Zespoły rockowe

Jakich zespołów rockowych słuchacie ? W szczególności chodzi mi o lata 60’ - 80’. Ja już od dłuższego czasu słucham Queen i Scorpions’ów. W tych pierwszych można powiedzieć, że jestem zakochany :wink: Wylansowali wielkie przeboje ale warto też posłuchać piosenek trochę mniej znanych dla zwykłego słuchacza np. :

Tie your mother down

Seven seas of rhye

Under Pressure

Killer Queen

Innuendo

Made in heaven

Nie słucham rocka. Jak już to bardziej lubie Queen

Ja słucham rocka ale “teraźniejszego”.

Bardzo lubię zespół Papa Roach…a z “cięższej odmiany” to najbardziej odpowiada mi Marilyn Manson.

Marilyn Manson to jeszcze jest rock ? Czy bardziej metal :arrow: death, heavy (sorry, ale nie rozróżniam) ? Nie wiem, może się myle, ale jakoś pod rocka to on mi nie podchodzi.

Marilyn Manson…różni się zdecydowanie od np. metalowej Sepultury, iron maiden ,itp… nie jest to taki klasyczny metal…ale związany jest poniekąd z muzyką rockową(wystepują gitary, perka, klawisze itp.)…nie ważne jak to sie nazywa…czy metal czy disco polo, ważne ze mi się podoba :slight_smile:

Metal czy jak kto woli Heavy Metal :slight_smile:

Killswitch Engage

Daysend

And other :stuck_out_tongue:

Posluchajcie System of a dwon to dopiero cos nie dawno plyte nowa wydali (Mesmerize) jest bardzo fajna.

a co gra LP?? jak rock to dobrze trafiłem :D:D:D ja ich lubie :wink: Queen tesh fajne…a co do Scorpinsow to tata mnie cąły czas meczy zebym pościągał mu ich piosenki… ale ja nie słyszałem zadnej więc sie nie wypowiem :wink: PZDR

widzę że można wypowiadać się zarówno na temat metalu jak i rocka a więc:

tylko hard rock czyli:

-Soulfly

-deftones

-NIN

-Korn

Metal

-Sepultura

-Slayer

Co do Scorpionsów to niestety nie wypowiem sie zbyt dobrze o nich pochwalnie bo nie trawię ich, za to z LP to nie wiem czy jakiś z nich rock ( chodzi mi o najnowsze utwory …).

Bo Collision Course to porażka na całej linii a co to za gatunek to miało być coś a’la Limp Bizkit ale niestety wyszedł zonk!

To chyba nie było o mansonie? Jesli było to o nim to powtórzę: Marilyn Manson to nie metal! Zwijcie go jak chcecie ale od mojego kochanego metalu z dala :slight_smile: Metal (nieważne, heavy, death, black itd.) to coś innego.

lubie Queen a najbardziej te utwory :slight_smile:

Bohemian rapsody

We will rock you

We are the chempions

One year of love

The show must go on

Queen - Friends Will Be Friends

ogólnie rzecz biorąc to są korzenie dla każdego kto lubi rock

No własnie tez twierdze ze Manson to nie jest metal(napisałem wyzej)…to jest jakis dziwny gatunek ale bardzo lubie mansona…moze ktos mi napisze jaki to jest gatunek własciwie…

Manson rózni sie bardzo od Sepultury, Ironów, Metallici…tak więc z metalem nie ma wiele wspolnego…ale dodam po raz wtóry…cokolwiek to jest za gatunek, to i tak bardzo go lubię…

jest to polaczenie rocka+muzyka elektroniczna(komputerowa)+i malutenka dawka metalu tak po krutce mozna nazwac mansona …ale wydaje mi sie ,ze spokojnie mozna powiedziec ,ze robi on eksperymentalnego rocka o lekkim zabarwieniu metalu …hmmmmmm ciekawe …jak wpadne na dalsze pomysly to wam napisze :smiley: :smiley: :smiley:

hehe

Ja spotkałem się z okresleniami “new age rock” i “elektro rock” i myślę że są odpowiednie.

Ciekawie to wyjasniłeś Klin…jest w tym sporo racji…a tak na marginesie …komu podoba sie twórczosc Mansona ?

czasami zapuszcze jakas plytke …jedyna rzecz ktora mnie urazila to brak kawalku ''I dont like a drugs but drogs like me ‘’ na plycie Thr best of MM .

Ale wsumie ja sobie kupilem edycje specialnom z plyta DVD z teledyskami i tam jest ta piosna :slight_smile:

Moimi ulubionymi zespołami Rockowymi są między innymi Papa Roach i 3 doors down.

A zna ktos może Def Leppard? Klasyka rocka, genialny zespół.

Jeśli chodzi o rock to lubię tylko mało znane (na szczęście) w Polsce gatunki muzyczne jak industrial-rock oraz industrial-metal. Najlepsze wg mnie zespoły z tego gatunku to: KMFDM, Chemlab, Front Line Assembly, Fear Factory, Bile, November 17, Red Harvest… Uwielbiam też black metal, np. Dimmu Borgir, Cradle Of Filth.

A co do Marylin Mansona, gatunek muzyczny jaki on uprawia to właśnie industrial-rock(metal) jednak nie przepadam za tym wykonawcą.

Tak można w skrócie nazwać industrial :slight_smile:

A wiesz że to nie jest legalne 8)