Zestaw komputerowy-montaż 4k (Adobe Premiere Pro i After Effects)

Cześć.
Potrzebuję pomocy w wyborze podzespołów do zestawu komputerowego dla montażu filmów w 4K. Na dzień dzisiejszy używam laptopa Asus ROG GL502VM, który nie domaga.
Spróbowałem samo coś wybrać i w jakimś kreatorze online wybrałem takie podzespoły:

  1. Płyta główna: ASUS PRIME Z390-A
  2. Grafika: MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X 8GB
  3. Procesor: Intel Core i7-9700F
  4. RAM: G.SKILL Ripjaws V 64GB [2x32GB 2666MHz DDR4 CL18 1.2V DIMM]
  5. HDD: Samsung 860 Qvo 2TB
  6. Zasilacz: be quiet! Dark Power PRO 11 650W
  7. Obudowa: NZXT H510I

Do tego potrzebuję jakiś monitor myślę, że w okolicach 24cale.

Problem z tym zestawem który podałem jest taki, że cena wychodzi ponad 8tys. Chciałbym zejść do 7tys razem z monitorem i Windowsem stąd piszę z prośbą o sugestie co do zmian w zestawie. Nie mam jakichś szczególnych preferencji jeśli chodzi o marki czy wygląd. Chodzi mi o to bym nie musiał tracić czasu na czekaniu w trakcie obróbki.

Do obróbki 4K zmieniłbym dysk na m.2

… i zmienił platformę na AMD.

Coś konkretnego?

Zależy mi na tym żeby obniżyć cenę mojego zestawu a nie podwyższyć :sweat_smile:

RTX 2070 to jest karta do grania ! Zmień na Quadro

Wg mnie zestaw wyglądający w ten sposób;


Masz tu tak:
Zasilacz najlepszy model na rynku.
Procesor, który Intelowi skopie tyłek.
Dyski z górnej półki, osobno m.2 na system i aplikacje, a nawet bieżący projekt oraz SSD. Oczywiscie poza tymi dyskami kopie projektów bym yrzymal na jakimś zwykłym HDD.
Fajny nowy model obudowy.
B. Dobra płyta główna.
Grafika co spokojnie do pracy wystarczy, a i sobie we wszystko na niej zagrasz.

Zestaw za 6,4k, reszta do dołożenia na lepszy monitor, bo on ma jeszcze większe znaczenie niż to co w kompie.

2 polubienia

Monitor ASUS ProArt PA24AC jest dobry?
I troche zastanawiam się nad tą kartą graficzną którą wrzuciłeś czy nie będzie za słaba?

A i zapomniałem jeszcze o WiFi! Miejsce w którym będzie stał komputer jest bez dostępu LAN :frowning:

Nie znam się zbytnio na monitorach do grafiki, ale pewnie celowałbym w Eizo.
Do czego ma być ta grafika za słaba, jak chcesz grać w 4K na Ultra to będzie trochę słaba (w sumie tak jak i rtx2070), do grafiki 4K i grania w FHD to hohoho.

Po prostu nie chce sobie pluć w brodę, że za rok ten zestaw już nie będzie wystarczający i jeśli teraz miałbym wydać 500zł wiecej żeby osiągnąć jakiś przeskok w wydajności to dołożę jeśli to coś da. Ale jak mówisz, że to bez sensu to ufam, że nie ma takiej potrzeby.

Panica zaproponował bardzo dobry zestaw, osobiście jednie wymieniłbym kości ram na dwa zestawy:
GOODRAM 32GB (2x16GB) 3600MHz CL17 IRDM PRO

2 polubienia

Gajwer dał bardzo dobrą podpowiedź co do RAMu, po modyfikacji RAMu i wyciskając z budżetu co się da na grafikę mamy RTX 2060 SUPER w kozackiej wersji AMP EXTREME z najlepszym dostępnym chłodzeniem.

1 polubienie

A może Threadripper?

2ga generacja od 2000zł + płyta główna za 1000zł, raczej słabo.

Niby tak, ale grać się od biedy da. A komp ma być do montażu.

3700X mówisz że słaby i byś na takim szicie nie robił? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tylko pytam :slight_smile: gdyby komp miał być przede wszystkim do gier, Ryzen byłby najlepszym wyborem. Ale kilka rdzeni więcej do renderowania zawsze się przyda.

Tak jak pisałem kąkuter ma służyć do montażu. Do grania mam PS4. Rozumiem, że ta karta i pamięć dają mi spokojną głowę na dłuższy czas niż początkowy zestaw?
P.S. Co z wifi? Czy jest sens wymieniać płytę na taką ze zintegrowaną kartą WIFI czy lepiej dokupić.
P.S2. Co to jest w koszyku: AMD xb0x g4m3 p4ss P C bvndl3 3 m13si4c3 za 199zł

PS1: Wifi wg mnie najlepiej dokupić na PCIe.
PS2: to są gratisy do procesora AMD, w koszyku będą po 0,01zł
Jak faktycznie komp wcale ma nie być do grania to bym się zastanowił nad Ryzen 9 i grafiką, której długie lata w swojej pracy i tak nie wykorzystasz:

Tutaj dlaczego Ryzen 9 a nie TR:

1 polubienie

Dzięki za twoje zaangażowanie w mój temat. Widzę, że wymieniłeś procesor ale również kartę graficzną, a przyznam że o nią obawiam się najbardziej. Tak jak pisałem wcześniej obecnie korzystam z laptopa Asus ROG GL502VM. W nim mam:
*** Procesor:Intel Core i7-6700HQ**
*** Pamięć:12 GB**
*** Grafika:NVIDIA GeForce GTX 1060**
Ja wiem, że to laptop i to nie to samo co grafa w stacjonarce. Ale czy gtx1660 faktycznie wystarczy? A i teraz jeszcze sobie zdałem sprawę że 1TB ssd to za mało. Gdy montuje film z podróży to potrafię mieć 1,5TB materiału :sweat_smile: