Zakup laptopa gaming

Skoro miałaś GTX 1050 to przy GTX 1050 Ti nie zobaczysz większej różnicy

https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Notebook.178712.0.html

https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Ti-Notebook.178713.0.html

Na dole masz wyniki w grach.

Cytowałem Ciebie, ale odpowiedź była do @Gajwer. Choć fakt, na początku nie zajarzyłem, a raczej nie zauważyłem, że piszę do kobiety. Wybacz.

Poleciłbym Ci Asusa GL753Ve, którego posiadam, ale jest na i7 poprzedniej generacji, choć wygląda naprawdę dobrze, a jego gabaryty wcale nie oznaczają wysokich temperatur - 85 na CPU max, co jest w miarę normalne, tylko ten wentylator… czasem w nocy przeszkadza.

To cały czas była odpowiedź do @Gajwer

Nie powiedziałbym że nie odczuje, spokojnie daje radę 60FPS na niższych ustawieniach.

Gdy dopiero mierzysz się z zakupem to robi to różnicę, szczególnie jak nie planujesz szybko wymiany, jednak przeskok z 1050 na 1050Ti nie będzie czymś bardzo zauważalnym. Szczególnie gdy GTX 1050 w wersji mobilnej również występuje w wersji z 4GB VRAM. Przesiadkę w tym wypadku planowałbym na GTX 1060.

Rozumiem.

Tez tak myślę, ten GTX 1050ti to tak naprawdę odgrzewany kotlet, więcej Mhz dali ehh, przypominało mi się, jak miałam ustawione wszystko na Ultra w Project Cars, ścigałam się autami a obok mojego auta było dużo przeciwników to wtedy klatkowała się, jak liczba przeciwników spadła np. do 5 to wszystko płynnie działało.

Nie ma sprawy, jakbym wdziała tam @ to bym się nie czepiała, wybaczam.

Przyjże się temu laptopowi, no kurcze 7 generacja, a ja chciałabym 8, bo myślę ze one są lepsze itp., od 7 generacji.
Ten wentylator to mi nie będzie przeszkadzał, bo ja w nocy nie siedzę przy laptopie, mam małe dziecko wiec odpada.

1 polubienie

Tak do porównania.
Sam jeszcze jakiś czas temu zastanawiałem się nad laptopem i5-7300HQ, potem i7-7700HQ, aż tu niespodzianka z parametrami i7-8750H, i znowu dylemat :thinking:

Intel Core i7-7700HQ vs i7-8750H

to nie tylko zegar:

obraz

obraz

Ilość ROP, TMU czy Shaderów też jest inna.

Jednakże skoro się przesiadasz to celuj w GTX 1060. Co do procesora to różnica polega tak jak pisałem na liczbie rdzeni i wątków - czy się przyda zależy od Ciebie, ale skoro dają to nie warto brać? Miałem brać lapka z i5, ale dopłaciłem prę groszy i wziąłem i7. Jakoś nie żałuję. Narzeczonej przydaje się przy montażu. Jeżeli ci się nie pali to poczekaj co mają do zaoferowania pozostali producenci. To samo było przy ostatniej generacji. Najpierw ceny i wybór dość mierny, ale potem całkiem ciekawie się zrobiło.

A, dobrze, że przypomniałeś. Ósma generacja to pamięci 2666 - poprzednia 2400.

No i 6 pestek i 12 nici. (tak by to było w Google Translator, taki żarcik :scream::pray::laughing::laughing: )

Dokładnie tak jest, nie chciało mi się już o reszcie pisać, ale ja paramenty porównywałam obu grafik.

Teoretycznie to tak, im więcej dla mnie tym lepiej, bo będę miała do go gier, oraz też do pracy montaż filmów itp., ogólnie VX 15 i5-7300HQ dawał radę z tym co robiłam na nim.

Lenovo Legion Y520 -dobry, solidny laptop, albo Y720 - generalnie całość trochę lepsza, GeForce GTX 1060, dobre głośniki, ładnie na baterii trzyma, no ale zależy od Twojego budżetu.

Za Lenovo podziękuję.

Zacząłeś dobrze. Zostałbym przy tym:


W ogóle te Acery mają niezłe chłodzenia. Co nie zmienia faktu, że i tak przy bardziej wymagających grach będą się grzały

Jestem dziewczyną :slight_smile:
Ten Acer mi odpowiada i na niego jestem zdecydowana, mówisz ze chłodzie ma niezłe?
Tylko szkoda ze wyloty wentylatora są nie z obu stron, tylko z jednej.

Świete słowa, 15.6, to dość mało, da się, ale patrząć na podzespoły, to szkoda trochę…

Witam ponownie,
Zdecydowałam się na zakup zupełnie innego laptopa, tego kupiłam:


Dziękuję wszystkim na pomoc.

Z 15,6 calowych w tej cenie byłby GTX1060
MSI GL62MVR i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1060 IPS


Jest to dość wydajniejsza grafika.

Szkoda, że jednak nie zdecydowałaś się na GTX 1060. Różnicy względem poprzedniej 1050 nie będziesz specjalnie czuła - osobiście czuję niedosyt mając 1050 Ti, ale za 1060 za dużo sobie wołali jak dla mnie.

Ale nie chciałam procesora z serii 7.

Ale GTX 1060 jest tylko z procesorem z serii 7, a ja chciałam 8.
Ale mam problem z tym laptopem, zerknijcie na posta, może pomożecie?

Problem z tym że ten procesor wcale do gier Ci nie potrzebny 7 generacji i7HQ to i tak za dużo do GTX1050ti.

Były, ale cena tez jest adekwatna:

Przypomniałeś mi o nich były, sama je oglądałam, ale wiesz cena.