Zakup nowego telefonu z klawiaturą (nie smartfona)

@kopratko z klapką odpadają :frowning: Sorki, zapomniałam o tym napisać w pierwszym poście. Chciałam coś o prostym, nowoczesnym wyglądzie, co nie rzuca się zbytnio w oczy i jest niewielkich rozmiarów.

Dowiedziałam się, że na tej Nokii 216 mogę czytać m-booki, więc chyba jednak wezmę 216…

Esz, nigdzie nie podają informacji o liczbie kolorów w tej Nokii 216, w końcu znalazłam na jednej aukcji Allegro, że 64 tys., ale nie mam pewności, czy ta wartość jest prawdziwa. W każdym razie wynikałoby z tego, że ta Nokia ma bardzo ubogą ilość kolorów i pewnie dlatego się tym nie chwalą :frowning:
A tak ogólnie mógłby mi ktoś napisać jak się ma 16m kolorów do 256k? Rozumiem, że k oznacza tysiące, a m? Miliony? Wg układu jednostek SI “m” to 0,001, a milion jest oznaczony dużym M, to nie wiem skąd małe… I nie wiem dlaczego przy niektórych jest podane 256 kolorów a przy innych 256k… Wg Wikipedii jest głębia 256 kolorów, a nie 256 tys., więc już całkiem zgłupiałam :frowning:

Jakie to ma znaczenie skoro ten ekran i tak ma niską jakość wyświetlania?

1 polubienie

Euro sprzedawało taki z 256 tys. https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/nokia-216-dual-sim-czarny.bhtml

1 polubienie

Nokia 230


Zdecydowanie lepiej wygląda niż 216 no i ma odrobinę większą baterię oraz wyświetlacz.

@krystian3w - hmm, ciekawe. Może po prostu błędnie podali?

@kopratko tylko ta znów ma mniejsze PPI i brzydki tył. I nie widzę tam info o liczbie kolorów :frowning:
@Edycja:
Znalazłam na innej str. i też tylko 64 tys. :frowning:

@sensu - ma znaczenie i jest różnica

Nie ma takiego. Dziękuję za uwagę.

1 polubienie

W sumie sama Nokia nie podaje u siebie na stronie a nikt za pdf lub kupować dla instrukcji obsługi raczej nie będzie tego weryfikował - formularz wymagał jakiś cyfr to część wpisała 64 / 256.

1 polubienie

@krystian3w Pewnie tak, ale skoro Nokia nie podaje, tzn. że nie ma się czym chwalić i trzeba założyć tę pesymistyczną wersję

Jak już tak się upierasz przy klasycznych telefonach, na twoim miejscu poszukałbym używanego w dobrym stanie Samsunga S5610 lub Nokii 515. Pchać się w telefon 2G w tych czasach to nieporozumienie. Oba telefony obsługują hdvoice i jakość rozmów jest nieporównywalna względem 2G.

2 polubienia

@kopratko czyli nie ma nowych telefonów z obsługą 3G? Nie chciałabym używanego :frowning:

Są.

Nokia 8110 xd
Z pewnością nie 216 czy 230…
Poszukaj na allegro - możesz trafić na model nie używany ale dawno po gwarancji.
Ewentualnie 3310 3G, tylko wątpię by miała hdvoice.
Jeszcze możesz poeksperymentować z Maxcomem.
https://www.maxcom.pl/pl/classic-telefony-klasyczne-z-tradycyjna-klawiatura/412-maxcom-classic-mk241-4g-5908235974804.html

1 polubienie

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/maxcom/mm136/ - a ten ma to całe 3G czy nie ma? Bo nie wiem jak to się sprawdza.
Bardzo mi się podoba z wyglądu, ma odpowiedniej wieklkości ekran, ppi i liczbę kolorów, ale niestety słabą baterię i niewygodne klawisze. Jednak skoro nie ma ideału, to przynajmniej nie przepłacę

Nie ma.
5 dni czuwania w specyfikacji oznacza pewnie nie więcej niż 2 w normalnym użytkowaniu.

1 polubienie

Dlatego napisałam, że słaba bateria :frowning: No ale jak nie ma 3G, to i tak go nie wezmę

W takiej zabawce 2G czy 3G nie ma większego znaczenia :smiley:

Czemu nie ma sensu? Maxcom na nawet 4G które wedle specyfikacji producenta wspiera VoWi-Fi oraz Vo-LTE.
Bateria natomiast ma 2000mAh.


Specyfikacja bardzo podobna do Nokii 8110 :slight_smile: