Zasadnicza Służba Wojskowa

Mam pytanie: Co sądzicie o Zasadniczej Służbie Wojskowej i wogóle poborze do wojska?

Wg. mnie jest to ograniczanie swobód obywatelskich. Co ciekawe ustawa dotycząca poboru i ZSW pochodzi z roku 1967, czyli pełnej komuny.

zawodowe, ale nie ze wzgledu na to co napisales.

sam odsluzylem wojsko pare lat temu… w samodzielnym batalionie rozpoznawczym

To co napisałem to jest tylko 1 z wielu powodów. Kiedyś czytałem artykuł w gazecie (nie pamietam jakiej) o wojsku poborowym w Afganistanie. Poborowi mieli pilnować więźniów. Gdy wróg przyszedł odbić swoich, to ci poborowi uciekli “gdzie pieprz rośnie”. :lol:

a jaki to ma zwiazek z polska armia?

Zawodowcy są lepiej wyszkoleni dlatego powinno być zawodowe…

ps.mój stary jest wojakiem

dokladnie… i nie chodz tylko o zolnierzy… ale tez o sam sprzet, nie niszczeje tak szybko jak w rekach szwejkow, ktorzy zmieniaja sie bardzo czesto.

chciałem tylko pokazać jaki ma sens wojsko z poboru

nie widze tutaj zwiazku… mysle, ze nie byles w wojsku i masz troche za male pojecie o tym jak ta firma funkcjonuje.

każdy dorosły facet powinien przejść porządne przeszkolenie na wypadek “W” i po to jest 1 roczek w armii, a armia zawodowa to jak najbardziej, ale nie po to by zastąpić służbę zasadniczą w 100%, bo wojny wygrywają rezerwiści:), zawodwi idą na pierwszy ogień.

przydało by sie zawodowe, ale naszego kraju poki co neistac na takowe :frowning:

nie stac na wdrozenie (pozniej jest taniej)… poza tym to jest dosyc dlugotrwaly proces i zaczal sie juz pare lat temu.

Odbyłem służbę wojskową w 1988-90 roku i nie twierdzę zeby ktoś udzielał mi swobód obywatelskich , miałem wybór albo do wojska albo słuzba zastepcza -niestety jest to powszechny obowiązek i dopuki doputy ustawa nie zostanie zmieniona kazdy facet w wieku poborowym musi ja odbyć w ten lub inny sposób

musi to zaduże słowo ;]

ja koncze technikum, i mam zamiar wybrac sie gdziekolwiek byleby nie isc, bo wg. mnie to strata roku :?

ktoś wie jak jest ze służbą po jakies wyższej szkole?

dla mnie nie ma nic gorszego niz zasadnicza sluzba wojskowa mam kat. A wieci po mnie sie kiedys zglosi ojczyzna smutny to obowiazeka ale jakby przyszlo walczyc za ojczyzne to bym chcial spelnic swoj obywatelski obowiazek, jednakze do iraku afganistanu i takich tam bym niechcial jechac a mowiac o wojnie mam namysli np wojne z bialorusia :x

Spokojnie nie przeżywaj tak tego napewno nie pojedziesz chyba ze podpiszesz kontakt a 9 mies zleci tak szybko ze nie zauważysz. Zresztą i tak po nowym roku wycofujemy sie z Iraku

a ile wynosi teraz żołd ?

chodzi mi o to ze nigdy bym sie niezglosil na taka wojne bo dla mnie to nie jest walka za ojczyzne tylko wojna o rope :roll: a ja bym chial walczyc za ojczyzne :slight_smile:

Odpal CoD to bedziesz walczył za europe :smiley:

szczegolnie jak grasz zolnierzem wermachtu :wink:

Szukam znajomych z woja! Wiosna 96 / lato 97! Złocieniec ! 1 kompania zmechanizowana. Dowódca kompani kpt. Walczak.

Jakby coś to czekam na Levro@wp.pl