawiam, adam749

adam749 wyrazić swoje zdanie zawsze możesz. regulamin jest po to by był tu porządek.

A co do linka do twojej strony możesz mieć ale w profilu (wyświetla się pod twoim avatarem).

Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Również się z tobą zgadzam, i właśnie dlaczego?? Moim zdaniem jest to mała przesada, co już zwyczajny user nie może nic zrobić. Pewnie chętnie chcecie reklamować swoją strone, i gdybym miał mieć na innym forum w podpisie link do waszej strony do pewnie byście byli za mną. Ale my to już nie możemy, mieć linków do swoich stron itd. Skoro kiedyś tego nie było to co teraz się zmieniło.

Wiem, że regulamin jest po to by go przestrzegać, ale z tymi linkami to już przesada. To nie jest żadna reklama, spam, niecenzuralne treści, itp. Więc dlaczego nie wolno?

zmienili się bo są znani w kraju to świecą a ciekawe czy oni wszystkiego tak przestrzegają

Zgadzam sie z wami. Nie pamietam jak bylo kiedys ale miedzy innymi zasady dot. linkowania sa smieszne i mysle ze po prostu w jakims tam stopniu wynikaja ze strachu przed konqrencja. Sam mialem kiedys podpis nafaszerowny linkami do stron o innej tematyce niz DP i jakos nikt na to nie zwracal uwagi, ale jak tylko zmienilem je na miedzy innymi prowadzace do porad z forum winvistaclub.com dot. rzeczy ktorymi tutaj ludzie co chwile zawracali wtedy glowe to nagle linki zaczęły przeszkadzać.

Jednak Administracja oraz Moderacja uznaje to za reklamę, podawanie linków do stron z poradami, które mogą pomóc innym, no i jak tu odpisywać? o_O jak nawet nie można linkować do stron na których są porady, przecież nie skopiuję kilku stron jakiegoś długiego poradnika specjalnie tutaj (zresztą tak chyba nie wolno)

Obojętnie czy to moja strona, czy strona na której się jest nie wiem adminem, modem itd.

I tak btw ciesz się że warna nie dostałeś :expressionless: ja najpierw miałem ban, potem warn i teraz jeszcze drugi…

“Złamał pan regulamin umieszczając linki - mimo iż pomocne - to i reklamowe.” heh, linki z poradnikami, ale jest to też reklama niby :expressionless:

Napisałbym coś więcej ale mam 2 warny a nie chcę dostać ban… bo mimo iż nie złamię regulaminu a tylko wyrażę swoją opinię to mogę go dostać

Nie jest to normalne, bo w sumie robisz poradnik na swojej stronie i co specjalnie go skopiujesz całego do posta? No przecież jak się ma stronę na której zrobiło się poradnik, który może pomóc innemu forumowiczowi to nie możesz podać linki bo… to jest reklama swojej strony :^o :expressionless: :expressionless: :expressionless: No i jak tu komuś pomóc…?

Nie ma forum bez użytkowników :slight_smile: mogę zrozumieć zakaz linków w sygnaturce, ale skoro dajesz linka do rozwiazania problemu i dostajesz warna etc. to już lekka przesada

W zasadzie powinni zabronić linkowania do wszystkich serwisów, bo tak na prawdę każdy z odsyłaczy łamie według administracji regulamin. Dlaczego administrator Gutek może podawać linki do swego forum, a reszta nie? Dlaczego wszyscy użytkownicy linkujący do innych stron z poradami nie dostają w czapę na dzień dobry? Może zbanujcie od razu wszystkich jak leci to będziecie mieć wtedy zadość regulaminu i już nikt więcej go nie złamie!

Zapomniałem dodać, Ty przynajmniej dostałeś upomnienie, JA od razu ban :^o bez uprzedzenia i wgl

Rozumiem w regulaminie pisze:

Moim zdaniem to nie zbyt mądre, bo np ktoś może zapoznać się z regulaminem, ale może go w sumie nieświadomie łamać, nagle wchodzi na forum patrzy a tu ban za…? spam na forum, o co biega przecież tylko podawałem linki do poradników… to jest reklama? no cóż ja się tak przejechałem…

Jednak te uprzednie upomnienie/ostrzeżenie powinno być a nie od razu ban albo co

Wgl ja tutaj bym zapytał o zdanie samej administracji i moderatorów. Bo to oni układali cały regulamin, więc oni powinni to jakoś wyjaśnić, dlaczego tak postąpili. Bo to rzeczywiście jest chore…

I nie zdziwię się zbytnio, jeśli po obejrzeniu tego tematu przez jakiegoś moda czy adma wszyscy dostaną po ostrzeżeniu lub banie…

Wielu userów odwróciło się od DP tylko dlatego, iż ekipa ma zbyt komunistyczne zapędy, zakazuje wszystkiego jak leci. Pomożesz komuś i tutaj nagle ostrzeżenie, a za co?, ano za to, iż próbowało się pomóc użytkownikowi. Panowie, bądźcie poważni i nie wracajcie do poprzedniej epoki.

