Zakup nowego telefonu z klawiaturą (nie smartfona)

Jaki polecacie telefon (nowy, nie używany) z klawiaturą, ale o nowoczesnym i w miarę kobiecym (w sensie, żeby nie był jakiś pancerny) wyglądzie?
Zależy mi na ekranie min. 2,4" o dobrej rozdzielczości (przynajmniej jak na ten typ telefonów czyli min.167ppi), prostym kształcie, wygodnych przyciskach (ale nie takich wielkich jak dla seniorów), mocnej baterii, silnym zasięgu i dobrej głośności. Dobrze, gdyby była też opcja blokowania niechcianych numerów i ustawienia różnych dzwonków dla różnych kontaktów/grup kontaktów oraz kilku alarmów.
Natomiast nie potrzebuję aparatu, internetu, bluetootha ani radia. Nie będę też słuchać na nim żadnej muzyki, ale fajnie by było móc czytać książki w formacie JAR, jak np. na Nokii 6300.
Budżet: do 350zł
Wstępnie wytypowałam: https://www.morele.net/porownaj/774131,5816857,975872,998795,976309/64/0/
Może ktoś podpowie, który najlepiej wybrać? A może jest coś lepszego o zbliżonym wyglądzie (preferuję niewielkie rozmiary oraz białe lub jasne, pastelowe kolory, a jeśli już czarny, to błyszczący i o ostrych narożnikach)?

Przydałaby mi się także porada, co telefon powinien obsługiwać, aby w najbliższej przyszłości miał dobry zasięg. I na co mam zwracać szczególną uwagę w tych parametrach technicznych, bo niezbyt się na nich znam? Teraz patrzę tylko na wymiary i ppi ekranu oraz na baterię. Inne dane nic mi nie mówią :frowning:

Cztery pierwsze to bardzo słabe telefony. Nokia 216 trochę lepszy, ale też słaby. Ekran do czytania książek się nie nadaje (jest gorszy niż w nokii 6300). Dwójka na początku w nazwie nokii świadczy, że to model budżetowy.
W ogóle co to za pomysł czytać na takim telefonie książki? :confused:

coś mało on kobiecy…

Na nic, lepiej czytać opinie. Nikt w parametrach nie poda, że głośnik jest cichy albo że ekran jest badziewny. Jakieś myphony czy maxcomy sobie odpuść, bo mało który po roku jeszcze działa.

Chodziło mi o to, żeby nie wyglądał np. tak: https://cdn.x-kom.pl/i/setup/images/prod/big/product-new-big,,2019/6/pr_2019_6_22_12_37_56_626_00.jpg. I napisałam przecież, że wolę biały lub jasny pastelowy, a czarny to tylko wyjątkowo i wtedy musiałby wyglądać naprawdę nowocześnie i elegancko. Poza tym nie pisałam, że ma być superkobiecy, tylko w miarę kobiecy. Na pewno nie chcę różowiastego ani w jednorożce :stuck_out_tongue:
Co w takim razie proponujesz? Który model byś polecił, skoro te są słabe? I mógłbyś napisać, dlaczego są słabe?
Co do Nokii 216, to w czym ekran jest gorszy od 6300? Przekątna i ppi są identyczne…
A co doparametrów, to np. ktoś na innym forum napisał:
“…wiele starszych telefonów w sieciach 2G nie potrafi obsłużyć szyfrowania A5/3, które od jakiegoś czasu jest używane. Wcześniej używane było tylko w 3G, więc telefony mają problem jak jest coś innego niż A5/1 lub A5/2.”
Nie mam zielonego pojęcia, jak sprawdzić, czy dany telefon obsługuje to jakieś szyfrowanie A5/3 :frowning:

Dodam jeszcze, że przejrzałam już mnóstwo tych telefonów i bardzo trudno znaleźć coś estetycznego. 40% to jakieś telefony wojskowo/survivalowe, ok. 30% to telefony dla seniorów, a z tego co zostaje, większość jest po prostu brzydkich, o przestarzałym designie, a mi jednak w dużym stopniu zależy na estetyce. Nie będę z tym telefonem jeździć w góry ani nad rzekę, nie będę nim rzucać ani używać w warsztacie samochodowym czy zapylonej fabryce. Chcę tylko dobrego zasięgu, dobrej jakości rozmów, głośnego alarmu i czytelnego wyświetlacza bez pixeli wielkości wołu

Kąty widzenia. Musisz patrzeć na wprost, bo jak patrzysz z boku to ekran jest niebieski albo fioletowy.

