Zakup karty graficznej

Witam,

Chciałbym dla syna pod grę Minecraft kupić kartę graficzną bo gra trochę się tnie.

Teraz mam ja zainstalowana na laptopie Lenovo G500. wymieniłem parę podzespołów w nim ale procesora czy karty graficznej nie. Mam dysk SSD, ramu 8gb. Tutaj pod laptopa zastanawiam się czy jakaś karta zewnętrzna nie dałaby rady bo chyba co innego ciężko do laptopa zainstalować.

Mam też jeden komputer stacjonarny gdzie mógłbym ewentualnie na śledzia kupić jakąś kartę graficzną.

Zdjęcia ze specyfikacja stacjonarnego:



i tutaj laptop:


Laptop się do tej gry nie nadaje. Pozostaje zakup innego komputera, najlepiej stacjonarnego, bo z czasem pojawią się inne gry i będą miały wyższe wymagania. Można kupić coś z AMD Vega i potem z czasem rozbudować.

No raczej nie chciałbym kupować nowego komputera. A co ze specyfikacją tego stacjonarnego? 8gb ramu i SSD dysk, procesor też jakiś najgorszy nie jest także na śledziu jakąś kartę graficzną nie ma sensu dorzucić? Mam jeszcze jeden laptop kupiony niedawno co prawda pod biurowe rzeczy ale może on będzie miał sensowniejszy procesor i ewentualnie do niego jakąś kartę?

W tym stacjonarnym Dell Optiplex 3040 jaki jest zasilacz i w jakiej on jest obudowie? Pokaż fotki, jak nie wiesz.

ZOTAC GAMING GeForce RTX 3050 ECO SOLO potrzebuje jedynie 115W do pracy.

Za 1/3 ceny jest Gigabyte GT 1030 (do Minecrafta wystarczy):
https://allegro.pl/oferta/gigabyte-gv-n1030d4-2gl-geforce-gt-1030-14885914026

Zasilacz zdjęcie dell

A np jakieś używki kart? Nie ma dla mnie problemu kupić byle taniej coś uzywanego

I obudowa


Na 1030 nie będzie efektów jakie zapewnia RTX. A ta gra to już obsługuje. Na 3050 wygląda ładniej.

Obudowa chyba wymaga karty nisko profilowej. Albo musi pozostać otwarta.

Zasilacz ok (do GT 1030), Jednak, te zdjęcia nie wystarczą do tego aby ocenić czy karta się zmieści w obudowie.

Wejdzie, po zmianie śledzia na niskoprofilowy :slight_smile:

Czyli mogę używki poszukać i kupić np taka

W laptopa się nie bawić nawet jak mam jakiegoś nowszego jednego?

Aha gra jest dla 6 latka także nie poruszajmy tu jakiś artefaktów czy efektów. Byle to płynnie działało.

Muszę coś wymienić w komputerze na niski śledź?

W fabrycznym zestawie tej karty, do której linkowałem są dwa śledzie, normalny i niski (low profile). Obudowa komputera, który masz, wymaga niskiego. Musisz dopytać sprzedającego z tej oferty na OLX, czy do tej karty jest niski śledź.

ps. HIS Low Profile Kit < 接駁線及插頭 < 遊戲配件 < Products | HIS 圖像顯卡

ale w opisie tego ogloszenia jest napisane ze to low profile.

Patrzyłem na zdjęcia :wink:

napisalem do tego Pana. Na opakowaniu tez jest napisane low profile.Czyli taka karta w tym stacjonarnym komputerze powinna uciagnac MINECRAFT bez problemu?

Nikt nie wspomniał, ale Minecraft jest bardziej zależny od CPU niż GPU, więc nie zapomnij też o sensownym procesorze.
Domyślam się, że mówimy o wersji Java (a nie Bedrock). Duża kwestia to też mody i ustawienia, bo jak przesadzisz z teksturami i shaderami to zajedziesz każdy PC.
Np. użycie fabric+sodium+irys zamiast optifine może pomóc z fps.

zdjecie procesora jest na pierwszym zdjeciu i3 6100 3,7ghz tak na komputer jest JAVA i syn wlasnie chce jakies modyfikacje moc wlaczac. Na konsoli ma werjse Bedrock no ale sie powoli nudzi bo w internecie pelno roznych modyfikacji pokazuja. To nie musi chodzic na super ustawieniach byle nie cielo sie czy tam przycinalo.

Np. użycie fabric+sodium+irys zamiast optifine może pomóc z fps. - tutaj musze po polsku najpierw zrozumiec o czym ty piszesz :smiley:

Tutaj masz poglądowe porównanie między twoją zintegrowaną HD 530 a proponowanym przez januszka GT 1030:

Do procesora który masz obecnie będzie wystarczający.

Takie mody do optymalizacji Minecrafta, a ten 4 po prostu się zestarzał.