Zestaw dla programisty do 8000 zł

Chyba sobie jaja robisz takim porównaniem. AIO za prawie 6 stówek i wiatraczki za kilka złotych. Łysy to jest niezły manipulant :wink:
Masz noctue i kilka porównywalnych AIO

A zaznaczam, że Linus to jest uberfan wodowania wszystkiego co możliwe, ale sam przyznaje, że jest to bardziej awaryjne, droższe i czasem mniej wydajne. Jedyne co przemawia to wygląd - który mi się nie podoba :wink:

ps.
Aha… i terkot pompy wody… a tobie nawet wirujące talerze dysku hdd przeszkadzają :wink:

Akurat praca programisty to jest 99% czasu z obciążeniem 5% i 1% z obciążeniem 100% :smiley: Mówiąc w uproszczeniu. Prawdę mówiąc ja bym do chłodzenia przykładał niewielką wagę… BOX spokojnie by wystarczył - chyba, że to jakieś bardzo specyficzne programowanie. @demistrakos - do czego ten komp? :slight_smile:

Miałeś tam misiu pluszowy swojego Dark Rocka :stuck_out_tongue:

Poza tym sam napisałeś:

Jak ktoś chłodzi proca AIO z chłodnicą 120mm, to oczywiście masz rację.

Moja… nie terkocze :stuck_out_tongue:

Dark Rock kosztuje dwa razy mniej niż to chłodzenie, które poleciłeś :stuck_out_tongue_winking_eye:
Jeśli ono jest na poziomie noctua, to noctua i tak jest tańsza o 2 stówki, zrobi to samo, a jedyne co się może zepsuć to wiatraczek, który wymienisz w 5 minut :stuck_out_tongue_winking_eye:
No, chyba że kolega będzie się bawił mocne OC to można pomyśleć o takiej przewymiarowanej wodzie :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ale dobra tam… koniec sporów ideologicznych :smiley:

Bo to x-cum i ich ceny.

https://www.angela.pl/p12720,alphacool-eisbaer-240-cpu-black.html

Dla mnie ma jeszcze ten, że przy transporcie i przestawianiu kompa nie trzeba uważać tak jak przy kocku jakim jest DR :slight_smile:. Odczucia wizualne w tym przypadku są dla mnie dodatkiem. Wybrałbym AIO bardziej ze względów praktycznych.

Nie zastanawiałem się nad tym, bo komputery składam sam, a przy przenoszeniu komputera w domu nie zwracam kompletnie na to uwagi. Musiałbym chyba nim codziennie rzucać, żeby się coś poluzowało.

Najważniejsze to mieć wybór. Czekamy na OPa :smiley:

Też na to nie patrzyłem, a potem życie zweryfikowało moje poglądy :stuck_out_tongue:. Krótko po złożeniu kompa musiałem się przeprowadzić więc był demontaż i montaż, zaraz znów się będę przeprowadzał … Dodatkowo dla mnie - nie wiem z czego to wynika, ale montaż DRa jest dość trudny i trzeba mocno uważać, aby niczego nie uszkodzić. Poza tym trochę mi jednak szkoda naprężeń jakie są przenoszone na płytę główną, ten cooler jest naprawdę potężny.

Waga DR4 to 920G, waga mojej grafiki to 1522 g / 2336 g (dziwnie podaje to producent i nie wiem o co chodzi). Nawet jeśli grafika jest podparta w jednym miejscu o obudowę, to swoje na port pci-e też przenosi :wink:

Waga po roku użytkowania, wliczają kurz :rofl:

Trochę się pytań nazbierało :slight_smile:

Tak w przyszłości chcę dołożyć drugie 64GB

Mi też bo na co dzień pracuję na linuxie, ale klienci aplikacji zwykle mają windowsy i jak coś nie działa w na ich środowisku to muszę to też móc przetestować. Poza tym na linuxie nie odpale Lightrooma, Photoshopa, MS Office z których sporadycznie korzystam

Tak :slight_smile: ,ale nie koniecznie do samego programowania.

Racja, ale zależy mi na tym żeby te rzeczy których jest 1% (kompilacja, uruchamianie aplikacji, testy jednostkowe i integracyjne, budowanie i uruchamianie kontenerów docerowych) działy się w mgnieniu oka :slight_smile:

Głównie do programowania . Pracuje jako fullstack java dev.

Mi bardziej do gustu przypadło AIO i tego będę się trzymał.

Co do obudowy to ta wpadła mi w.oko:

Taki zgrabny piekarniczek. Nie wróżę dobrych temperatur w środku.

Nie lepiej w takiej sytuacji kupić BOX wersji HOME w tej samej cenie? Potrzebujesz jakiś konkretnych funkcji wersji PRO?

Więc IMO gorsze odprowadzanie ciepła z budy jest mniej istotne. AIO zrobi za bufor termiczny.

Z tego co pamiętam na wersji home są jakieś problemy z wirtualizacją, ale dzięki za zwrócenie uwagi. Zbadam ten temat dokładnie.

Nie ma HyperV na Home, Bitlocker… trochę rzeczy się znajdzie.

Zerknij na obudowy Fractal Design - jestem mega zadowolony, że do niej dołożyłem :slight_smile:

Ja swoją grafikę podparłem dodatkowo przy pomocy DEEPCOOL GH-01 :wink:. No i grafika łatwiej się demontuje i montuje niż DR :slight_smile:.

Brzydkie jak noc, ale ciekawe rozwiązanie, bo np. w mojej starej gtx660 po latach wiszenia w obudowie pcb wygięło się chyba z centymetr i jest półokrągłe :smiley: Całe szczęście kulki pod czipem nie puściły :wink:

I tu wchodzi Lian Li Dynamic z riserem:

Najlepsza buda ever :rofl: