Zakup karty graficznej

A no tak nie przeczytałem tego że cały zestaw czyli 280 w pobiera za cały z procesorem karta itd.

Prawie :wink: Zawsze lepiej liczyć trochę wiecej, niektóre podzespoły mają czasami nieco większy pobór niż oficjalnie (tzw. peak) dla 570 to rzędu 180-190, nie znamionowe 150. Wynika to i z krótkotrwałego wzrostu poboru i z “autorskich wersji OC różnych producentów”.Dlatego po policzeniu wszystkiego dodaje się trochę dla bezpieczeństwa.

A jak będzie przez cały dzień pod obciążeniem to co wzrasta waty??

W granicach rozsądku. Jak leżysz ze złamaną nową w łóżku to jesz mniej niż po treningu piłkarskim, to samo karta a 180 to jej pojemność maksymalna , dlatego podałem Ci 320 nie 280.

Z jakich stron to sprawdzasz?

Pobór mocy?

  • procesor strona AMD / Intela
  • Karta “nazwa” + wattage w Google/ strona producenta
  • reszta podzespołów z 50-70 orientacyjnie

Możesz analizować, ale po 3 miesiącach i tak wyjdzie Ci 300W +/- 10 %
(zasilacz, sprzęt pomiarowy, konkretny model etc)

Czytałem że mój procesor jest za słaby na tą kartę graficzną;( i coś jeszcze pisało że jakieś PCI X8 nie bardzo rozumiem i nie wiadomo jak przyjmie tą kartę z procesorem z Raven ridge

Ryzen mój współpracuję tylko z pci-e x8

Tak współpracuje, tak napisałem Ci o co chodzi wcześniej, NIE nie ucierpisz z tego powodu więcej niż 3%, nie przy takiej karcie. Jak chcesz zobaczyć 8 vs 16 kup GEforce 2080 :wink:

to czyli normalnie podłączę kartę graficzną która wymaga pci-e x 16 3.0 ale będzie nieco mniejsza wydajność??

Jest jeszcze szybszy rx590

Kosmetycznie niższa

byłby lepszy, ale budżet… 800 zł, już ledwo wyjaśniłem, że 560=1050 i minimum 570 musi być :wink:


Podczas gry ryzen pobiera od zasilacza i plus jeszcze ta karta to będzie i przekroczy 650w mojego zasilacza i nie wytrzyma;(

Czy ty rozumiesz co do ciebie się pisze?

Tak ale nie bardzo rozumiem z tym poborem jak ta karta pobiera pod obciazeniem na wiedzminie 3 280w i dodatkowo od procesora 293w i jeszcze inne rzeczy z komputera to chyba nie powinien być na ten mój zasilacz bo maksymalna moc to jest 600W Nie bardzo tego rozumiem. Jednego dzisiaj w serwisie pytałem to odpowiedział że na kartę RX to mam za słaby zasilacz bo mega dużo pobiera Wat i może być usterka lub niestety do wymiany bo się spali

Tą tabelkę co wrzuciłeś wyżej to pobór mocy całej jednostki komputera, całego pudła, a nie tylko grafiki.

Tzn ??

Tzn. matematykiem to Ty nie będziesz :slight_smile:
W tabeli amsz pobór mocy PUDŁA (w srodku procek, karta graficzna i bebechy), czyli te ~~~~300w, a Ty dodawać do tego chcesz po raz drugi kartę graficzną, którą już policzyłeś “w pudle”.

Bardzo dziękuję za pomoc temat do zamknięcia i został już zamówiona karta;))

Karta zamówiona i powinna być jutro ale jeszcze jedno pytanie mam czy po założeniu karty to trzeba robić aktualizację biosu ??