Zestaw komputerowy w granicach 5000zł

Kurde, obawiam się, że ja sam nie wiem, czego chcem… :?

Na początku mówię LAP, potem se myślę, że wezmę stacjonarny… Teraz coś mnie znowu do lapa kusi :smiley:

No po prostu chcę nowy, dobry komputer, bo ten co mam to już staroć:

P4 2Ghz, GF2 MX/MX 400 (64MB), 256MB RAM, HDD 80GB (wymieniany), jakaś przedwojenna płyta LiteOn NA 115 (chipset intela) z badziewnym dźwiękiem i USB 1.1. Nie mam nawet DVD, tylko CD-RW. Głośniki mono (niby są stereo, ale ścieżki są połączone i gra mono :smiley: ) OGÓLNIE kupa złomu. Nie zamierzam go unowocześniać. Chcem nowy komputer :twisted:

No kurde chciałbym mieć i lapka i PC, ale to już za dużo kasy. Może jednak dobry lap??? Wtedy bym może cos wynegocjował na więcej kaski… W każdym razie muszę mieć urządzonko wielofunkcyjne i oryginalny system - no chyba tą Viste Premium… Jest porównywalna do XP Pro a sporo tańsza…

Jakbyś wynegocjował jeszcze trochę kasy to można by pomyśleć o jednym i o drugim. Lapek koło 2~2,5 tys.

blaszak za resztę.

Do lapka byłby już system (lapek byłby mnie wydajny) - ewentualnie bierzesz bez sysa i pakujesz linuxa

Vista - a po co to komu? XP Ci nie wystarczy?

Ile razy korzystałeś, z zaawansowanych funkcji XP Pro?

Czy może kusi Aero - “zjadacz pamięci”

Jesli musisz miec te wsyztskie wodorotryski to cała kwota na blaszaka. Nic więcej nie wykombinujesz.

No właśnie tak myślałem - jakby były oba, to lapek słabszy - ale i tak by był dużo mocniejszy od mojego obecnego (oby tylko nie miał zintegrowanej grafy). I wtedy jakiś skromny lapek z XP (nawet HE) a na PC Vista Premium. Przynajmniej byłyby oba oryginalne, a z aero nie musze przecież cały czas korzystać. Premium (mocniejsza nie potrzebna) a słabsza niewiele tańsza >>> XP pro droższy a prawie to samo co Vista. Więc zostaje Vista, a XP na lapku - to by mi pasowało.

Tylko ile wtedy kasy bym potrzebował??? I co bym z tego miał??? Myślę, że mógłbym cos jeszcze wynegocjować :smiley: Bo tak się składa, że ja też na siebie zarabiam :smiley:

Czekam na propozycje…

No nie wiem :stuck_out_tongue:

Wystarczy spojrzeć na wymagania jakie mają.

ja bym takie cuś kupił :wink:

Płyta Główna:

Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI - 800 zł

Procek:

Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX - 700

Dysk Twardy:

Seagate 250 GB Barracuda 7200.9 (16MB, Serial ATA II - 300 zł

Pamięci:

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz - 800 zł

Zasilacz:

Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-500A-12S) 500W - 300 zł

Monitor:

19" NEC MultiSync 1970NXp silver-black - 1300 zł

Karta Graficzna:

800 zł

Cena zestawu 5000 zł wynik w 3DMarku bezcenne :mrgreen:

Witam

?? HD-DVD lub Blu-Ray to jeszcze nie teraz. Chyba, że masz nadmiar pieniędzy.

:lol:

Za te 5k lepsze zestawy podane są wyżej :stuck_out_tongue:

:x co masz lepszego ?? :shock:

Procek, dysk, ramy, zasilacz, grafe 8)

tiaaaa :mrgreen: jeszcze mi powiesz że w procesorze liczą się GHz :stuck_out_tongue: a grafa czemu lepsza podałem jakąś :roll: dysk po co większ ?? zasilacz marny ?? hehe jeszcze mi powiesz , ze firma NEC to syf :lol:

No raczej…

E6600 8)

W tym sęk że za 800zł nie kupisz grafy lepszej od GTSa :stuck_out_tongue:

Czy ja wspominałem o wielkości?

