Zawieszanie komputera w czasie instalacji Windows w wersji 64-bit

Witam mam problem z instalacją windows 7 , 8 jak i jakiegokolwiek innego windowsa , próbowałem odpalić z różnych płytek zarówno i oryginalnych , a także z nośników usb  i za każdym razem wszystko się zawiesza po uruchomieniu instalacji (już na samym początku) . Zna ktoś może jakiś program diagnostyczny do zbadania z jakim elementem mojego komputera mam problem ? lub miał ktoś taki problem czy też potrafi go rozwiązać ? .   Posiadam : Pc , procesor quad q6600 , karta grafiki nvidia 8600gts , 6gb ram kingston/elixir .  (potrzebuję windows x64 ponieważ x32 nie obsłuży mi ram-u . ) 

Nie wiem czy zrozumiałem 32 bity wchodzą?

Prawdopodobnie może być przyczyną RAM, poleciłbym wymontować kości ramu, i zostawić jedną kość ramu w pierwszej bandzie. A to że kości nie obsługują 32bit to nie wiem o co chodzi. 

Faktycznie do zainstalowania windows 7 x64 musiałem wyjąć 2 nowe kości  2gb i poszło . Tylko teraz nie wiem czemu nie mogę odpalić windowsa jak włożę je z powrotem  lub na samych 2x2gb kingstone , ale uruchamia się gdy jest 1x2gb kinston w środku .

Podaj jakie to są kości po ile mają i na jakich szynach, oraz markę i płytę główną może gryzą na wzajem, lub źle wsadzasz, bo może pracują w dualu, czyli kolorami band.

mam 2x1 gb firmy elixir 667mhz  i 2x2gb hyperx 1066mhz , płyta: intel DP965LT 4 sloty ram ,  kolorami w dualu je wsadzałem i nie działają wszystkie , przed instalacją windows 7 x64   system widział całe 6gb ramu i obsługiwał te 3,26 -jakoś tak ,no w każdym razie tyle co mógł . Teraz na x64 obsługuje 3gb max  jedną kingston 2gb i jedną elixir 1gb  , jak dorzucę dwie pozostałe to windows nie może się odpalić i pozostaje na ładowaniu przy ikonce windowsa . Może problem ze sterownikami lub jakieś inne ustawienia w biosie ? .  

Nie zgodność szyn RAM’u jest, możesz wejść do biosu i ustawić np. stałą wartość szyny dla ramu np. jakieś 800Mhz.

Kojarzysz może bios  MQ96510J ? szukam już trochę czasu ustawień ram-u  i mam z tym problem  . 

Z tego co sprawdziłem okazuję się ze twoja płyta obsługuje maksymalną szynę 800Mhz to po pierwsze, po drugie 8GB maks jeśli szyna wynosi 667 lub 533 a tylko 4GB jeśli wynosi 800Mhz.

 

Możesz spróbować takiej konfiguracji:

W pierwszej bandzie wsadzić 667 (niebieska), obok w drugiej 667(czarna), trzecie i czwarta banda 1066, to nie będzie dual ale może działać. 

 

Lub 

W pierwszej bandzie wsadzić 667 (niebieska), obok w drugiej 1066(czarna), trzecie 1066 (niebieska ) i czwarta banda 667 (czarna) powinno działać

kurde nie idzie za bardzo , ładuje i potem czarny ekran z kursorem przy obu instalacjach . Jest jeszcze jakaś możliwość ? z tego co piszą o płycie szyny dają 1.8v a na ramah kingstone podpisane 2.3v , może w tym też problem ? jedna kość kingstone i jedna elixir działają razem , ale po dołączeniu kolejnych dwóch lub jednej  -czrny ekran z kursorem .

Może rzeczywiście być za małe napięcie, tylko 1.8V, zobacz czy można zwiększyć np. 2.0, 2.1V, chodź wątpię. 

nie znalazłem takiej opcji w moim biosie . hm przeinstalować bios czy już nie ma rady i wrócić do x32 żeby mi te 3,2 gb ramu obsługiwało ?  lub może jeszcze jakieś pomysły ? . 

Wsadź tak ja proponowałem i zobacz czy bios widzi te 6GB ramu, jesli tak to pozmieniaj timy na pamięciach na 5-5-5.

 

Dokładnie ustaw  Timing Reference: 5-5-5-18 at +1.8V  to będzie działać hyperx.

 

Intel-DP965LTbios-7.gif

 

Szyna nie może być większa niż 667MHz aby było 6GB ramu i timy, które podałem wyżej aby było na 1.8V na kingstona.

było już na auto 5 5 5 teraz dodałem  18 tRASmin  i 667mhz  ale nie poszło  , sterowania napięciem u siebie nie widzę ale szukam dalej . 

Jak dokładnie masz wsadzone ? Konkretnie ? Szyna maks ma być 667 albo mniejsza 533. tRASmin na ile jest? 

A kolejność wsadzonych ram’ów?

1 slot 1GB/elixit     , 2slot 2gb/kingstone,       3slot 2gb/kingston     ,4slot1gb/elixit    trasmin na 18 

Bios widzi, a wgrywa się system do jakiego momentu pulpit i czarny ekran ? Nie wiem czy będzie trzeba spróbować jeszcze raz postawić system z taką konfiguracją. 

ładowanie systemu i flaga windowsa znika potem pokazuje się kursor na czarnym tle i można nim poruszać ale nic po za czarnym tłem nie ma .  Hyperx-y mocno się nagrzały .

A przy starcie na ekranu post widzi 6GB ramu? Spróbuj postawić system jeszcze raz.

nie wyświetla sie taka informacja przy starcie ale to i wcześniej jej nie było . Dobra spróbuję na tych ustawieniach postawić system ale to jutro  jak wrócę z uczelni .