Zakup nowego laptopa z Win 8.1 i problem z połączeniem z routerem

Cześć,

 

w sylwestra kupiłem nowy komputer.

 

Takie oto cudo: DELL Inspiron 7347-3834 i5-4210U/13,3FHD/8GB/SSHD500GB/INT/NoODD/Win8.1

 

Jedna nie zdążyłem się w pełni nim nacieszyć gdyż pojawił się problem z moim routerem :frowning:

 

Sprawa wygląda następująco:

 

  1. Internet w mieszkaniu działał poprawnie do momentu podłączenia ( a właściwie jego próby ) nowego laptopa do sieci.

 

( dla osób, które będę pisały, że to może karta sieciowa laptopa lub inne od razu dodam, że w mieszkaniu mojej dziewczyny działa sprawnie i bez problemów)

 

  1. Po tej próbie sieć wifi w mieszkaniu była niedostępna ( brak dostępu do internetu)

 

  1. Chce podłączyć go przez Ethernet/kabel ale nie mam odpowiedniej przejściówki ( już zamówiona przez mobilne allegro)

 

 

Piszę cały czas o routerze:

TP Link -TL-WR740N - który  niestety nie ma wejścia na usb - myślałem, ze może dzięki temu będę mógł zaktualizować soft w tym routerze.

 

 

Macie jakieś pomysły jak sobie poradzić z tym problemem?

 

Wszelkie pomysły mile widziane.

 

 

Dziękuje z góry

 

Suavek

 

 

 

Jeśli laptop jest jedynym urządzeniem, które podłącza się do routera, to w ustawieniach router zmień tryb mieszany na działanie tylko w standardzie n i zobacz czy problem nadal się pojawia.

Jaką przejściówkę masz na myśli?

Laptop też nie ma wejścia na kabel internetowy aby go bezpośrednio do Reutera podłączyć.

 

Konieczn jest przejściówka adapter usb Ethernet.

 

 

Jak mogę zmienić z typu mieszanego na tylko w standardzie?

No to dziwne, że nie ma karty sieciowej. Jednak laptop nie zawsze ma dostęp do WiFi. Mój Dell całe szczęście jeszcze ma kartę sieciową.

 

Musisz zalogować się do routera, ale to w takim razie musisz zrobić na innym urządzeniu, które bez problemu podłącza się do sieci.

 

Nie bardzo rozumiem, czemu zakładasz, że nie ma karty sieciowej?  wifi działało jak sprawdzałem u swojej dziewczyny.

Roobal’owi chodziło o to że nie ma karty sieciowej, czyli gniazda RJ45 w laptopie, czyli nie ma możliwości podłączenia fizycznego do sieci.

Spróbuj zrobić tak, że wyłącz na chwile router i odłącz wszystkie urządzenia podpięte po wifi od niego. Wtedy włącz router i połącz z routerem tylko swój komputer. Daj znać czy wtedy mogłeś się połączyć z siecią.

Longhorn2009 - ze względu na to , ze zmieniłem ustawienia routera ( w tp linku jako admin/admin ) nie jestem w stanie połaczyc się z routerem przez wifi.

 

internet działa po kablu w mojego współlokatora- do którego jest przypisany nr karty sieciowej z routera.

 

na innych komputerach siec nie działa ( nawet po kablu - probowalem podlaczyc mój stary laptop, który ma wejście na Ethernet)

 

 

wygląda na to ze tylko jeden adres sieciowy może być przypisany do routera/sieci lokalnej

 

 

musze jakos zmienić ustawienia routera aby "widział mój komputer - i bym mogl się polaczyc z wifi.

Wyłącz filtrowanie mac. I dam ci dobrą radę, nie zmieniaj ustawień dla których nie znasz konsekwencji zastosowania.

Hej,

 

dzięki, rada jest jak najbardziej na miejscu. Człowiek robi nieraz coś bez zastanowienia.

 

Jak wyłączyć filtrowanie mac? 

http://www.tp-link.com.pl/article/?id=154 ten artykuł powinien być pomocny. Zamiast włączać robisz na odwrót (ustawiasz na disabled).

http://imageshack.com/a/img540/6420/6fEXwN.jpg

I udało się wyłączyć to filtrowanie mac?

nie udalo sie :frowning: przy ustawianiu połaczenia na innym komouterze - tak aby router zlapał tam połączenia wifi występują następujące problemy - widoczne na screenach podanych powyżej.

 

 

Chodzi o WAN - gdzie pojawiają się zera - normalnie tam są wartości. 

W security > firewall opcja Enable MAC Filtering odznaczona na routerze?

http://imageshack.com/a/img905/1001/b32E4r.jpg

Zakładkę security - firewall masz? Ze zdjęć tego nie widać, nie ująłeś menu po lewej. Na przyszłość rób screeny ekranu klawiszem printscreen, wtedy będzie na pewno widać cały ekran.

nie mam takiej mozliwosci.

 

komputer na ktorym konfiguruje routera nie ma dostepu do internetu 

y

robie zdjęcia tabletem bo na nim mam intenret aero 2. przepraszam ale radze sobie jak tylko moge. 

 

Zdjecie numer 2 pokazuje firewall security : tam jest 

 

a) włącz  b)  wyłącz 

A w części wiązanie ip/mac? Jakie.są tam ustawienia.

Ten ipconfig który pokazałeś to z komputera, gdzie działa internet czy nie?

A w części wiązanie ip/mac? Jakie.są tam ustawienia.

Ten ipconfig który pokazałeś to z komputera, gdzie działa internet czy nie?

Odpowiaidając na drugie pytanie: to z komputera podłączonego do routera po kablu ehternet.

 

Na tym komputerze nie działa jednak wifi 

Internet jest tam tylko pokablu - to jest komputer mojej dziewczyny.

 

na nim chce skonfigurować routera tak aby działał wifi w całym mieszkaniu .Tzn poprzed ten komputer ( Natalia) chce usunać filtrowaniu po MAC  tak aby każdy komputer w mieszkaniu miał internet wifi.

 

I tu potrzebna jest odrobina pomocy :(