Zestaw komputerowy w granicach 5000zł

(Voytec749) #1

Witam wszystkich!

Z racji tego, iż mój obecny komp to kupa złomu, zamierzam kupić sobie nowy. Mam na to ok 5000zł. Kilka stówek w tą czy w tą nie powinno zrobić większej różnicy. Tylko teraz mam dylemat - czy kupić LAPTOPA czy zwykłego BLASZAKA... Co polecacie? Ja jestem bardziej ku stacjonarnemu. Zakup zamierzam zrealizować bliżej wakacji (maj, czerwiec), ale chciałbym wiedzieć, co mogę mieć za te pieniądze W TEJ CHWILI. Dlatego uwagi typu "za kilka miesięcy wszystko się zmieni" są zbyteczne :stuck_out_tongue:

Jeżeli to będzie blaszak, to w komplecie muszę mieć jakieś urządzonko wielofunkcyjne (skan, druk, xero etc). Przypominam, że to zestaw, więc kompletujemy wszystko od podstaw - nie mamy nic na start. Kompa chciałbym złożyć sobie samemu - tak chyba wyjdzie taniej. Monitorek LCD - myślę, że 17" to świat... Klawiatura i myszka bezprzewodowe. Karta dźwiękowa + jakieś głośniki niezgorsze. Oczywiście DVD-RW (a może jakieś HD-DVD :smiley: ). No i przydałaby się do tego Vista (Home Premium?)... Aha, jedyne, co może zostać ze starego złoma, to karta WLAN - TP Link TL-WN551G. A, no i adapterek Bluetooth, czytnik kart z hubem USB, zewnętrzna stacja FDD, pendrive :lol: .

No to chyba by było wszystko - kompletny zestaw komputerowy w granicach 5000zł. Wszystko od podstaw.

PS: Nie jestem jakimś zapalonym graczem.

(system) #2

A co ci to teraz da podana konfiguracja,szkoda pisac i konfigurowac :mrgreen:

zglos sie maj, czerwiec :!: :!:Jest Luty :x

(Voytec749) #3

No kurde prosiłem! !!

(Błażej) #4

Za pare miesięcy się zmienią ceny oraz wyjdą zapewne nowe częsci więc teraz skłądanie kompa który będziesz kupował za 4 miechy nie ma sensu.

(Voytec749) #5

No to przynajmniej orientacyjnie mi powiedzcie! PLEASE! Załóżmy, że kupuję teraz. Naprawdę to mi potrzebne. Będę spokojniejszy - teraz się dowiem, co mogę mieć, a za te kilka miechów zapewne wyjdzie mi lepszy komp. Rozumiem Was, ale i Wy postarajcie się mnie zrozumieć. :slight_smile:

(Jjoasz) #6

tu sie dowiesz o bazie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=134833

za pozostala kase dokupisz peryferia...

(Meason) #7

procesor c2d e6300 - 700zł

asus p5n-e sli-650i 430

GeForce 8600GT (jak wyjdzie :stuck_out_tongue: ) 800zł

Be Quiet StraightPower 500 Quad Rail 350zł

segate 250 gb 16MB 300

GOODRAM PRO 1 GB 800Mhz 500zł

Jakaś buda i nagrywarka DVD

Vista Home premium 360zł

I jest 3800zł :lol:

(Błażej) #8

8800 GTS 320 Mb

4Gb

Vista to szhit. Kupuje się ją dla szpanu. Lepiej XP

Do czego komputer będzie używany?

(Tomekjakubik) #9

:stuck_out_tongue:

(Meason) #10

To wyjdzie jakieś 5400zł bez monitora :o :o

A może Voytec chce przyszpanować :stuck_out_tongue:

(Darklife) #11

Witam,

Na Twoim miejscu bym kupił stacjonarny. Lecz oczywiście, zależy to od tego czym się zajmujesz i do czego go używasz. Biznesmen powinien mieć laptop, a jeśli jesteś graczem to sprawdzi się komputer stacjonarny, ponieważ laptopy do grania nadają się tak jak kuchenka mikrofalowa do latania.

Krótko mówiąc:

Laptop-> Office/Photoshop itp.

Stacjonarny-> Gry/Office/Photoshop itp..

Pozdrawiam

(walker123) #12

Nigdy nie kupiłbym laptopa...

Stacjonarny, za 5 000zł to już będziesz mieć kompa "Full wypas".

(Patryk Bieguszewski) #13

Cześć jabym taki komp wzioł+8600ultra

4e93020269ddf1f4m.png

co o nim myślicie

(Meason) #14

komp do 5000 wraz z monitorem i urządzeniem wielofunkcyjnym, a wy podajecie samą baze za 4500 :o

procesor c2d e6300 - 700zł

asus p5n-e sli-650i 430zł

GeForce 8600GT ok. 800zł

Be Quiet StraightPower 500 Quad Rail 350zł

segate 250 gb 16MB 300zł

Goodram 2G (2X1G) 667MHz DUAL PC-4200 530zł

Jakaś buda 150zł

DVD-RW Lite-On LH-18A1H BULK 115zł

Vista Home premium 360zł

HP 5505 360zł

BenQ FP91G+ 720zł

Razem 4815 :lol:

(walker123) #15

Po co komu taki dysk, jak ktoś jest zwykłym użytkownikiem...

Ja nigdy nie zapełniłem całego 80GB HDD.

Lepiej już kupić lepszą nagrywarke, ale nie kupywać tego 250GB.

(Emilmlo) #16

Jak to nie jak chcesz gre Windows Vista :lol:

(Voytec749) #17

No, nareszcie się rozkręciliście koledzy!! Piszcie dalej. Zobacze co mi proponujecie. Na bank odezwę się bliżej realizacji kupna :smiley:

Dysk nie może być zbyt mały, bo mam sporo plików. Teraz mam 80GB - malizna...

Czyli lepiej widzę stacjonarny... laptopa odradzacie.

(McDracullo) #18

w znak.pl złożą go za Ciebie i jeszcze przetestują.

NA kablu nie jedza bateri. Aż tak Ci kable przeszkadzają?

Do czego Ci ten komputer potrzebny? Co robisz najczęsciej? Bo się nie określiłeś :stuck_out_tongue:

(Voytec749) #19

Hmm, no właściwie jestem zwykłym szarym użytkownikiem :smiley:

Aczkolwiek czasami lubię sobię pograć, pogrzebać :slight_smile:

Nic nie robię (przynajmniej narazie) w progsach graficznych.

Nieraz potrzebuję nagrać dźwięk, dlatego muszę mieć dźwiękówkę, bo na obecnej Ac'97 nie moge nic zrobić - badziew - trzeszczy.

No oczywiście Internet non stop... aha, no i w tle mi sporo programów musi działać. To chyba tyle - po prostu chciałbym dobrego kompa.

(McDracullo) #20

No to ze 4 GB ramu :wink:

Cały czas nie wiem, co Ci bardziej by odpowiadało - Laptop czy pecet. dużo podrużujesz? Korzystasz z komputera poza domem/pracą/szkoła?