Zamykające się gry od zasilacza

Witam
Zakupiłem nowa kartę graficzna rtx 2070 super gaming x trio crashowalo mi gry postanowiłem sprawdzić kartę graficzna i procesor na 100% po 5 minutach strzelił zasilacz okazało się ze sprzedali mi 600 a nie 650w kupiłem nowy zasilacz be quiet 650w i dalej ten sam problem

… było kupować budżetowy szmelc do takiej karty zamiast zasilacza?
Zasilacz o faktycznej mocy 600 by nie strzelił raczej, bo cały komp do 400w max bierze.

W obecnej sytuacji musisz mieć każdy jeden element komputera do wymiany, istnieje ryzyko, że zasilacz pociągnął karte/ płytę etc. Czyli diagnozy w domu i na szybko nie zrobisz.

Co do craskowania gier, obstawiam narzędzia do OC / przegrzana obudowe, tak na poczatku, obecnie …

I co teraz

… zasilacz lubi zabierać coś ze sobą, zwykle to płyta, karta i reszta w taakiej kolejności.

Do testów na 2070 usuńw szystkie programy “poprawiajaće”, gołe sterowniki W10.

A gdybym zrestartował bios do ustawień fabrycznych i włączył xmp pamięci bez ręcznego ustawiania taktowania ?

… to sie robi na samym poczatku, mozliwe zabawa “w OC” moze takie rzeczy powodować.

Da się tutaj coś ustawić

BIOS zresetuj do ustawień fabrycznych i niczego nie ustawiaj. Na początek sprawdź jak zachowują się procesor i grafika pod obciążeniem: OCCT, Furmark - najlepiej uruchomione razem na pół godziny.

Ok dam znać

Tak średnio lubi.

Można bardziej precyzyjnie?
Jaka płyta, karta, procesor, zasilacz itd.

Powiedziałbym, że jednak lubi, bo z treści wynika, że 600W tam było na papierze, jakaś Akyga bym stawiał lub inny noname. 2070 procek i reszta na 90% nie przebiłyby 400W, a takie obciążenie mogłoby zabić tylko zasilacz 600w (12v 350W), tamte zabezpieczenia zaś… takie same jak “mocarna moc” :wink:

Trochę sprzętu przeszło przez moje ręce, niestety historię zasłyszane w internecie o zasilaczach masowo mordujących komputery jakoś nie znalazły potwierdzenia.

Albo jest to jakaś anomalia statystyczna i takich przypadków w okolicy jest wyjątkowo mało, albo takie zdarzenia nie występują na tyle często na ile są przywoływane w różnego rodzaju dyskusjach. A może po prostu większość ludzi jednak próbuje racjonalnie konfigurować swój sprzęt i nie łączy karty np. RTX2070 z codegenem 500W?

No mi raz zasilacz załatwił płytę, ale to jeszcze w epoce Pentium4, Właśnie taki kupiony z obudową.

Już mam musiałem ustawić 2400Mhz bo na większych są crashe

Czekaj, czekaj… to nie Ryzen i 4 kości ram. :)?

Nie hyperx 16 GB

No własnie też nie spotkałem sprzętu zabitego przez zasilacz, jakiś czas temu kumpel mi podrzucił antyka na 775 celem przedłużenia mu życia i z wielkim zdziwieniem znalazłem w środku “Feela” czy innego “logica”, przepracował bezawaryjnie tyle lat…
Zalegał mi w szafie nowy Tracer Highlander 400W po kliencie to mu go tam wsadziłem, na tamtym bałem się go uruchamiać.
Tak Wiem, Tracer to też badziewie ale lepsze nowe niż ponad dziesięcioletnie.

… a ja taki miałem, mój Pentium D po koniec zycia nie potrzebował juz przycisku start. Po padniętym zasilaczu, po przełączeniu listwy wstawał sam. Przycisk reset też przestał działać. :slight_smile: W sumie ejdnak nie była to “poważna” awaria i jeszcze rok , czy dwa działał.

W moim przypadku to też raczej była rzadkość.

Znam np. właściciela PC w którym 3 razy był wymieniany zasilacz (w tym 2 razy po burzy). Za każdym razem wybierał najtańsze dostępne rozwiązanie (tzn. modecom feel). Płyta do tej pory “działa” choć burza zabrała też zintegrowaną sieciówkę.

A ze sprzętu który faktycznie oberwał po awarii zasilacza kojarzę np. della poweredge 110, z takim śmiesznym przełącznikiem 110V-230V. Przełącznik był w złej pozycji i zasilacz dosłownie wybuchł :wink:

Komputer co prawda się odpalał (po wymianie zasilacza), ale wywalał błąd na starcie (BMC error czy coś takiego).

Nie żebym polecał pakowanie do mocnego sprzętu gównianego zasilacza, bo to jest absurd i proszenie się o kłopoty. Ale nie traktował bym również awarii zasilacza jako potencjalnej awarii wszystkiego włącznie z napędem i diodką przycisku “power” :wink:

U mnie działa bez problemu 2800MHz (nawet da radę szybciej ale trzeba ręcznie klepać parametry a mi się nie chcę, oczekuję od sprzętu głównie niezawodności).

4x16GB na zwykłej płycie B450M, więc to nie żaden gamingowy potfur.

2666MHz często jest gwarantowane na listach QVL pamięci przez wielu producentów płyt.