Chyba nikt się nie zdziwi jak tak się stanie, po co dyskutować, najlepiej ban albo warn to nie? =D>

Co najlepsze wg mnie, udziela się w tym temacie większość takich osób, które na forum mają pokaźny staż. Może przez zdanie takich osób jak Wy administracja zwróci trochę uwagi na to, co wyczyniają. Ogólnie restrykcje co do podpisów są bardzo restrykcyjne a i nie zawsze do końca przestrzegane. Sig max 10 kB ? What the hell ?! Nie wiem, kto to wymyślał O.o

Kiedy user jest przydatny to się go wielbi, kiedy jest już nie potrzebny to wyrzuca się go na śmietnik. Tak jednym zdaniem mogę całą sytuację podsumować.

Ehh niestety się zgodzę… Chociaż jakoś żaden admin ani mod się nie poczuwają do odpowiedzi w poście albo skrobią wspólnie jakąś odpowiedź, żeby wpisać ‘w imieniu administracji i moderatorów’… :slight_smile:

Bierze się to stąd, że coraz więcej użytkowników pod pozorem udzielania pomocy zaczęło nagminnie linkować do swoich serwisów, blogów, for itd. Nie twierdzę, że tak było w Twoim przypadku adam749 bo nie sprawdzałem ale wiem, że ostatnio były takie problemy przynajmniej z jednym głośno krzyczącym w tym wątku userem. Dochodziło często do sytuacji absurdalnych np. (1) program jest do pobrania w vortalu a użytkownik odsyła do swojej strony gdzie plik ten był w dodatku w starszej wersji (2) odsyła do 2 zdaniowej porady zamiast napisać po prostu to samo w wątku (3) odsyła do tego samego linka w kolejnych 5 wątkach itd. Szczególnie w ostatnim czasie mieliśmy tu wątpliwą przyjemność gościć kilku niezwykle uciążliwych spamerów (bo inaczej tego nazwać nie można) stąd też być może moderatorzy w bardziej zdecydowany sposób zwracają uwagę na linkowanie do innych stron. Niewykluczone, że w jakimś przypadku zwrócenie uwagi mogło być niepotrzebne, a intencje użytkownika zostały źle odczytane. Zrozumcie jednak proszę, że moderatorzy to nie roboty ale osoby poświęcające wiele godzin swojego prywatnego czasu na prawdziwą walkę z wiatrakami, pracują pod dużą presją i nie jak każdy nie są nieomylni. To może dla co poniektórych wszystko ładnie pięknie wygląda ale zapanowanie nad olbrzymią liczbą postów i użytkowników to jest naprawdę masa pracy…

Warto też zaznaczyć jeszcze pewną sprawę elementarną, że to jest forum dyskusyjne, a nie linkownia mająca zapewniać promocję stron. Jeżeli w wątku toczy się dyskusja to oczywiście nie ma problemu aby odesłać do jakiejś szerszej publikacji do innego, nawet konkurencyjnego do nas serwisu. Nie możemy jednak dopuszczać do zamieniania coraz większej ilości wątków w śmietnik reklamowy obliczony na podniesienie pagerank takich czy innych witryn pod pozorem podania linka do kilku zdaniowej “porady”. Podkreślam przy tym i przypominam, że w sytuacji gdy ktoś nie zgadza się z decyzją moderatora zawsze może odwołać się admina (dotyczy to zresztą wszystkich interwencji). Moderatorzy nie mają zresztą w tego typu przypadkach szafować od razu ostrzeżeniami - jak tu się sugeruje - tylko zwracają najpierw uwagę.

Jeszcze odnośnie linków do prywatnych stron - każdy użytkownik mógł zawsze i nadal może ustawić link do swojej strony w profilu. Jednak nigdy nie było możliwe umieszczanie dowolnych linków w podpisach i nic tu się nie zmieniło. Ponieważ użytkowników jest coraz więcej i problem faktycznie jest tu odczuwalny być może z czasem wprowadzimy taką możliwość dla użytkowników z określonym stażem na forum i liczbą postów, niemniej na razie nie jest to możliwe.

Proszę o wyrozumiałość i prowadzenie dalszej dyskusji na merytorycznym poziomie z uwzględnieniem różnych punktów widzenia. Uwagi o “komunistycznych zapędach” czy “wyrzucaniu userów na śmietnik” z całą pewnością merytoryczne nie są, co najwyżej krzywdzące…

Widzę jak już mieszać z błotem do na całego - powszechnie przecież wiadomo, że cała ekipa moderatorów i adminów pracuje 24h bez jakichkolwiek przerw.

Ktoś jeszcze chce powylewać jakieś pomyje? A może jeszcze jakaś przemiła uwaga o komunistach?

Moderatorzy nie mają zresztą w tego typu przypadkach szafować od razu ostrzeżeniami - jak tu się sugeruje - tylko zwracają najpierw uwagę.