7200.10 nowsze

ZA 300zł można kupić lepszy.

no wiesz ty zapłacisz za grafe 1000 zł a ja w styczniu za rok będę miał 2 takie karty za 1000 zł lub nawet lepsze 8) :hahaha: a zasilacz słaby hmm zanasz lepszą firme niż Chieftec i tagan :stuck_out_tongue: a jak dysk brac to z 10 000 obrotów :-x tu nie licza się posty jak to w twoim wykonaniu tylko jak najlepsze doradzenie jaki sprzęt kupic :wink:

a i widze, ze nie masz pojęcia o prockach :slight_smile: bo ten co podałeś jest podkręcony fabrycznie :slight_smile: i do tego przepłacac 500 zł za 500 MzH więcej :o w 1 min podkręce tego samego bez problemu :stuck_out_tongue:

:x

Dobra, widać doskonały tok myślenia.

BeQuite/Antec/ToPower/HuntKey i jeszcze pare porównywalnych by się znalazło.

Tu nie tylko firma się liczy.

Ty podałeś Szefa 500W, a za tą cene można mieć BeQuite z mniejsza ilością W lecz silniejsza mocą na lini.

Zakład, że nie 8)

Wiesz, za rok to ja sobie wstawie elektrownie, oraz oczyszczalnie wód morskich do kompa.

Błażej co mi geniuszu jeszcze powiesz :slight_smile: i z tego co widze GeForce 8800 GTS jest za 1250 zł :slight_smile: to w 1 rok stanieje bez problemu 8)

Na bank o 50 % :mrgreen:

Idę spać. Dobrej nocy życze :wink:

Na bank o 50 % :mrgreen:

własnie udowodniłeś swoją niewiedze na temat komputerów i nie masz zielonego pojęcia o rynku komputerowym i o cenach sprzętu :slight_smile: bo ty myślisz, że jak kupisz coś za 1000 zł to za rok będzie warte ile 900 zł ?? :lol: ja na sprzęcie siedze 8 lat 8)

Rozumiem, rozwój to tamto ale bez przesady :stuck_out_tongue: 2 lata? To może poczekaj 10 lat :stuck_out_tongue:

Może Tagan U-15 rewelacyjny jest?

Of Chefa to np. Amacrox, Antec, Topower, Huntkay, Be-Quite, itp.

ta. Milion obrotów może co? :stuck_out_tongue: I jeszcze w RAID! :stuck_out_tongue:

Podkręcony fabrycznie? Z czego na co? z E6300? Oprócz proędkości jest też pojemność cash.

Dospawasz, czy dolutujesz mu caszy?

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 15:55

A ile 500zł? :hahaha: Może nie 900, ale minimum 750-800 (no 900 też może kosztować).

8lat? Pentium II czy już III wtedy były? :stuck_out_tongue:

Koledzy! Nie kłóćcie mi się tutaj, tylko fachowo doradzajcie! Mam dylemat a Wy mi tutaj się spieracie, który zasilacz lepszy! Na tym starym kompie (5 lat ma chyba) jechałem na jakims badziewnym CODEGENIE. Razem z obudową dali i działa mi do dzisiaj bez problemu. Ba! Nawet jest bardzo cichy!

Mówcie mi tu raz dwa trzy co mam brać… Jaki komp, a może jaki lap? :smiley:

Jak widać Bóg istnieje :wink:

Powiedz nam na co się decydujesz.

My polecimy blaszaka, a ty na lampa się zdecydujesz :stuck_out_tongue:

McDracullo uspokoiłeś się ?? :mrgreen:

Każdy inaczej składa kompa, różne są zestawy 8) ale na tym forum składacie nadal takie same zestawy (syfiate) np. płyt gównych jest masa a wy nawet do kompa za 5000 zł wsadzicie płyte gł. za 400 zł :rotfl: szanuje ludzi którzy 60 % ceny komputera przeznaczą na grafe, ale nie wiedziałem że 25 letni ludzie grają jeszcze w gierki :lol: ja od 1 roku nie gram w gry jedynie w CS - normalna gra sieciowa nie wymaga super sprzętu i jest lepsza zabawa niż w Gothic 3

jak macie składac kompa do gier to lepiej konsole kupic a nie składac kompa za 5000 zł nawet nie wiem po co ?? do neta taki komputer ma byc ?? :lol: a i jeszcze jedno pamięci GOODRAM to syf :slight_smile: dlaczego bo słaba wydajnosc brak chłodzenia :slight_smile: a wy uważacie, że polskie to najlepsze :x tak jak miałbymł porównac fiata do BMW 8)

czekam na odp. ciekawe co napiszecie/esz :wink: