Zakup karty graficznej

to lepiej kupować 2x8

Bezpieczniej, ale i drożej.
Kiedy będziesz brał, to coś takiego to Twój ideał: 3000 MHZ lub odrobinę mniej i CL nie przekraczające 16 :wink:
TZN> jak Kupisz 16 GB 2133 z CL19, to stracisz dużo wydajności :wink:

A jest nieco tańsza pamieć ??

za 16 GB:)? Nie lub niewiele. Dlatego poddałem pod rozwagę rezygnację z 16 GB na rzecz 12, wtedy dodajesz tylko 1 moduł tej marki co masz i POWINNO działać.

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-elite-ddr4-2x8gb-2666mhz-cl16-pve416g266c6kgy-4064452/

Chętnie bym dał do działającej ale chciałbym aby było 16 gb niż 12 gb Ramu i z tej samej firmy co mam

No to wyjdzie koszt, lub może lepiej inaczej:
weź manuala do płyty i zobacz czy jest tam coś o asynchronicznym dual channelu tzn 4+4+8 lub coś takiego.
Na 100% nie robisz standardowej konfiguracji i… jest ryzyko:)

jak to sprawdzić??

Kup RX 580 jak ten:

Za resztę kasę i ze sprzedaży obecnego procesora, RAM i grafiki kupisz 16GB RAM takich jak kolega wyżej pokazal i mocniejszy procesor jak:

A można narazie mieć ten procesor co mam i plus ten RX?

Możesz mieć, jak najbardziej. Po prostu wymiana procesora na taki 6 rdzeniowy uwolni więcej mocy z grafiki.

Przeczytać instrukcję obsługi.

A jeśli ktoś nie umie angielskiego??

Ogólnie możesz, ale w sumie warto było przed zakupem zapytać.:slight_smile:
Fajnie też jakby w jakimś poradniku ktoś przypiął:

  • Athlon, budżetowe, płpasywane, biurowe lub świadomość wymiany procka do zewnętrznych kart
  • 2200G MiniPC, ewentualnie słabsza karta graficzna w przyszłości
  • 2400G na przeczekanie, pewność dodania karty ze średniej półki

ej no, to nie instrukcja na bombę termojądrową. Nie próbuj ukryć lenia za skórą tym, że nie znasz dual channel, Ram, same size, asynchronic, do/dont work etc :slight_smile: Jeżeli nie znasz, to zawsze słówko gogle translator podpowie.

coś takiego znalazłem

No i który/e sloty masz walnięte?

Walnięty mam A2
Na A1 jest ram i na B1 B2 działa

Cóż Ciebie dotyczą dwie dolne linijki z tej tabei “Ryzen”.
Czyli ten slot b2 powinien w teorii iść z 8 pewnie dual (dwustronnie nalutowane)
a a1 i b1 razem, według tej rozpiski wygląda, że pójść może, ale mówię : to trochę loteria :wink:

Wg mnie szkoda wydawac kasę w błoto tylko sprzedać obecny gtx 1050 i wymienić na te RAMy co były wrzucone.

1 polubienie

Rozumiem a jak bym narazie kupiłbym kartę graficzną RX 570 8 GB vramu i a ram kupię w innym terminie.Czyli było by teraz karta graficzna z 8 GB vramu plus 8 GB pamięci RAM to jak by działało na tym małej rozmiarze pamięci RAM z tą ilością Vram??