Zbędne ograniczenie ilości postów dla nowych użytkowników

@tomekb nie wiem czy to możliwe, ale wyłączyłbym jakiekolwiek ograniczenie ilości postów jakie może dodać użytkownik w pojedynczym temacie. Ograniczenie i tak nie chroni przez spamem.
Tak samo sztuczne wydaje się ograniczenie maksymalnej liczby powiadomień poprzez @nazwę.
Przy okazji nie zaszkodzi podnieś do 3 linków jakie nowy użytkownik może dodać do posta - wystarczy zajrzeć do działu Bezpieczeństwo i zobaczyć, że obecne ograniczenie ilości linków nie sprawdza się najlepiej.
Na temat reszty niech wypowie się moderacja- tutaj albo w dedykowanym dla nich dziale, oni chyba wiedzą najlepiej co jeszcze wymaga korekty.

W dziale bezpieczeństwo dodaje się raporty jako pliki tekstowe które można załączyć bezpośrednio do posta. Limit takich plików ustawiony jest na 3. Linki zewnętrzne ustawione są na 2.

Limit powiadomień przez @ jest ok, bo chyba nie chcesz nawoływań nowych użytkowników :smiley: Chociaż to chyba nie jest problemem :smiley:

Zgadzam się, jednak nie każdy dołączą pliki tekstowe do posta, część osób nadal wstawia logi na zewnętrzny hosting a w takim przypadku podniesienie limitu nie byłoby złym rozwiązaniem.

Mnie i tak nikt nie wywołuje, nie wiem jak innych :wink:

1 polubienie

Wcale się nie dziwię, skoro poradnika jak pisać tam posty nikt nie poprawił od zmiany silnika forum i dalej nakazuje użytkownikom wstawiać na wklej.org :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Limity - moim skromnym zdaniem, to przesadyzm.
Z uwagi na charakter forum, powinno to być rozwiązanie - przyznanie statusu.
Nowy powinien na starcie mieć deklarację - korzystam z pomocy, albo korzystam z pomocy i pomagam, bo jestem zaawansowanym użytkownikiem komputera.
Dla tych, co chcą korzystać z pomocy, nie powinno być limitów, ale mogą utworzyć tematy w działach pomocowych i odpowiadać wyłącznie w swoich tematach. Żadne tam na luzie, czyli tylko tam, gdzie można otrzymać pomoc. Amen.

Nowi zaawansowani niech produkują się na forum bez ograniczeń. przecież na tym polega aktywność na forum. A tym, co im się tylko zdaje, że są zaawansowani, to zawsze można zabrać status pomagającego.

1 polubienie

Jeżeli już coś tam grzebiecie, to mnie np boli to, że nie mogę estetycznie formatować wiadomości, przez limit nowych lini ograniczony do 1.

­­
­
­
­
­

­
­
­
­
Nie wiem jak innych.

Jak dla mnie to zaleta, na phpbb / IPB to się wiadomości aż rozciągały od linii z samymi enterami.

1 polubienie

Ano wszystkim nie dogodzisz.

To może chociaż do dwóch linii?
Czasem jest potrzeba mocnego odseparowania wątków. Dwie linie byłyby wystarczające.

Nie żartuj, zmieniłem to z rok temu…

Regulamin Działu Bezpieczeństwo:

Raport obowiazkowy farbar recovery scan tool:

Faktycznie użycie słowa “nakazuje” sugerowało, że nie jest w poradniku wspomniane o dołączaniu raportów do posta.
Niemniej informacja o wklej.org bardziej rzuca się w oczy i w mojej opinii jest zupełnie niepotrzebna. Przecież silnik forum załatwia sprawę screenów, czy raportów, a jeśli brakuje jakiegoś rozszerzenia plików, to Tomek nie robi problemów z ich uwzględnianiem.

Z dzisiaj:
image



3 polubienia

@Radek68 mogę wiedzieć do czego zmierzasz?

PS. Użytkownika polak14pl już nie ma w systemie, widzę, że @LORDEK wykasował konto z całą zawartością. ??

No do tematu tego wątku, czyli do niecelowości ograniczeń dla nowych użytkowników w ich własnych tematach.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem problemu, byłoby stworzenie i przypięcie poradnika jak szybko zakładać konto. Generator maili itd.

1 polubienie

Mówisz że usunął konto użytkownika polak14pl.

Ale nie to było Twoim pytaniem, bo ja to później napisałem, niż Ty swoje pytanie. :smiley:
A to, że @LORDEK usunął to konto, to napisałem po to, aby niepotrzebnie nie szukać na forum tego tematu i użytkownika. W sumie nie wiem dlaczego tak, no ale o to zapytam go gdzie indziej.

2 polubienia

Poprawiłem ostatnio te limity, dalej jest z tym problem?

Sytuacja się powtarza Problem z internetem.

1 polubienie

Może po części przez nieudolną identyfikacje problemu sieciowego :confused:

1 polubienie