Zestaw komputerowy w granicach 5000zł

Domador zgłoś się do moderatora z prośbą o bana.

Posty - prowokacja, jeszcze BlackMana brakuje i tego drugiego Scoby duu czy jakoś tak.

Nie wiesz nie pisz! ramy bez chłodzenia są chłodne co świadczy o dobrej jakości, chłodzenia często bardziej przeszkadzają jedyne dobre robi OCZ. O/C GR przyzwoite. Gwar dożywotnia. Wydajność taka sama jak inne.

Limity neostrady są kasowane i takie efekty :?

Niech autor topa zdecyduje się czy chce laptopa czy PieCa.

Bana ?? nie przesadzaj :stuck_out_tongue: moze machłem się w ramach ale do gier jest konsola a nie PC :mrgreen:

No moim zdaniem to konsole to najlepsze są do grier typu NFS albo przygodówki jak np. rayman.

Kiedyś grałem w jakąś strzelanke i denerwowało mnie celowanie za pomocą gałki. Nigdy niemogłem wycelować.

Ale to tylko moje zdanie, Widocznie niejestem nauczony grać na konsolach. :lol:

Antec - słaby :slight_smile:

Topower - moze byc :wink:

Amacrox - słaby :slight_smile:

Huntkay - syf :slight_smile:

Be-Quite - słaby :slight_smile:

z tego co podałeś tylko Topower jest dobry w rankingu :smiley:

reszta - po co przepłącac a do tego słabsze :wink:

To coś jest lepsez hehe :mrgreen: Chieftec ATX-410-212 DF

a zapomniałbym :

Hiper Power 425W HPU-4S425 piękny zasilacz :slight_smile:

Dziecko, ile ty masz lat?

Twój sposób rozumowania:

Nie używałem - nie dobre.

Porównj sobie linie napięc jakie mają te zasilacze.

To, że pewnie masz Szefa to nie znaczy że jest on cudowny

HK 350W zjadł by Szefa 450W

Uraz z dzieciństwa?

Nie wiesz - nie pisz :!:

Nie musisz pisac mi , że jesteś dzieckiem wiem o tym

:slight_smile: jak miałeś spięcie w inkubatorze to też wiem :-o

TOPOWER TOP-526P6 tego zje :PPP już to widze :lol: :mrgreen: 8)

Ej, no kurde weźcie się w końcu uspokójcie :twisted:

Zadaliście pytanie czy chcem lapa czy stacjonarny… Nie jestem zdecydowany! Właśnie macie mi w tym pomóc, a jak już wybierzemy to poszukamy czegoś dobrego :smiley:

Ktoś powiedział, że ma 25 lat i nie gra w gry… Ja mam 16 i też mało gram, aczkolwiek czasami lubię sobie zaciąć 8) A jak mnie porządnie wciągnie to siedzę od rana do wieczora (np w wakacje).

I pamiętajcie o tym, że za te 5000 ma być zestaw a nie sama skrzynia (jeśli chodzi o PC) czyli i monitorek, wielofunkcyjne, jakieś głośniki (nie wiem czy brać jakieś 5.1 czy styknie 2.1 - mam mały pokój) etc…

No do lapa jak coś to też urządzonko all in one no i głośniki by się przydały bo co ja zrobię ze “słuchaweczkami” :smiley:

ja wybrałbym komputer stacjonarny

-tańszy i za tąsamą cene o połowe lepszy niż laptop będzie

-Stacjonarne kompy łatwiej sie modernizuje

Będziesz często przenosił laptopa? JAk nie to nie warto kupować, często ludzie kupują to czego nie potrzebują, mój PC zrobił więcej KM od co niektórych laptopów, kilka razy jeździł przez pół Polski,.

PC

monitor Fujitsu-Siemens P19-P2 1200

E6300 700

2x1 Gb Goodram 667 500

Asus P5N-E 430

Pionnier 111d 130

Seagate 7200.10

8800GTS 320 Mb 1200, Palint Sonic 7900gs 256ddr3 600, 7600gs 370

Huntkey 400W 250 zł

Buda np Logic B9 130 zł

Głośniki Creative, Logitech 160 zł za 2.1, 5.1 ~250 zł, lub zrobić własny wzmacniacz lampowy i własne głośniki to jest dopiero dźwięk.

na urządzeniach wielofunkcyjnych się nie znam

Bierz ten zestaw co Tobi podał :slight_smile: ale jak masz brac monitor to NECA :slight_smile:

Tobi a nie lepszy by był zasilacz Chieftec ATX-410-212 DF - 210 zł :slight_smile:

Czytam i czytam i co widzę ?? Vista dla szpanu dobre 8)

Aby Windows XP rozwijał skrzydła w pełni potrzebuje na to 2 GB RAM. Dla Visty pojemność ta musi ulec podwojeniu. Głównym powodem tej sytuacji jest rozwiązanie o nazwie Windows SuperFetch, które pobiera dane z dysku twardego i przechowuje je w dostępnej pamięci RAM.

