Zawieszający się linux

witam wszystkich bardzo serdecznie mam problem z linuxem wersji ubuntu 16.04 lts. zainstalowałem ten system na moim drugim komputerze i pojawił się problem . Otusz zainstalowałem go specjalnie ponieważ ta maszyna ma zainstalowane 6 gb ramu chcę na nim wypalić teksture lecz ramu jest za mało użyłem więc swapu ustawienie 104 gb (na 6 gb jeszcze prakowało miejsca i program się wywalał) i problem jest taki ze jak włączam wypalanie system chodzi przez chwile ok. Wracam tak po 30,40 minutach ruszam muszką i nic system nie odpowiada czym do morze być spowodowane dodam ze mam w nim podkręcony procesor amd athlon 64 x2 5400+ 3.14 ghz podczas testów 15/20 minutowych temperatura nie przekraczała 80/90 stopni

Przecież Linuks się nie zawiesza.

1 polubienie

Potrafisz się przełączyć na konsole? CTRL+ALT+F1? Jeżeli tak, to zaloguj się na nią, jeżeli nie masz zainstalowanego top, to go zainstaluj, a w momencie zwiechy, włączasz top.

  • kernel panic
  • xorg freeze

:smiley:

Zawiesza się, gdy go ładnie o to poprosisz - patrz: fork bomba.

Sprawdzenie dysku

  1. Pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip.
  2. Rozpakuj pobrany plik, aby uzyskać plik ISO.
  3. Nagraj plik ISO jako obraz na płytę. Nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością
  4. Uruchom komputer z płyty, którą nagrasz.
  5. W głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter i poczekaj
  6. Po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu
  7. W HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDDScan old version i w hddscan naciśnij na SMART i pokaż zdjęcie na forum

Zawiesza jak każdy inny system, ale w przeciwieństwie do Windowsa, Linux ma zawsze wyraźny i sensowny powód zwisu, a nie “bo tak”.

No tak, teraz jest też wytłumaczenie a Linuks miał być taki stabilny.
Nie wiem czemu porównałeś od razu do Windowsa ale nie pamiętam aby mi się zawiesił.

Możesz wytłumaczyć co tymi pokrętnymi metodami chcesz uzyskać?

Sprawdzić stan dysku.

Po pierwsze odczyt smart można zrobić pod Linuksem jednym poleceniem (sudo smartctl -a), a pod drugie na tym forum nie promujemy nielegalnego oprogramowania o ile mi wiadomo.

2 polubienia

Bo jest stabilny. Stabilny nie znaczy “nigdy się nie zawiesza”. Gdyby tak było, to żadnego systemu nie mógłbyś nazwać stabilnym. No cóż, my przynajmniej mamy jakieś wytłumaczenie, a nie “bo tak”

A ja nie wiem po co wszedłeś do działu, który kompletnie Ciebie nie dotyczy i nie interesuje, oraz napisałeś prowokacyjny post, który nic nie ma wspólnego z pytaniem zadanym przez autora tematu. Wiadomo, “u mnie działa”

1 polubienie

Tyle się pisze i mówi o stabilności Linuksa a tu okazuje się że nie jest stabilny, zawiesza się.

Jesteś taki twardy, że nie rozumiesz co się do Ciebie pisze, czy poprostu chcesz sobie potrollować? Już Ci pisałem, że “stabilny” nie oznacza, że “nigdy się nie zawiesza”. Gdyby tak było, to żaden istniejący system nie byłby stabilny. Żaden, a zwłaszcza ten, którego używasz. Każdy system może się zawiesić, jeżeli ma ku temu powód. Tym bardziej, że autor podkręcał procesor i to może być przyczyną, a takowa jest niezależna od systemu. O stabilności systemu świadczy szereg jego zastosowań, a zobacz co się stosuje w profesjonalnych i specjalistycznych urządzeniach. Tylko nie mów, że “chcą oszczędzić kasę”, bo to najgłupsze stwierdzenie, jakie można rzucić. Oszczędzić kasę to może chcieć zwykły, szary użytkownik, nie korporacje czy agencje, którym zależy na sprawnym działaniu i stabilności. Serio, jesteś taki twardy, czy może poprostu nieudolnie trollujesz? Zacznij w końcu czytać ze zrozumieniem co się do Ciebie pisze. Dorosła osoba (przynajmniej na taką pozujesz) nie powinna mieć problemu z tą czynnością, którą uczą w podstawówce.

No popatrz, a tyle się mówi, że to linuksiarze prowokują wojny i kłótnie, a właśnie widać tutaj kto nieudolnie usiłuje sprowokować wojnę. Tyle się mówi, że użytkowników Windowsa nie obchodzi Linux, a właśnie widać, że tak nie jest. Odpuść sobie, bo robisz złą reklamę użytkownikom Windowsa. Wejdź sobie do działu Windows i tam popatrz na problemy, bo też jest ich pełno. Chociaż pewnie stwierdzisz, że te tematy piszą linuksiarze i/lub autor kłamie, bo przecież “u mnie działa”. Jakże ograniczone i nieudolne myślenie.

1 polubienie

Coś kręcisz, mój system który nigdy się nie zawiesił ani nie wysypał żadnej aplikacji nie jest stabilny a Linuks który się zawiesza jest?

Wybacz, ale chyba mierzysz mnie swoja miarą, za stary jestem na pozowanie.

Mówi się i pisze wiele o tym jak to Linuks jest super stabilny i nie ma z nim problemów, działa ponoć na najgorszym sprzęcie a tu z kolei piszesz coś innego, że to sprzęt jest winien?

Nie mogę się interesować?

Już drugi czy trzeci raz Ci mówimy żebyś zaczął czytać ze zrozumieniem a nie tak jak tobie się podoba żebyś mógł grać w swoje gierki. Nikt nie mówi że linuks jest stabilny bo jest to nie możliwe i nie osiągalne przez żaden OS. I skończ to trollowanie bo kiepsko Ci idzie.

Coś jeszcze?

1 polubienie