Zarządzanie monitorem z poziomu programu z profilami

Poszukuje programu, którym będę mógł zarządzać ustawieniami monitora, tj. jasność, kontrast itp. Najlepiej, jakby było można robić swoje profile, np. gry, pulpit. Do tej pory nie szukałem takiego programu, nie mam obeznania.

Asus ma na przykład takie narzędzie. Nazywa się to Game Visual. Niestety potrzebne są również odpowiednie sterowniki od producenta kart. I nie wiem czy działa to na innych komputerach od innych producentów:

https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1036518/

Ja tego używam na swoim laptopie. Jednak ja mam laptopa od Asusa.

No ja mam pieca, Asus to to nie jest. Monitor od Samsunga.

Tutaj monitor nie ma znaczenia, bo operuje się tu ustawieniami przez kartę graficzną a nie ustawieniami monitora. Odpowiedni profil do monitora wysyła karta graficzna. A ten się dostraja do tego co otrzymał z karty.

Czaję. Kartę mam od AMD. Link co podałeś… program można jakoś pobrać? Nie widzętakiej opcji a bym chciał sprawdzić, czy odpali i czy zadziała.

Z tego co wiem jest dostępny w Microsoft Store.

Znalazłem w Microsoft Store.
Po pierwszym odpaleniu info:
1
Po chwili kolejne info:
2
I na tym koniec, program nie odpala. Zatem można uznać, że nie na każdym kompie odpali ROG.

Zapewne chodzi tutaj o odpowiednie sterowniki od karty graficznej. Bo to ona jednak tutaj tymi profilami steruje.

Zapewne. Program pewnie nie wspiera mojego układu graficznego.

Sprawdź może:

  • (niby ich „darmowy” hosting zaginął w 2020)

  • (może być za stary i robił go ktoś z dawnych „blogów” benchmark.pl niby użytkownik „Stars”)

  • (nieco starszy od Gamma Panel, więc może niekompatybilny)

  • https://getgammy.com/index.html

    (niby rozwijany i nawet wspiera GNU/Linux, ale może działa jak F.Lux czyli będzie „męczyć” GPU)

Dzięki, będę sprawdzać jutro. Znalazłem wcześniej DisplayFusion Pro, nie instalowałem go jeszcze, ale niestety płatny.

Program miałem przez jakiś czas na Windowsie 7. No był w porządku, sprawdzał się.

Gamma Panel wydaje się być spoko. Ale jeszcze zapytam. Jakiś program istnieje, który obsługuje suwaki z monitora? W sensie, że jeśli dajmy na to kontrast zmienię w programie, wówczas na monitorze suwak też zmieni się.

Sprawdź czy masz DDC/CI
https://gordon-ramzi.ru/pl/stati/32BasrL.html
Tłumaczenie automatem, ale idzie zrozumieć.
U mnie przez Display port sprawdza się świetnie w Dell-u

Miałbym laptopa jakiegoś markowego, spoko, coś by się szybko znalazło z programów.
Ale, składak… Zmora czasami.
DDC/CI nie mam. Monitor Samsung 24 Curved.

Laptopów nie uważam za komputery, tylko jako protezy.
Jak masz tani monitor to niestety guziczkami na obudowie, ale zobacz czy nie ma przypadkiem profili do zapisania.
Bo rozumiem, że chodzi o szybkie przełączenie film /gra /przeglądarka?

Tak. Czasami by się przydało coś takiego.
Profili nie mam. Monitor tego nie umożliwia.


Jest opcja „tryb gry” w monitorze, ale, męczy za każdym razem przełączać się z poziomu monitora. Tutaj by program przydał się.

To chyba ten gamma panel co @krystian3w polecał.
Będzie najwygodniej.
A co do monitorów dlatego kupuję zawsze poleasingowe takie 2-3 letnie w stanie idealnym,ale kosztujące na starcie 2-4 tys. I one mają wszystko. Za 1/ 4-5 ceny.
A curved przy 24 "? nie wyobrażam sobie jak się męczysz :slight_smile:

Nie męczę się. :slight_smile: To pierwszy monitor jaki kupiłem dla tego peceta, bo od hmm, prawie 10 lat, był od LG 19" z tragiczną rozdzielczością 1440(?)x900. W grach tragedia. Tutaj z tym monitorem, nie narzekam.
Czyli pozostaje przyjrzeć się bardziej programowi Gamma Panel.

dlaczego poleasingowe są takie drogie? Wydawało mi się, że one kosztują dużo, dużo mniej.

Często są jeszcze na gwarancji, chyba, że dziadek 5-6 lat. Ale to jest robione pod firmy gdzie monitory działają czasami 24/h przez kilka lat, a nie świecidełka dla graczy.
Za 800-1000 zł 27 " przyzwoity już kupisz