Zakup karty graficznej

Nie wygląda to na low

Tak, to nie jest low profile. Ale → może dodatkowy śledź jest w pudełku?

na razie czekam co odpisze sprzedawca, szukam innych aukcji i tak tanio jak on nigdzie nie ma. Moze na wlasna reke dokupie tego sledzia?

czy moga byc inne ktore maja podane gt 1030 ale np Asus albo KFA2 jakies inne dopiski?:

https://allegro.pl/oferta/sledz-low-profile-niski-karty-graficznej-hdmi-dvi-14692311150

Znalazłem za 35zl z wysyłką

Nie. Gra będzie pozbawiona efektów które są dostępne wyłącznie na kartach mających ray tracing. Będzie działała tylko nie będzie wyglądała jak na filmie, który zamieściłem.

Musiałby, być dokładnie do takiej karty. Różnią się rozstawem gniazd.

Można po prostu obciąć kawałek wystającej blachy i zagiąć. Przy odrobinie zdolności manualnych będzie ok. W końcu to tylko kawałek miękkiej blaszki. Bywało, że tak robiłem.

Ten typ na olx tak zrobił z tą ostatnią. Zresztą wyjątkowo nieestetycznie.

za stowke sie umowilem bo sie okazalo ze jest ten sledz. Ile z ciekawosci musialbym wydac na jakis model ktory mialby te efekty graficzne?

Majątek. Bo znalezienie przyzwoitej karty z low profile, nie za wielkiej, aby się zmieściła i niskim poborem mocy to zadanie dla cudotwórcy :wink:

grafiki typu low profile
r7 240 2gb low profile 25W
r5 240 2gb low profile 20W
RX 550 2GB,4GB 75W
gtx 750ti 2gb low profile 75W
gtx 1050ti 4gb low profile 75W
gtx 1650 4gb low profile 75W
DO TEGO ZASILACZA TRZEBA SZUKAĆ GRAFIKI BEZ DODATKOWEGO ZASILANIA

1 polubienie

W sensie ta co kupiłem jest ok?

Tak, karta którą kupiłeś nie posiada dodatkowego zasilania. Zasilana jest w pełni ze slotu PCI-E.

Panowie dziękuję wszystko działa, mody działają i jest ok!

Co ostatecznie kupiłeś?

Ten z olx GT 1030 z wysyłką za niecała 100zl i wszystko działa.

Panowie jest problem:⁠-⁠) dziś zauważyłem że komputer nie używa tej NVIDIA karty tylko zintegrowanej… szukałem po necie jak przełączyć na dedykowana GeForce ale u mnie nie ma takich opcji.

Czy podpowoecie jak można wymusić żeby czy to sam Minecraft czy nawet po prostu komputer używał GeForce…

Że co??? Do czego konkretnie masz podłączony monitor?

Monitory mam dwa i są tak jak wcześniej podłączone do wejść na płycie po staremu

Nie wiem, co powiedzieć… :stuck_out_tongue_winking_eye: Żeby korzystać z nowej karty, musisz monitory podłączyć do nowej karty… :wink: Być może trzeba będzie też przestawić w biosie, że komp ma korzystać z dodatkowej grafiki.

Myślałem że monitory mogę używać na starej a z nowej wybrać tylko np żeby konkretne aplikacje działały na niej. Ta nowa karta ma HDMI i DVI z tego co widzę. Ja mam dwa monitory jeden Display port drugi po VGA. Czyli żadnego monitora nie podłącze…

https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000190229/ustawianie-karty-graficznej-firmy-nvidia-jako-domyslnej-w-przypadku-komputerow-ze-zintegrowana-i-dedykowana-karta-graficzna

Tutaj jest fajne wybieranie karty ale u mnie ta tabelka trochę inaczej wygląda

Nie ma tu tego okienka z NVIDIA do przełączenia jak w tym poradniku

To nie laptop, więc po zainstalowaniu dedykowanej karty graficznej tylko ona powinna być widoczna w menedżerze urządzeń. Pokaż zrzut ekranu z rozwiniętej sekcji Karty Graficzne w menadżerze urządzeń. Możliwe, że w BIOS/UEFI ustawiona jest na sztywno zintegrowana karta graficzna jako domyślna. Warto sprawdzić.

Do BIOS/UEFI wchodzisz przez F2 podczas startu (przed wczytaniem Windows). Tam gdzieś, jest sekcja Display (albo Video) a w niej ustawienia: AUTO / ONBOARD / CARD (albo podobne).

Reset i biosa sprawdzę później

Tu widać dwie karty w menadżerze i z menadżera zadań że używana jest Intela zintegrowana