Po co kupować słabszą wersję 8800GTS jak można trochę dołożyć i ma się 640Mb :slight_smile:

Nie będę podawał konfiguracji, bo już dużo było podawanych, ale proszę pamiętać o E6300, 8800GTS z 640MB, Asus P5N-E SLI /nForce 650i SLI, Benq FP91GP (MVA, 8ms, DVI) i autor postu pisał, że chce dobrą dzwiękówkę więc Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer, powinno dla początkującego wystarczyć, ale nie stety jest trochę “okrojona” więc polecałbym Creative Labs X-Fi Fatality lub wersję Fatal1ty FPS ale one się prawie niczym nie róźnią więc dużej róźnicy nie będzie.

Ps. Konfiguracje jednak podałem gotową :-o

Polecam zakup kompa w esc.pl, bo jest tam bardzo tanio i jest to zaufany sklep.

Domador wcześniej pisałeś, że pracujesz na komputerze ośmioletnim - jest chyba starszy od Ciebie. :roll: Że się w ogóle pisac nauczyłeś. ;]

Tak, wiemy o tym - więc po co kupować Viste na mniejsza ilośc pamięci? Dla szpanu!

A dużo Ci da to 320 mega dodatkowo? ;p

Lub znak.pl - złożą i przetestują za darmo.

pod warunkiem ze 64 bitowy system. bo w 32 to nie ma sensu brac 4 gb bo i tak na proces przypada 2 gb ,co innego w viscie tam pewnie przyda sie 4 gb.

poza tym z tego co sie zorientowałem autor postu to zwylły uzytkownik wiec 2 gb mu i do visty wystarczy .ja mam 2 gb i jestem pewny na 100% ze nie odczuje braku ramu bo z kompa korzystam w stopniu przecietnego kowalskiego. nie liczac gier nigdy nie przekroczyłem zajetosci w systemie 1 gb ramu . nie to ze drugi gb nie potrtzebny:P komfort pracy wiekszy wiem:)

A ty czytaj ze zrozumieniem bo z polskiego chyba pałe miałeś :smiley:

mówie, że siedze na sprzęcie 8 lat czyli od 8 lat interesuje się sprzętem i codziennie patrze na niego jakie nowosci wychodzą jakie rekordy są robione w OC itp. :slight_smile:

Patrzyć to każdy umie.

Ważne jest jak to TY robisz 8)

Na przyszłość się przyda :slight_smile:

No co ty.

Od mojego znajomego 40/60zł za to wzieli :stuck_out_tongue:

Każdy składa taki sprzęt jaki mu sie podoba i uważa, że jest dobry 8) jedynie możemy poprawiac po nim coś lub doradzac :wink:

Gdybyś doszedł tak wysoko jak ja to już rodzice będą dumni z Ciebie :stuck_out_tongue:

To mówi jednoznacznie - siedzisz na swoim komputerze przez 8 lat. Jesli mówisz o interesownaiu się sprzętem mówisz

Jeśli już mówimy o patrzeniu to trzeba jeszcze coś z niego wywnioskować. BTW czytasz benchamrk.pl czy jak? :shock:

Nie.

względem postów to jestes lepszy :stuck_out_tongue: ja złozyłem tyle kompów i ani jeden się nie spalił i lepiej chodził niż inne zestawy przez forumowiczów złożone :slight_smile: i jeszcze nie mów, ze informatyka jest trudna i skadanie kompa :mrgreen: idz na mechanike to zobaczysz jak się składa hehe :wink:

no niby tak ale jak dla mnie to 4 Gb to narazie abstrakcja:P 2 gb to jeszcze rok dwa bedzie starczec…

PS:proponuje zakonczyc kłótne z Domadorem,młodszy jest :stuck_out_tongue: wiec ustap.

To specjalnie tam chodziłeś żeby się dowiedzieć jak się składa? :lol:


Co do tematu, to bierz to co podał Tobi.

Przecież kompa też można wziąść ze sobą.