Zakup karty graficznej

Asus Radeon RX 560 4G OC Evo

Zamienił stryjek siekierkę na kijek, … rx 560 ~=1050, którą masz.

Rozumiem: pieniądze musisz oszczędzić, ale na tym oszczędzaniu wypiernicasz w błoto: kupiłeś procek (przy lepszych kartach ) do wymiany, kupiłeś kartę na wymiany i zastępujesz ją inną ~~+5% :smiley: czyli tym samym.

Poszukaj po SKLEPACH internetowych 570, niechby z 4 GB, ale 570, nie patrz na 560.A Jak nie, kupi za miesiąc, dwa trzy :slight_smile:

PS. Masz, sprawdź ten sklep, 570 zaNIECAŁE 800 zł, XFX to jakieś chiński montażysta, więc na cuda nie licz. Miałem kiedyś 6450 od nich i nie wybuchł nawet. https://e-sklep.prospect.pl/product-pol-120127-XFX-AMD-Radeon-RX-570-4GB-OC-GDDR5-3xDP-HDMI-DVI-uniw.html?gclid=Cj0KCQiAxZPgBRCmARIsAOrTHSa-g4gM5SPXxEGaJAqk9fvYXxkIP9R3SvK1gzcsjKfDcGWAfdIOaiQaAqY6EALw_wcB

EWO ma tyle samo SP co RX 460 (896) a nie jak normalny RX 560 (czyli 1024) więc niezła propozycja z wymianą 1050 jak nie wykastrowany RX 560 ledwo i nie zawsze go prześciga:)

1050 2 GB opłaca się wymienić (w cenie do 800 zł) tylko na 1050 Ti 4 Gb lub RX 570 4 Gb albo po uprzednim sprzedaniu obecnej karty na 1060 3 GB a jak dostaniesz dobrą cenę i wysupłasz jeszcze stówkę to na 6 Gb bo to nie tylko 2 razy więcej pamięci, ale także nie wykastrowany rdzeń (nie dużo, ale ~10 % więcej FPS jest no i spokojnie poradzi sobie na full HD)

a z jakiej lepiej brać?? MSI ?? sapphire co o niej sadzicie??
wydaje mi sie bardziej msi ale proszę o opinie

… bez znaczenia, patrz na cene i NUMER 570 lub ta 1060 3 gb one sa ~=.
No i UWAŻAJ na Allegro, tam możesz dostać z koparki “powystawowe” i mocno przechodzone.

Tak sprawdzałem i czytałem że RX 570 dużo pobiera Wat w obciążeniu ja często gram i komputer jest włączony na prawie 12 godzin. To czyli cały mój zestaw komputerowy będzie pobierał prądu z zasilacza z tą RX??power_load
Prawie 400 Wat w obciążeniu a zasilacz 650 Wat posiadam.

Każda mocna karta jest energochłonna.
Maks: 2200G 65 W Karta 150, reszta z 50-70, czyli w peaku, maksymalnym z maksymalnego, to ok 320.
W spoczynku mnie, ale skoro jeseś ekofriendly i nie chcesz przepłacać za prąd, to nikt Ci nie karze: do pisania postów przełączasz monitor na wyjście z płyty głównej a RX wyłączasz całkowicie, do gier kabelek-opcja wraca na swoje miejsce:P
Może da się to jakoś programowo zrobić, ale nie próbowałem. Może jakieś rozgałęźnik łączący oba gniazdka by był, coś się na 100% da zrobić;)

Nie chodzi o ekofrendly tylko czy mój zasilacz wytrzyma? To spokojnie kupować ?

czy jest w stanie utrzymac mój zasilacztyle watów bo nie chciałbym aby sie spali lub inne cuda :stuck_out_tongue:

model ten ma jedną linię 12 V o obciążalności 50A (600W) mój zasilacz.

Istnieje ryzyko pożaru, gaśnica w domu jest przydatny sprzętem i alarm przeciwpożarowy też dobrze mieć :wink: Oczywiście, zasilacz może się sfajczyć, tak jak i zegarek naręczny :wink: W Twoim jednak przypadku masz nienajgorszy zasilacz, może nie ma certyfikatu, ale to też nie krzak. Dodatkowo przy maksymalnym obciążeniu dasz mu z 50% maksymalnej mocy, w takich okolicach zasilacze działają najlepiej. Reasumując szansa na pożar z powodu zamiany GT na radeona jest mniej więcej równa tej, że nie zdołasz złożyć zamówienia (tzn. umrzesz przez sen, spali się komputer rano, nie będzie Internetu lub pojedziesz z chomikiem do weterynarza:P)

model ten ma jedną linię 12 V o obciążalności 50A (600W) mój zasilacz. Tzn przekroczy 650w no ja się nie znam:(

Do zasilacza byś musiał ze 2 kompy podpiać by spalić przez zwykłe przeciążenie.

To po co jest ta tabelką z obciążeniem ?? To spokojnie kupować?:slight_smile:

Po to, że są i słabsze zasilacze. Mój np. ma na wszystkich liniach jakieś 290W, a na 12 ze 160, gdybym podpiął Twój, to by było kiepsko :wink:

Jeżeli chcesz lepsza kartę graficzną od 1050 2 GB, to RX 570 4GB lub 1060 3/6 GB (która tańsza w sumie…) są dobrymi rozwiązaniami dla Ciebie. Różnice poczujesz na 100% w grach, ale decyzje podjąć musisz sam. Z ekonomicznej perspektywy na obu lekko przez trzy lata każdą nową grę minimum w średnich będziesz miał grywalną i prędzej odpanie lutowany czip niż coś “nie odpali”:slight_smile:. uczulam tylko: jeżeli Allegro, to zapytaj przez zakupem o gwarancje producenta, tam jest wysyp “koparek” używanych.

To czyli jak byś podpiął mój to będzie kiepsko czyli nie pasuje do RX?? Bo nie bardzo rozumiem.jaka 12??

Mój zasilacz w domu ma moc 290w , tój zestaw wyciągnie maks 320, czyli za dużo :wink: Ty masz zasilacz 650 i on lekko 320 utrzyma. Ty jesteś bezpieczny :wink:

Tak mój zasilacz zasila do 320w ale jeszcze dodatkowo dodać RX to ile ?? Plus jeszcze obciążenie to bierze zasilacza. Bo się martwię aby nie przekroczyło czy coś w tym stylu


To mój zasilacz znalazłem foto maximum wat

Pzreczytaj raz jeszcze co ja napisałem, 320 to całyz estaw

Nawet na tym swoim rysunku masz 280 i “cały zestaw”.