Zawieszanie się komputera Windows 10

Mam problem od jakoś tygodnia, że komputer potrafi się zawiesić w losowym momencie albo np przy uruchomieniu CS2. Dodam, że zrobiłem w ciągu tygodnia kilka formatów, bo wywalało mi system, więc zainstalowałem go teraz na ten nowszy dysk czyli good rama, bo ten kingstona już ma trochę tak i w dysk info pokazuje 62%, a goodram 99%. Byłem zmuszony zrobić format pc po 7latach, bo wywaliło mi ogólnie cały system i od tamtej pory coś się cały czas dzieje. Jak nie zacinanie to potem bluecreeny które już zniknęły to jeszcze, gdy wyłączam komputer to wszystko się gasi oprócz jednostki i muszę wyłączyć ją guzikiem po przez przytrzymanie 10sek. Zasilacz kupiłem w tamtym roku używany z allegro. Temperatury są w porządku. Szukam pomocy tutaj, bo już nie wiem co to może być.
Dyskinfo Screenshot by Lightshot Screenshot by Lightshot
PC:
Płyta główna Packard Bell Ixtreme M5850
Intel Core i7 2600 3.40 GHz. Chłodzenie Spartan 3 PRO
8 GB RAM Goodram
MSI GeForce GTX 960 GAMING 2GB GDDR5 (128 bit)
Zasilacz: BE QUIET PURE POWER BQT L7-430W
2 dyski ssd, Kingston kingston sa400s37240g, Goodram ssdpr-cx400-256-g2

12-to letni sprzęt, hmmm… może to już czas rozejrzeć za czymś nowszym? Coś na Mikołaja albo pod choinkę?

Właśnie piszę z 12 letniego komputera i nic złego się nie dzieje. W sumie nie wiem po co to piszę…yyy po prostu chciałem powiedzieć, że „u mnie działa”.

Kingston ma bad blocki i błędy crc. To może powodować zawieszanie. Najlepiej odłącz go na jakiś czas i sprawdź czy pomogło.

Uruchom komputer w trybie awaryjnym i wyłącz. Jeśli wyłączy się normalnie to znaczy, że winny jest jakiś program działający w tle lub jakiś sterownik.

Pomyliłem się. To Goodram ma bad blocki i błędy crc.
Ech ten Kingston też ma bad blocki.
Oba dyski są do wymiany wg mnie.

Komputer w trybie awaryjnym się też nie wyłącza.
Dysk Goodrama kupiłem z miesiąc temu nowy w komputroniku.
Kingston ma już swoje lata, więc spróbuje go odłączyć i zobaczymy.
Co do komputera ogólnie, że stary itd. Wiem o tym, ale służy mi tylko do 1,2 gier i filmów i po nowym roku zamierzam go zmienić. :smiley:

No to ten bubel pewnie jest na gwarancji. Oddaj go.

Na te procenty nie zwracaj uwagi. Producenci dysków różnie je interpretują. Np. mogą oznaczać czas pracy w godzinach, ilość zapisów, albo błędów. Ten Goodram, który ma aż 99% jest w fatalnym stanie.

Ten Goodram kupiłem na promocji za 30zł z jakimś tam -% na emailu, więc szkoda sie nawet fatygować do sklepu po zwrot, a może to komputer mi tak zajeżdża te dyski. Wczoraj cały dzień komputer działał super bez tego kingstona tylko na tym 1 dysku Goodrama. Tylko dalej mnie denerwuje to, że nie chce się komputer zamykać sam i już dużo rzeczy robiłem i nic nie pomaga: Robiłem formaty, odinstalowywałem sterowniki, zmieniałem szybkie uruchamianie itd w zażądaniu energią i dalej nic nie pomaga. Możliwe jeszcze coś w biosie, ale tam sie nie znam totalnie, umiem tylko zmienić dyski by startowały do windowsa itd.

To chyba jakiś używany z outletu z wyzerowanym smartem.

Suma zapisów hosta wygląda normalnie, więc raczej nie.

Zobacz czy możesz zaktualizować bios.

Dysk kosztował 90zł był w promocji za 40+ moja zniżka 10zł z maila xd
Co do Bios nie znam się i szczerze nie mam pojęcia jak to sprawdzić czy mogę zaktualizować.

Może to najtańszy model z kiepskimi kościami/kontrolerem.

Uruchom: Windows + R
i wklej
shutdown /s /t 0
Czy wyłączył się normalnie?

Nie pamiętam jak to się pisze. Jak tamto nie zadziała to wpisz to:
shutdown -s -t 0

Robiłem już to jak i wszystko co znalazłem w Internecie i nic nie pomaga :confused:

tutaj link do tego dysku goodrama
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-goodram-cx400-256gb-ssd?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiApOyqBhDlARIsAGfnyMryYYzXN31Cl7KXn_v4V-njPMRard76Hc0t3YCXb8JNubbi0MDOy5kaAtQFEALw_wcB

Może wystarczy przywrócić bios do ustawień domyślnych.

Nie wiem czy tak się to robi, ale gdy wszedłem w bios to tam pod F Ileś było żeby przywrócić bios do ustawień fabrycznych, więc to klikałem i nic nie dało.