Zakup karty dźwiękowej

Rzeczywiście, coś jest tu na rzeczy z tym pytaniem, ale chyba nie chodzi o jakieś fanaberie, a o bardziej prozaiczne sprawy i próbki tego pojawiały się już wielokrotnie w innej części tego serwisu.

Też mi się podoba :rofl: Tak złapał SwiftKey. Muszę mu dodać. :sweat_smile:

Raczej bałagan, i nieprawidłowe lokalizowanie dźwięku. Po prostu słychać bardziej z boku, bardziej na górze itd. ale nie tak, jak było w oryginale.

Dobrej klasy stereo wystarcza do poprawnego lokalizowania dźwięku.

Z tymi wszystkimi efektami jest tak samo, jak z pokrętłem basu i sopranu, służy do niwelowania niedostatków w dziadowskim sprzęcie.

Rozwiń jak możesz, bo to może być ciekawy temat.
Może masz procka i płytę na AMD? Creative Worldwide Support >  Rozwiązania z Bazy Wiedzy

Nie mam platformy AMD.
Ale rozwiązywałem ten problem na płycie PRIME B360-PLUS pod Intela.

Znajomy zrobił upgarde do w11 i chodziło ale po 2-3 m-cach zdechło.
Postawiliśmy świeży 11 i dalej losowe cuda.
A na szybko postawionym w10 było ok.
Microsoft i Creative tylko odganiali z buta z tekstem, że to uszkodzenie sprzętowe (normalnie kocham te firmy za fachowość).

Wyszło na to, ze pod w10 działa w każdym slocie pci-e, a pod w11 tylko pci-e x16 :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Serdeczne dzięki za ciekawą informację. Diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach, a mało kto zwraca na to uwagę. Zastanawiające jest, że jakiś czas działało, a później już nie. Aktualizacja ? Sterowniki? Oprogramowanie?

Sterowniki nie zmieniły się. Pewno Microsoft miesza albo dogadał się z Creative i uśmiercają aby ruszyć sprzedaż.
Tak było z w10 na przełomie kompilacji 1809 ubił prawie 300 modeli drukarek :slight_smile:
Sam tego doświadczyłem ale zabezpieczyłem kompatybilną paczkę która została brutalnie usunięta z nowych iso.

Kolejny raz dzięki za ciekawą informację. Wygląda, że zmiana przyszła z aktualizacją. W przypadku Creative mogły się później pojawić nowe sterowniki, ale to już kwadratura koła, bo użytkownik tego nie odkryje, jeżeli wcześniej przestało działać.

Faktycznie, dziwny przypadek. Ale znając Microsoft i to, jak usuwa różne rzeczy/ich obsługę z systemu to zwalałbym winę w pierwszej kolejności właśnie na Microsoft, nie Creative’a (nie twierdzę że są bez winy). Teorii spiskowych bym się tu nie doszukiwał.

Miałem podobny przypadek ze swoim Xonarem, ale „w drugą stronę”, to znaczy problem rozwiązało przejście na Windows 8.1 (z 7-ki). A winnym okazała się być… Nvidia (od konkretnej wersji sterownika).

Pewnie w myśl zasady że gdzie dwóch się bije (MS, Asus), tam trzeci… prowokuje (Nvidia)
Zupełnie jak na wojnach :smile:

A tak miało być pięknie jak to reklamował Microsoft —> Plug and Play :stuck_out_tongue:

To ja już wolałem ustawiać zworkami przerwania w starych SB i być pewnym na 100%, że mi w tym jakiś soft nie namiesza :slight_smile:

Plug and Pray :slightly_smiling_face:

Słyszałem o ustawianiu przerwań, ale o ustawianiu przerywań to jeszcze nie :wink:

Pług and plow :smile:

1 polubienie

Czasami problem powstaje gdy włączona jest karta zintegrowana, lub karta z wyjściem cyfrowym na grafice. Wtedy powstaje konflikt. Wynika to właśnie z tego, że od pewnego czasu dodatkowe karty dźwiękowe stanowią bardzo mały procent sprzedaży części do komputera i tym samym firmy świadczą o wiele gorsze wsparcie niż niegdyś.
Na dodatek, ponieważ nie mają za bardzo co zaoferować, a chciały by się wyróżnić, sporo mocy przerobowych idzie w wymyślanie jakichś bajerów, które mają przekonać nabywców, żeby zakupili produkt, a nie w zapewnienie bezproblemowej pracy na dużej ilości konfiguracji.

A jak nie słyszałeś to możesz przeczytać :slight_smile:
I właśnie dlatego jestem wrogiem tłumaczenia określeń technicznych na różne języki.

1 polubienie

Niewykluczone, że z kartą SB mógł być problem z powodu ustawień manualnych

Natomiast w kwestii tłumaczeń, to robią je często osoby bez właściwej wiedzy na dany temat. W Wiki jest niejeden tego przykład i podobnie jest z instrukcjami. Jedna z takich osób miała CV wskazujące na imponujące doświadczenie translatorskie instrukcji sprzętu RTV. W przesłanej próbce tłumaczenia było jednak „szybkość przesuwu kasety”, a nie taśmy. Jeżeli coś takiego napisał jako swoją referencję zawodowy tłumacz, to tym bardzie pojawia się to w amatorskiej działalności Wiki, a o „ekspertach” komentujących tu na forum w każdym możliwym temacie lepiej już nie rozwijać wątku, żeby uniknąć ich ulubionego „wałkowania” tego co w rekście jest drugorzędne.

No nie słyszałem bo poprawnie to się nazywa przerwaniem, a nie przerywaniem. Przerwanie (IRQ/sprzętowe) to nazwa rzeczy (rzeczownik nijaki), przerywanie to nazwa czynności (czasownik niedokonany).

A co do dżojstika to jest to przetłumaczone na takiej samej zasadzie jak computer->komputer.

Powiedz mi dlaczego w temacie o kartach dźwiękowych zwracasz komuś uwagę na poprawność pisowni ?

Czyli jak ktoś zrobi offtop na temat poprawności pisowni, to jest nie fajne, ale jeśli ktoś zrobi offtop n.t. tłumaczeń to już jest OK i nie jest to zaśmiecaniem? :laughing:

Swoją drogą, to nawet nie była kwestia pisowni, tylko poprawnego nazywania kwestii technicznej. :wink:

Pytanie padło dla zaspokojenia mojej ciekawości.
A jak do tego podchodzę ? „Mądry zrozumie a reszta będzie dochodzić o co mi chodziło”.

Wybacz, ale chyba będziesz musiał zaspokoić swoją ciekawość gdzie indziej :wink: