Zawartość folderu TEMP czy wszystk można usunąć

Witajcie, powiedzcie czy idąćcścieżką mój komputer>C>D and S>użytkownik>Ustawienia lokalne >Temp, można wszystko z tego folderu usunąć bez konsekwencji ?

Czy z C/Windows>Prefetch też można wszystko usunąć -bez konsekwencji?

jeśli nic w tym momencie nie instalujesz / rozpakowywujesz / bądź nie wykonujesz innej operacji wykorzystującej Tempa to jego zawartość jak najbardziej można kasować.

a jak jest z Prefetch to nie wiem … mi on zajmuje tylko 34 MB wiec się nigdy nie zastanawiałem :smiley:

W którymś artykule “Komputer Świat” było właśnie o tym czyszczeniu PREFETCH, nie pamiętam, w którym, tam pisali, że można spokojnie kasować jego zawartość, a po 2-3 restartach można zauważyć szybsze uruchamianie się systemu Windows XP. Nie wiem jak z nowszymi. Tak pisali :wink:

Do tego typu zabiegów polecam:

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Nigdy mnie zawiódł, oprócz porządku z plikami tymczasowymi robi też małe porządki w rejestrze.

-stare dane Prefetch można okresowo usuwać. Pamiętaj tylko że nie należy usuwać pliku"Layout ini". Pozdrawiam.

najlepiej wyłączyć Prefetch na stałe:

szukamy klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\Prefetch Parametrs

ustawiamy wartość ‘Enable Prefetch’ na 0

Bzdura. #-o Broń B oże nie wyączać Prefetchu, bo zamioast przyspieszyć, system zwolni. Jak już to można wykasować z tego folderu pliki, ale tylko te najstarsze.

-kliknij w Google hasło “Prefetch”, poczytaj o ich roli, zobaczymy czy podtrzymasz twierdzenie że można wyłączyć ich tworzenie. @Kalina-poczytaj n.p folder-prefetch-t52224.html. tak jak napisałem wcześniej:możesz usunąć stare dane Prefetch ale nie wolno usuwać pliku Layout ini w tym folderze.

Tempy na luzzach, a Prefetcha tylko starsze od 2 tyg. i oprócz Layouta.ini - jak zresztą wspomnieli koledzy wyżej.

Co jeszcze możesz usunąć (o ile to masz):

C:\WINDOWS$NtUninstallKBxxxxxx$, w tym KBxxxxxx to numer poprawki, np.: KB673027, KB130751 - po aktualizacjach

C:\WINDOWS\ServicePackFiles

Mam nadzieję że pomogłem :slight_smile:

Od siebie tylko dodam, że po wywaleniu plików z tego folderu poskutkuje niemożnością odinstalowania zainstalowanych poprawek, ponieważ w tym folderze są gromadzone pliki usuwające zainstalowane poprawki.

Właśnie tak myślałam.

Ale zrozum, kto będzie chciał usunąć te poprawki ? ja jestem za usunięciem tych folderów.

Oczywiście że do usunięcia. Jak już ktoś się boi jakiś błędów po poprawce to niech zostawi sobie najnowsze ale te starocie usuwać!

tworzenie plików prefetch mam usunięte od dawna, żadnego wyraźnego spwolnienia startu sysa nie zauważam a softu raczej przybywa niż ubywa…

tak na ten temat pisze @Gutek

w tym wątku http://www.google.pl/url?q=http://forum … mg&cad=rja Pozdrawiam.

Co to są stare dane? Jak ustalić datę od której można czyścić?

do usuwania plików po aktualizacji w xp polecam odkurzacz moduł porzuconych folderów spakuje i usunie wszystkie

później można przywrócić te pliki

-kliknij w Google hasło “Prefetch”, poczytaj o ich roli, zobaczymy czy podtrzymasz twierdzenie że można wyłączyć ich tworzenie. @Kalina-poczytaj n.p folder-prefetch-t52224.html. tak jak napisałem wcześniej:możesz usunąć stare dane Prefetch ale nie wolno usuwać pliku Layout ini w tym folderze.[/quot

A o by sie stalo gdyby usunac Layout.? :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k O:)