Ale Administratorzy już tak :!: Bez uprzedniego poinformowania mnie na PW zostałem zbanowany, przez dłuższy czas linkowałem do pewnego serwisu, pewnego dnia chcę wejść na forum a tu co widzę? użytkownik został zbanowany za spamowanie na forum, tylko że jak linkowanie do porad można nazwać spamem? Jakbym wiedział że łamię regulamin to bym tego nie robił, bo przecież odsyłam do porad, a tu nagle ban, bez uprzedzenia żebym zaprzestał linkowania, no to już jest szczyt wszystkiego…

No tak, wyrażamy tylko swoją opinię i już taki tekst napisał Pan #-o

Może szłoby dojść do porozumienia? Przecież co w tym złego że podaję link do strony na której jest porada? Np mam stronę a na niej napisałem poradnik, to co mam zrobić? jak widzę że się przyda komuś to co nie mogę odpowiedzieć bo to jest SPAM? REKLAMA?

Panie Krogulec , w ostatnim czasie podałem w poście odnośniki do programów oraz poradników dot. obsługi ich. Ani jeden program nie był na vortalu DP, poradników również nie było w dziale sprawdzone porady. Pomimo tego usunięto mój post i otrzymałem za to ostrzeżenie (przy okazji do dziś nie mam z Pańskiej strony odpowiedzi na moje PW).

To niech Pan mi odpowie czy zatem wolno podać link do poradnika, który ma np 50 linijek, albo 100 i jest konkretnie opisany. A przypomnę, iż na Waszym forum nie ma poradników tych, które podawałem więc do czego Mam linkować?

Źle zrozumiane, bez takich jaj za przeproszeniem. W ewidentny i brutalny sposób banowaliście wszystkie osoby bez jakiegokolwiek wcześniejszego słowa, a co z Waszym kolegą Gutkiem? Też podawał linki do swojego forum i jakoś to było w porządku?

Tak jak doświadczeni użytkownicy, którzy poświęcili masę czasu na wspieranie swą wiedzą forum. A teraz jak przyszło co do czego, to zamiast porozmawiać z nimi jak cywilizowani ludzie, bez słowa uprzedzenia zbanowaliście jak leci wszystkich. Mogę tylko “pogratulować” paskudnego potraktowania tych userów.

Tak, odesłać do innego i zarobić ban lub ostrzeżenie. Wszędzie słyszę że to i tamto, ale żadnych konkretów z Waszej strony nie ma. Dziś od jednego administratora forum ujrzałem zupełnie inną odpowiedź na temat linkowania. Więc niech Pan określi konkretne zasady co wolno a czego nie wolno i w jakim temacie można a w jakim nie, kiedy to już jest złamanie regulaminu a kiedy nie. Aby cokolwiek móc w tej sytuacji wyjaśnić trzeba określić wszystko czarno na białym, a nie snuć domysły. Pan może uważać iż dany link jest OK, inna osoba już nie. Nie ma konkretów czyli nie ma odpowiedzi z Pańskiej strony.

Prawda w oczy kole :wink: Niestety to czysta prawda, iż Wasze potraktowanie doświadczonych userów jest niczym innym jak wyrzuceniem ich na śmietnik. Tego nie można inaczej określić. jednym słowem kompletne dno, bez dialogu nie ma porozumienia, a Wy wolicie uciekać się do drastycznych rozwiązań niż spokojnie wejść w dialog z użytkownikiem i to nie jest moje przypuszczenie lecz stwierdzenie na podstawie korespondencji z administracją forum.

Drogi me@djohnsc nie udawaj niewiniątka. Jesteś zarejestrowany na forum nie od dziś, masz blisko 1000 postów, doskonale wiesz, że obowiązkiem każdego usera jest znajomość regulaminu i jego nieznajomość żadnym nie jest tu tłumaczeniem…

Nie chcę się odnosić jak to było z Twoim banem bo sprawdzenie tego zajmie trochę czasu jednakże widzę, że masz na swoim koncie dwa ostrzeżenia za spam na forum przyznane w odstępie 5 dni. To jak to jest 7 kwietnia jeszcze nie wiedziałeś , że nie można spamować, dostałeś ostrzeżenie, a 12 kwietnia ponownie zapomniałeś?

Ja to widzę trochę inaczej. Nie trzeba być wielkim detektywem żeby zauważyć, że jesteś moderatorem na pewnym forum, a kolega rokko, który również głośno krzyczy i wymyśla nam od komunistów jest na tym samym forum adminem. I zapewne jest dziełem niezwykłego zbiegu okoliczności fakt, że ostatnimi czasy obaj przy wielu okazjach linkujecie do swojego serwisu i jego forum? Podobnie zresztą przypadkowo jak seba86mu i (w ostatnich dniach rzadziej) cosik_ktosik (również admini)?

Bądźmy poważni - ja rozumiem, że chcecie rozreklamować swoje “dziecko” ale nie róbcie tego w tak ordynarny, prymitywny sposób i do tego jeszcze nas obrażając… To nie jest kwestia jednego czy dwóch linków ale dziesiątek jak nie setek odwołań akurat do tej witryny.

Edit:

Swojego posta pisałem nie widząc jeszcze Twojej wypowiedzi rokko. Widzę, że ciągniemy dalej tą komedię i udawanie greka. Przeczytaj proszę co napisałem do me@djohnsc.