Zakup karty graficznej

Nie. To kwestia tego czy w BIOSie jest ustawiona, jedna, czy dwie.

Mogą działać dwie, można w większości biosów ustawić aby działała jedna.
Jak są dwie, to ten monitor, który jest podłączony do danej karty, działa właśnie na tej konkretnej.

Będą działać jednocześnie? Mam na myśli, że jeden monitor jest podłączony do pierwszej karty a drugi do drugiej?

na razie nie podlaczylem zadnego monitora bo nie mam ani przejsciowki ani kabla aby podlaczyc je pod hdmi czy DVI. Zmienilem w BIOS w zakladce VIDEO zeby to NVIDIA byla Primary Display ale jak na razie ciagle dziala w windowsie Intel…

monitor monitorem ale chyba karta graficzna nie obsluguje tylko monitora ktory jest tak na prawde tylko sprzetem do pokazania obrazu. Moze sie myle. Czy jak nie mam podlaczonego zadnego monitora to Nvidia nie ruszy w ogole?

Karta graficzna obsługuje tylko monitor podpięty do niej. To kwestia sterowników. Dlatego sterowniki dla laptopów i desktopów są różne. To co chcesz osiągnąć jest możliwe, ale nie ma oficjalnych sterowników obsługujących przypadek który masz.

Jaki ja mam przypadek… Ludzie zwykła kartę graficzną chciałem kupić żeby gra mi lepiej chodzila. To nie jest prom kosmiczny. Co mam teraz zrobić 40 postów o tym co kupić żeby znowu się dowiedzieć że wydałem kasę na marne? Kupuję kartę i chce żeby ona działała, przełączyłem w biosie ale nadal nie używa tej karty. Coś trzeba pewnie skonfigurować a nie pisać rzeczy jakbym chcial conajmniej serwer postawić.

Po prostu podłączyć do karty Nvidia monitor.

Ok muszę kabel najpierw załatwić

Kupujesz kabel albo przejściówki i lecisz. Tylko poszukaj jaka będzie tańsza, tj z HDMi na DP czy z DVI na DP i podobnie z → VGA i czy kabel czy przejściówka. Niestety z tego co widzę nie są to tanie rzeczy.

A ja właśnie myślę że bardzo tanie. 20zl i dostanę kabel HDMI VGA. Albo przejściówkę. Czy wystarczy jeden z dwóch monitorów połączyć z tą kartą? A drugi monitor zostawić na tej zintegrowanej?

Nie ma tanich adapterów HDMI-VGA. Taniej kupisz używany monitor.

ps. ja bym kupił dwa takie:
https://allegro.pl/oferta/monitor-hp-lp2275w-22-tn-displayport-usb-kable-12348979285

A co z takim kablem

https://allegro.pl/oferta/ugreen-kabel-hdmi-dvi-d-dvi-i-4k-fullhd-pc-tv-1m-13619610465

Te obrazkowe rebusy stają się irytujące. Czy możesz napisać, jaką konkretnie masz kartę graficzną (tą którą kupiłeś) oraz jakie konkretnie masz monitory?

Adapter HDMI VGA jest tani. Zwykle okolice 20-30zł.

Ja na prawdę was nie rozumiem. Każecie kupować nowe monitory a później nawet nie wiecie jaka kartę kupiłem? Wszystko jest wyżej. To wy mi poleciliscie kupić NVIDIA GT 1030. Napisałem wyraźnie wyżej że ja kupiłem.

Wkleiłem nawet zdjęcie z menadżera urządzeń i zadań w których jest to napisane jaki to model.

NVIDIA GT 1030 to ogólne określenie typu karty. Różni producenci w różnych modelach, w ramach tego samego typu (GT 1030) stosują różne rozwiązania. Dlatego potrzebna jest pełna specyfikacja:

  • nazwa producenta,
  • model,
  • ewentualnie jeszcze wersja.

To samo dotyczy monitorów.

ps. Ja niczego nie KAŻĘ kupować. Piszę, co ja bym kupił.

Pasywny (który będzie działał tylko jeśli karta podaje sygnał analogowy) czy aktywny?

HDMI nie podaje sygnału analogowego.
Adaptery za 30zł działają z dowolną kartą.
Testowałem kilku firm i działały podobnie.

Problemy czasami występują.

W drugą stronę jest gorzej, adaptery są jednokierunkowe.

Ok, pomyliłem z DVI :slight_smile:

DVI w nowszych kartach też nie. W starszych były mieszane. Po tych 4 stykach wokół tego szerokiego bolca można poznać. Jak ich brak, to analoga brak.

Są też przelotki z DP na VGA. Też bez problemu w zasadzie.