Zakup karty graficznej

Witam
Chciałbym kupić kartę graficzną do tego komputera tylko nie wiem która będzie działać i czy złącza będą pasować

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3,5GHz
MOBO: ASRock A320M Pro4
RAM: 2x4 GB GOODRAM 2400MHz IRIDIUM White CL15
GPU: ASUS GeForce GTX 1050 Phoenix 2GB GDDR5
HDD: Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
DVD: LG GH24NSD1 SATA czarny OEM
PSU: Corsair VS650 650W 80PLUS BOX
CASE: SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black
SYSTEM: Windows 10 Home PL 64bit

Podpowiedź: sprawdź jakie złącza ma płyta główna, później szukaj karty graficznej z takim złączem.

Sugeruję zjechać z ceną na slabszym zasilaczu bo 650W to w tym nigdy nie wykorzystasz, 500W to będzie ponad 2x tyle co potrzebujesz.
Co do grafiki to wszystko spoko, ale dopiero zamierzasz kupować ten zestaw czy tylko grafikę dobierasz?

No właśnie pytam jaka będzie działać bo się nie znam jak bym wiedział to bym nie pytał. Proszę o poważną odpowiedz po to napisałem na forum żebyście sprawdzili…

Mam już ten komputer od od roku i chcę zmienić kartę graficzną

Czyli wszystko to co na górze rozumiem, że w tej chwili posiadasz. Jaki masz budżet na nowy zakup?

1300 zł dodatkowo chcę dodać ram aby było 16 GB kolega pisał żeby sprawdzić płytę główną złącza jakie ma bo jest potrzebne do karty graficznej ale się nie znam jak sprawdzić

Tak posiadam w tej chwili.
Czyli zasilacz mam za słaby??

Karta graficzna to najlepiej wyjdzie Ci jakaś 1050 TI lub tańsze kopie Radeona, słabszej nie wato, mocniejsza typu 1070 może trochę cierpieć :wink: Zasilacz masz OK (nawet za mocny nieco), złącze masz przynajmniej 1 PCIE długie, ale w trybie 8x, czyli najmocniejsze karty odpadają (kontrolery Ryzena)

Jak się sprawdza? Może po nowym roku będę zmieniał.

Jakby coś, kiedyś, z 8 na 16 GB RAM< to nie bierz 2400, min 2666+ tym procesor ograniczasz;-) Skoro jednak amsz 4 banki i 2 zajęte tylko to zostaw jak jest, szkoda pchać się w koszty.

Karta graficzna 8gb nie zadziała na tym zasilaczu??
Możesz podać linki??jakie kontrolery ryzena nie pozwolą na mocną kartę?? A 1060 GTX??

Tylko jeden bank prawdopodobnie uszkodzony po kiedyś wyjmowałem ram za mocno to pamięć te złote rozkruszył się kawałek i chyba jest w tym jednym banku na ram

Karta 1060 z 8 GB pamięci zadziała na tym zasilaczu i z tym procesorem. Przy czym Ryzen 2200G nie jest demonem prędkości i wydajności, jak przyjdzie doliczenia, to może trochę ograniczyć (jak każdy procek)

Z PCIE 1060 da radę. Ogólnie sprawa jest taka, że płytka krzemowa ma pojemność i dając ntegrę w 2200G musieli w AMD coś wyciąć. Wyszłi z założenia, że obetną nieco szerokość drzwi do komunikacji z kartą graficzną z 16 na 8, w praktyce to nie ma znaczenia, chyba, ze wstawisz dwie 1080 lub coś takiego :wink:

Z uszkodzonym bankiem jest problem: albo dokupisz tylko 4 GB do działającego albo wymienisz na 2x8, nie wiem jak lepiej. 12 powinno i tak starczyć, ale czy nadal dual będzie.

A co z obudową długość karty graficznej??

Na zdjęciach wchodzi, przynajmniej jedna powinna się zmieścić, ale przed zakupem porównaj wielkość modeli (różni producenci, różne chłodzenie i kilka milimetrów może być różnicy :wink: Tak myśle, czy taniej jakieś RX by nie wyszedł, ale tu niech inni podpowiedzą.

A co do procka, to planując taki upgrade na 1060, to mogłeś z 2400G zaszaleć :wink: Mimo wszystko w nowszych grach i z mocniejszymi kartami 4 vs 8 wątków robi różnicę :wink: Źle jednak nie będzie.

Jaka firma ramu obsłuży płytę główną??

A jakie RX??

Też robię literówki, ale to wygląda jakby gogle tłumaczył ze suahili, zresztą brzmi to jak troll trochę.
Nie decydujesz się na 2x8 lub dołożenie tylko 4 gd do 12, a pytasz firmę.
Jak 2x8 dowolna, jak 1x4 ta sama co masz w płycie :wink:

A można by tak jak mam 2x4 GB to można dołożyć 8 GB i było by 16 GB ramu czy nie bardzo??

Na jednym banku jest ram a drugi bank jest uszkodzony i trzecim banku jest ram a na czwartym jest pusty bank działający to do tego czwartego banku można dać 8 GB ramu?? I jakoś nie będzie problemów typu niebieski ekran albo coś innego jak będzie dwie ramy z 4 GB ramu i plus 8 GB ramu

ANo właśnie nie do końca wiadomo.
Po pierwsze musiałbyś dostać ram tej samej frmy, o tym samym napięciu i taktowaniu, cocdałoby 90% pewności, że będzie ok.
Po drugie, to nie wiem, nigdy takiej kombinacji nie próbowałem, zy przy zajętych 3 z 4 slotów i z różnymi wielkościami włączy się przynajmniej asynchroniczny dual channel i na ile będzie stabilny. Jeżeli z pełnego duala spadniesz na jego brak, to z 10% wydajności poleci w kosmos;)