Zawieszający się komputer

Witam. Sprawa wygląda następująco. Komputer hula cały czas i w pewnym momencie zawiesza się jak gdyby nigdy nic. Nie zawiesza się kompletnie co ciekawe tylko staję się na tyle wolny że nic nie można zrobić. Przeważnie zawiesza się raz na dzień czasami dwa razy. Jak klikam uruchom ponownie albo zamknij to nic się nie dzieję. Najdłużej czekałem 5 minut. Może po jakimś czasie by się wyłączył ale nie chcę mi się czekać więc go resetuje. Tak samo jest z innymi rzeczami. Nie da się po prostu nic zrobić oprócz reseta. Trochę to uciążliwe się robi. Jakieś pomysły co może być nie tak?

Może najpierw napisz co to za komputer, jaki system. Bo my wróżki nie jesteśmy.

CPUID.txt (168,1 KB)proc_list.txt (44,2 KB)dxdiag.txt (70,3 KB)

Zmniejsz częstotliwość pamięci i sprawdź czy problemy wciąż występują.

W dxdiag są informacje o błędach. Jedna z nich jest:

Pakiet błędów 2026239168167687158, typ 5
Nazwa zdarzenia: RADAR_PRE_LEAK_WOW64
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku CAB: 0

Podpis problemu:
P1: LeagueClientUxRender.exe

RADAR_PRE_LEAK_64 oznacza po prostu, że system operacyjny wykrył działający proces wymagający dużej ilości zasobów a który nie zarządza zbyt dobrze swoją pamięcią w wyniku czego może nastąpić jej wyciek.
Ten plik jest pewnie z jakiejś gry

Wyłączyłem xmp w ramach zobaczymy czy pomoże. Jeśli pomoże to co zrobić żeby xmp działało poprawnie?

Co w takim wypadku należało by zrobić?

To nie jest plik systemowy. To plik jakiejś aplikacji. Wyraz League kojarzy mi się z jakąś grą ale to nigdy nie były moje “zabawki” więc nie wiem. Dowiedz się z jaką (google). Potem znajdż ten plik i zmień mu rozszerzenie na np. LeagueClientUxRender.exe.old i zobacz co będzie się działo gdy tę aplikacje uruchomisz.

To jest z League of Legends i służy do aktualizacji gry z tego co się doczytałem. Nie będę ruszał. Najwyżej napiszę do supportu gry i to wyjaśnią.

Mam kolejny problem niestety. Kiedy wychodzę z biosu za każdym razem mam taki komunikat

Wejdź do BIOSu i ustaw swój dysk systemowy jako pierwsze urządzenie do bootowania. W przypadku większej ilości dysków w osobnej sekcji ustawia się ich kolejność.

To juz twoja decyzja. Ale co szkodzi sprawdzić. Nie napisałem byś skasował a tylko zmienił nazwę i zobaczył jak to wszystko działa.

Zrobione niestety nie pomogło. Dysk był ustawiony jako pierwszy. Dałem tylko drugi dysk na drugą pozycję. Dodam jeszcze że właśnie przeskanowałem dyski HD Tunem w poszukiwaniu bad sectorow i wszystko jest ok

Prawdopodobnie nadal inne urządzenie jest ustawione jako pierwsze (CD-ROM, dyskietka, pamięć flash, sieć), szukaj dalej.

No nie jest ustawione

Nie wiem, na którym dysku masz system. UEFI pokazuje, że masz 2 napędy. Spróbuj jeszcze zamienić te dwa pierwsze miejscami.

Jak instalowałeś system przy obu dyskach podłączonych, partycja bootowania może znajdować się na innym dysku niż system.

system mam na tym pierwszym. zmiana nie pomogła

Spróbuj jeszcze zaktualizować UEFI/BIOS do najnowszej wersji.

Ok Bios zaktualizowany i nie pomogło.

Wyjmij ten dysk bez systemu i zobacz, czy wstaje normalnie. Jeśli tak, zresetuj bios do ustawień fabrycznych, uruchom ponownie i w biosie ustaw ten dysk jako pierwszy. Wyłącz komputer, dołóż drugi dysk, wejdź jeszcze raz do biosu i ustaw go jako drugi, po tym reboot i sprawdź, czy jest OK.

1 polubienie