Zawieszenia komputera


(evolucja_) #1

Kontynuacja wątku: sporadyczne-zwisy-przymulanie-t385234.html

będzie teraz w tym temacie. To ewidentnie problem ze sprzętem. A więc raz jeszcze:

Witam, to już chyba 5 raz w ciągu tego tygodnia. Komputer podczas normalnego użytkowania po prostu się 'zawiesza' a na ekranie pojawiaja się 'matrix'. Komputer ma niecałe dwa tygodnie.

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:

a także film na youtube:

Konfiguracja:

Asus M4A785TD-V EVO

Phenom II X4 955

OCZ ModXStream 500W

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Temperatury i napięcia w normie. Co robić?


(War_3_) #2

Stawiam na sterownik karty graficznej - zaktualizuj go programem DriverMax lub DriverGenius.

Dobrze by było też sprawdzić czy połączenie grafiki z wyświetlaniem (monitorem) na kablu działa poprawnie (np. pożycz kabel i przetestuj ).


(evolucja_) #3

Sterownik był wgrany z płytki dołączonej do płyty. Wersja dla Win 7 64bity. Sprawdzałem dodatkowo na stronie Asusa i nie ma już nowszego sterownika.

Połączenie też jest poprawne, bo wystarczy restart i wszystko wraca do normy. Po za tym, dlaczego od złego podłączenia miałby się zawiesić? :slight_smile:


(War_3_) #4

Pomyślałem, że może tylko wizja dostawała zawieszki (prawie screenshot).

Dopóki to nie jest stronka producenta karty graficznej - polecam sprawdzić czy DM nie znajdzie nowszych. Programik ma ok. 4MB tylko.


(evolucja_) #5

Faktycznie, mam nieaktualne sterowniki. Jutro wgram najnwoszego drivera do grafiki, dziwne że na stronie producenta jej nie ma...

Driver Your ver Latest ver

ATI Radeon HD 4200 8.660.0.0 8.702.0.0


(War_3_) #6

Pamiętaj, że możesz mieć więcej kont w DriverMaxie jeżeli masz dużo sterowników do ściągnięcia (wersja free pozwala bodaj na 2 sterowniki dziennie).


(evolucja_) #7

Dobra koledzy, sprawa wygląda następująco:

  1. sprawdziłem 'palcem' temperaturę radiatorów. od chipsteu, mosfetów i procesora są po prostu ciepłe. natomiast to: http://evolucja.vipower.pl/blad/6.jpg grzeje się niesamowicie, 5 sekund przytrzymałem i zaczęło parzyć. to chyba grafika nie?

  2. screeny z biosa: http://evolucja.vipower.pl/blad/7.jpg, temperatury sie zmianiaja więc jest okej, ten everest jakiś taki nieudany :slight_smile:

  3. właśnie pobieram najnowszy sterownik ze strony producenta grafiki.

  4. zrobię jeszcze dzisiaj test ramów memtestem