Nic, ponieważ nie miałem nowych telefonów w ręku, a jakość w rzeczywistości jest inna niż to co widać na zdjęciu.

Nie wiem, żaden z moich starszych telefonów 2G nie ma żadnego problemu. Nokia 6300 też mi działa.

Dobra jakość rozmów - w wielu tanich telefonach jej nie znajdziesz.

BlackBerry Q10

@anon51265003 - Blackberry jest za duży i ma klawiaturę querty, która może nie być dla mnie wygodna. Poza tym nie potrzebuję internetu, sms-y piszę rzadko, a klawiatura to głównie żeby się wygodnie w jakąś gierkę grało i ogólnie ekrany dotykowe doprowadzają mnie do szału. Poza tym wstyd by mi było taką landarę gdzieś na mieście wyciągać. Nawet se nie wyobrażam trzymać takiego dziwoląga przy uchu. Szukam telefonu, który mieści się w kobiecej dłoni i nie przyciąga uwagi

To ile mają kosztować te telefony? Droższe są już tylko smartfony, a smartfona nie chcę z wielu powodów. Do 350 zł przeglądałam w wielu sklepach i nic nie znalazłam

za duży?

ale jeśli wstyd to OK

Może nie tyle duży co szeroki a ja mam bardzo małe dłonie, rękawiczki XS są na mnie za duże. No i jak pisałam, internet w telefonie mi nie potrzebny i klawiatura querty też

internet nie jest obowiązkowy
a qwerty jest wygodna

Nie wiem ile mają kosztować. Nokia 515 w bdb stanie kosztowała 90 zł, ale ty chcesz nowy. Poza tym wymagania jak blokowanie numerów, czytanie książek wykluczają większość telefonów. Jeszcze o gierkach mówisz. Jakich?

Co się stało z z?

się ukruszyło się po upadku

@sensu W moim starym, b.ubogim Samsungu z małym wyświetlaczem: http://unlockimei.pl/foto/28_16_22_55_Samsung_E1200_Pusha.jpg - o tym konkretnie, jest zarówno blokowanie niechcianych numerów, jak i gierka oraz możliwość ustawienia wielu alarmów. Skąd więc miałam wiedzieć, że nowsze tego nie mają?

Dla Ciebie wygodna, dla mnie może niekoniecznie. Skąd mam wiedzieć, jak nie używałam? Poza tym na co mi querty, jeśli nie będę korzystać z internetu, a sms-ów nie piszę zbyt wiele? Telefon potrzebuję głównie do rozmów głosowych

używam do rozmów i do smsów (sporo), dlatego uważam qwerty za wygodną
z internetu nie korzystam, bo mnie drażni mały ekran

Musiałabym mieć możliwość wypróbowania tego typu klawiatury. Nie kupię w ciemno, bo co zrobię, jeśli jednak okaże się dla mnie niewygodna i będzie mi tylko na nerwy działać? I na tym telefonie pewnie też sobie nie poczytam m-booków? Do tego ta szerokość, obawiam się, że nie będzie mi go wygodnie trzymać moimi małymi dłońmi

gry, m-booki (■■■?), dobra jakość rozmów, mały, tani

święty graal

Tani jak na smartfona, ale ja smartfona nie szukam. I jeśli tylko tyle oferuje, to wcale nie jest taki tani. Do tego żadnej gwarancji ani możliwości przetestowania. Jak się będę nudzić na przystanku czy w jakiejś kolejce, to jednak chciałabym sobie popykać w jakąś gierkę czy poczytać m-booka. A jak nie ma takiej opcji, to mogę równie dobrze kupić telefon o połowę tańszy :stuck_out_tongue: Do tego ma ten wkurzający ekran dotykowy, który na pewno będzie mi przeszkadzał.
To że coś idealnie wpisuje się w Twoje potrzeby nie oznacza, że wpisuje się w moje

Nokia 8110?