Zakup karty graficznej

W domu znalazłem właśnie przejściówkę HDMI/DVI ale nie pasuje bo właśnie kartą GeForce nie ma tych 4 pinów wokół szerokiego a przejściówka właśnie ma te piny.

https://allegro.pl/oferta/konwerter-hdmi-do-vga-d-sub-15-pin-kabel-adapter-monitor-full-hd-1080p-11875083076

Czy to byłoby ok do jednego z monitorów? Jeden mam właśnie połączony po VGA. Dlatego taka przejściówka chyba byłaby ok żeby do GeForce pod HDMI podłączyć?

Z wyglądu to. Ale firma jakiś krzak. Z tanich, które wiem że działają to np. Savio, Landberg.

Faktycznie cena niezła. Chybił trafił, albo będzie Ci działać albo spotkasz się z problemami opisanymi jak wybierzesz 3 gwiazdki i niżej

Mi niestety dwie tak wyglądające przejściówki padły a płaciłem ponad 30 zł kiedyś.

na razie podlaczylem 1 kable DVI DVI do karty i w menadzerze zadan widze juz zuzycie. Zostaje mi jeszcze zakupic zwykly kabel HDMI → DVI i polacze oba monitory do karty graficznej.

To po co był ten cały lament o VGA?

jaki lament? to tu dostawalem propozycje „nie tanich” rozwiazan a zwykly kabel laczacy monitor z komputerem zdaje egzamin. Drugi monitor jest ciut inny i teraz kupie zwykly kabel HDMI-DVI i oba monitory podlacze do karty Geforce.

Fakt nie kazesz nic kupowac tlyko proponujesz przejsciowki po 155 zl albo monitory uzywane.

i twoj post:

Będą działać jednocześnie? Mam na myśli, że jeden monitor jest podłączony do pierwszej karty a drugi do drugiej?

tak dwa monitory na dwoch kartach osobnych dzialaja jednoczesnie.

pytanie z innej beczki - uwazacie ze moglbym uzywac 3 monitorow jednoczesnie? np dwa pod Geforce i jednego na tej zintegorwanej?

Bo z Twoich poprzednich lamentów nie wynikało, że w obu monitorach masz gniazda DVI.

To jest dla mnie ciekawa informacja bo nie wiedziałem, że te komputerki to potrafią.

Tak. Prawdopodobnie można użyć bez problemów w tej konfiguracji 4 monitorów, każda z kart obsłuży przynajmniej 2.

Tak. Karta zintegrowana może działać w trybie pierwszeństwa, auto, a także być wyłączona.

tutaj zuzycie na obydwu.

Zakupilem przejsciowke z wysylka za 9,94 pln zobacze czy zabangla oba pod geforce podlaczyc i zostaje jeszcze cos co by mi sie do pracy przydalo czyli trzeci monitor, przytargam z biura trzeci i podlacze go moze akurat sie uda na 3 baty jechac? czy jest to z gory skazane na niepowodzenie?

o teraz widze odpowiedz. Super czyli robie testy bo 3 monitory to mega wygoda

Takie przelotki działają na 100% na większości konfiguracji, bo sprawdziłem osobiście.
IMG20240119095402

3 monitory działają. Nie mogę sobie jeszcze tylko poradzić jak włączam grę Minecraft żeby działała z NVIDIA karty.

Ustaw ekran główny na ten, który jest podłączony do karty Nvidia.

Pełen sukces.