Zestaw komputerowy w granicach 5000zł

Witam wszystkich!

Z racji tego, iż mój obecny komp to kupa złomu, zamierzam kupić sobie nowy. Mam na to ok 5000zł. Kilka stówek w tą czy w tą nie powinno zrobić większej różnicy. Tylko teraz mam dylemat - czy kupić LAPTOPA czy zwykłego BLASZAKA… Co polecacie? Ja jestem bardziej ku stacjonarnemu. Zakup zamierzam zrealizować bliżej wakacji (maj, czerwiec), ale chciałbym wiedzieć, co mogę mieć za te pieniądze W TEJ CHWILI. Dlatego uwagi typu “za kilka miesięcy wszystko się zmieni” są zbyteczne :stuck_out_tongue:

Jeżeli to będzie blaszak, to w komplecie muszę mieć jakieś urządzonko wielofunkcyjne (skan, druk, xero etc). Przypominam, że to zestaw, więc kompletujemy wszystko od podstaw - nie mamy nic na start. Kompa chciałbym złożyć sobie samemu - tak chyba wyjdzie taniej. Monitorek LCD - myślę, że 17" to świat… Klawiatura i myszka bezprzewodowe. Karta dźwiękowa + jakieś głośniki niezgorsze. Oczywiście DVD-RW (a może jakieś HD-DVD :smiley: ). No i przydałaby się do tego Vista (Home Premium?)… Aha, jedyne, co może zostać ze starego złoma, to karta WLAN - TP Link TL-WN551G. A, no i adapterek Bluetooth, czytnik kart z hubem USB, zewnętrzna stacja FDD, pendrive :lol: .

No to chyba by było wszystko - kompletny zestaw komputerowy w granicach 5000zł. Wszystko od podstaw.

PS: Nie jestem jakimś zapalonym graczem.

A co ci to teraz da podana konfiguracja,szkoda pisac i konfigurowac :mrgreen:

zglos sie maj, czerwiec :!: :!:Jest Luty :x

No kurde prosiłem! !!

Za pare miesięcy się zmienią ceny oraz wyjdą zapewne nowe częsci więc teraz skłądanie kompa który będziesz kupował za 4 miechy nie ma sensu.

No to przynajmniej orientacyjnie mi powiedzcie! PLEASE! Załóżmy, że kupuję teraz. Naprawdę to mi potrzebne. Będę spokojniejszy - teraz się dowiem, co mogę mieć, a za te kilka miechów zapewne wyjdzie mi lepszy komp. Rozumiem Was, ale i Wy postarajcie się mnie zrozumieć. :slight_smile:

tu sie dowiesz o bazie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=134833

za pozostala kase dokupisz peryferia…

procesor c2d e6300 - 700zł

asus p5n-e sli-650i 430

GeForce 8600GT (jak wyjdzie :stuck_out_tongue: ) 800zł

Be Quiet StraightPower 500 Quad Rail 350zł

segate 250 gb 16MB 300

GOODRAM PRO 1 GB 800Mhz 500zł

Jakaś buda i nagrywarka DVD

Vista Home premium 360zł

I jest 3800zł :lol:

8800 GTS 320 Mb

4Gb

Vista to szhit. Kupuje się ją dla szpanu. Lepiej XP

Do czego komputer będzie używany?

:stuck_out_tongue:

To wyjdzie jakieś 5400zł bez monitora :o :o

A może Voytec chce przyszpanować :stuck_out_tongue:

Witam,

Na Twoim miejscu bym kupił stacjonarny. Lecz oczywiście, zależy to od tego czym się zajmujesz i do czego go używasz. Biznesmen powinien mieć laptop, a jeśli jesteś graczem to sprawdzi się komputer stacjonarny, ponieważ laptopy do grania nadają się tak jak kuchenka mikrofalowa do latania.

Krótko mówiąc:

Laptop-> Office/Photoshop itp.

Stacjonarny-> Gry/Office/Photoshop itp…

Pozdrawiam

Nigdy nie kupiłbym laptopa…

Stacjonarny, za 5 000zł to już będziesz mieć kompa “Full wypas”.

Cześć jabym taki komp wzioł+8600ultra

4e93020269ddf1f4m.png

co o nim myślicie

komp do 5000 wraz z monitorem i urządzeniem wielofunkcyjnym, a wy podajecie samą baze za 4500 :o

__________________________

procesor c2d e6300 - 700zł

asus p5n-e sli-650i 430zł

GeForce 8600GT ok. 800zł

Be Quiet StraightPower 500 Quad Rail 350zł

segate 250 gb 16MB 300zł

Goodram 2G (2X1G) 667MHz DUAL PC-4200 530zł

Jakaś buda 150zł

DVD-RW Lite-On LH-18A1H BULK 115zł

Vista Home premium 360zł

HP 5505 360zł

BenQ FP91G+ 720zł

Razem 4815 :lol:

Po co komu taki dysk, jak ktoś jest zwykłym użytkownikiem…

Ja nigdy nie zapełniłem całego 80GB HDD.

Lepiej już kupić lepszą nagrywarke, ale nie kupywać tego 250GB.

Jak to nie jak chcesz gre Windows Vista :lol:

No, nareszcie się rozkręciliście koledzy!! Piszcie dalej. Zobacze co mi proponujecie. Na bank odezwę się bliżej realizacji kupna :smiley:

Dysk nie może być zbyt mały, bo mam sporo plików. Teraz mam 80GB - malizna…

Czyli lepiej widzę stacjonarny… laptopa odradzacie.

w znak.pl złożą go za Ciebie i jeszcze przetestują.

NA kablu nie jedza bateri. Aż tak Ci kable przeszkadzają?

Do czego Ci ten komputer potrzebny? Co robisz najczęsciej? Bo się nie określiłeś :stuck_out_tongue:

Hmm, no właściwie jestem zwykłym szarym użytkownikiem :smiley:

Aczkolwiek czasami lubię sobię pograć, pogrzebać :slight_smile:

Nic nie robię (przynajmniej narazie) w progsach graficznych.

Nieraz potrzebuję nagrać dźwięk, dlatego muszę mieć dźwiękówkę, bo na obecnej Ac’97 nie moge nic zrobić - badziew - trzeszczy.

No oczywiście Internet non stop… aha, no i w tle mi sporo programów musi działać. To chyba tyle - po prostu chciałbym dobrego kompa.

No to ze 4 GB ramu :wink:

Cały czas nie wiem, co Ci bardziej by odpowiadało - Laptop czy pecet. dużo podrużujesz? Korzystasz z komputera poza domem/pracą/szkoła?